Daug sėkmingo taupymo strategijų yra pagrįstos tuo, kad skatinama nepirkti nereikalingų daiktų, kad vėliau būtų galima įsigyti kažką iš tikrųjų gero ir kokybiško. Kai kuriems dalykams iš tikrųjų nereikėtų išlaidauti.

 

pirkiniai

7 dalykai, kuriems geriau netaupyti:

 
  • Avalynė. „Nesu toks turtingas, kad pirkčiau pigius daiktus“, – kartą pasakė investicinio susivienijimo vadovas Jacobas Rothschildas (vadovaujantis Londono klano atšakai). Geriau turėti vieną porą brangių batų negu dvi poras pigių, pagamintų iš pigių medžiagų, kurie per savaitę ar dvi avėjimo pakenks kojoms. Pėdos yra nuolat spaudžiamos nepatogiuose, ankštuose batuose, todėl didėja nuovargis, sutrinka kraujo apykaita, atsiranda sąnarių sutrikimų, problemų su venomis ir laikysenos sutrikimų. Gydymas kainuos daugiau negu nusipirkti kokybiškus batus, kurie padėtų išvengti šių problemų. Be to, kokybiška avalynė padeda sukurti gerą pirmąjį įspūdį ir labiau pasitikėti savimi.
 
  • Apatiniai drabužiai. Kuo drabužiai arčiau kūno, tuo jie turėtų būti brangesni. Štai kodėl nereikėtų pirkti pigių apatinių. Naktiniai drabužiai turėtų būti pasiūti iš kokybiškų medžiagų, nes jie daro tiesioginę įtaką jūsų miego kokybei. Netinkami apatiniai drabužiai gali dirginti odą, sukelti paraudimą, niežulį. Netinkamai pasiūti apatiniai gali būti ne tik nepatogūs, bet ir kenksmingi sveikatai. Prastos kokybės liemenėlė gali apsunkinti kvėpavimą, spausti venas ir sutrikdyti kraujotaką. Prasta kraujotaka yra pavojinga tuo, kad gali nustoti gamintis pienas žindančioms moterims ir atsirasti kitų krūtų problemų.
 
  • Džinsai. Gera pinigų investicija yra į bazinius drabužius, pavyzdžiui, gerus džinsus. Iš denimo pasiūti džinsai yra patogus drabužis kiekvienai dienai. Geri džinsai turėtų idealiai tikti, neturėti pridėtinių detalių, neprarasti formos po kelių skalbimų, nesuplyšti po kelių dėvėjimo kartų po pirkimo, būti pakabinti iš kokybiškų medžiagų, kurios nesukelia alerginių reakcijų. Geriausia pirkti klasikinius, mėlynus džinsus, kurie niekada neišeina iš mados.
 
  • Dantys. Net jei atrodo, kad kainos už dantų gydymą yra pernelyg iškeltos, tačiau tai ne priežastis vengti apsilankymo pas odontologą. Sveiki ir gražūs dantys yra vienas iš svarbiausių dalykų, kurie suteikia mums pasitikėjimo savimi. Štai kodėl pas odontologą rekomenduojama lankytis kas pusę metų. Be to, atsiminkite, kad aukšta kaina už paslaugas reiškia, kad čia dirba aukštos kvalifikacijos specialistai ir naudojama pati geriausia įranga. Visada yra rizika, gydantis dantis pigiau. Vis tiek tada teks eiti pas gerą specialistą ir galiausiai išleisite dar daugiau negu tada, jeigu būtumėte reguliariai lankęsi pas gerą odontologą.
 
  • Šokoladas. Juodasis šokoladas yra labai naudingas sveikatai, bet tik tada, jei jis yra geros kokybės. Keli gabalėliai gero, kokybiško šokolado suteiks daugiau pasitenkinimo negu pigus šokoladas su sveikatai pavojingais riebalais. Ta pati taisyklė galioja ir namuose gamintiems desertams – naudoti gerą kakavą ir šokoladą, kad rezultatas būtų puikus.
 
  • Elektros prietaisai. Be abejo, į kainą reikia atsižvelgti, tačiau tai nereiškia, kad reikia pirkti pigiausią modelį. Pigūs prietaisai turi mažesnę garantiją, kad tikrai gerai veiks. Reikėtų atkreipti dėmesį į gamintojo reputaciją. Reikėtų pamiršti apie senus virdulius, senus šaldytuvus, nes kartais jie gali būti labai pavojingi. Prietaisai turi veikti gerai ir tarnauti ilgai. Rekomenduojama investuoti pinigus į iš tikrųjų gerus daiktus.
 
  • Draudimas. Dauguma žmonių galvoja, kad automobilio, namų ar gyvybės draudimas yra labai brangus. Dažnai net nusprendžiama draudimo atsisakyti, nes tikimybė neva vis tiek yra labai maža. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad rizika, kad ir kokia maža, visada išlieka ir mes nė vienas nesame apsaugoti nuo galimų nelaimių. Rekomenduojama apie draudimą pagalvoti iš anksto. Taip pat reikėtų netaupyti kokybiškoms durims, spynoms, namų signalizacijoms.