16 daiktų, kurių reikėtų nepirkti, bet pasigaminti patiems
2016-09-07 16:35Nemaloni tiesa – daugelyje šiandien naudojamų priemonių yra daug toksinių medžiagų. Jie kenkia ne tik patiems vartotojams, bet ir aplinkai. Nusprendę pasigaminti kai kuriuos daiktus namie, ne tik sutaupytumėte pinigų, saugotumėte gamtą, bet žinotume, iš ko jie tiksliai pagaminti. Patiems pasigaminti galima daug daiktų: nuo maisto iki asmeninės higienos produktų.
16 daiktų, kurių reikėtų nepirkti, bet pasigaminti patiems:
- Grožio priemonės. Komercinės priemonės yra brangios ir pilnos abejotinos vertės ingredientų. Lūpų balzamą, losjoną, šampūną nesunku pasigaminti namų sąlygomis. Ingredientus namų gamybos priemonėms galima pasirinkti pagal savo poreikius. Priemonių kvapą taip pat galima pasirinkti individualiai. Pagamintas priemones galima supilti į pasibaigusių priemonių buteliukus ir dėžutes.
- Muilas. Patarimų, kaip išsivirti muilą, internete yra apstu. Tereikia nuspręsti, ko norite: skysto muilo, vonios putų, dezinfekuojančio rankas skysčio ar prabangaus muilo dovanoms.
- Žvakės. Iš senų žvakių likučių galima pasigaminti naujų žvakių. Žvakių vašką išlydyti ir supilti į formą, prieš tai į vidurį įstačius dagtį (galima įsigyti specializuotose parduotuvėse).
- Namų valymo priemonės. Nustokite pirkti namų valymo priemones, kurių kainos nerealiai iškeltos ir pradėkite gaminti patys. Beveik viską išvalyti gali paprasčiausia soda ir actas.
- Prieskonių mišiniai. Iš turimų prieskonių patys susimaišykite mišinius: troškiniams, mėsos, žuvies patiekalams, pyragams.
- Padažai ir pagardai. Pomidorų padažą, majonezą, salotų užpilą, garstyčių, pesto padažus ir kt. nesunku pasigaminti patiems.
- Pieno produktai. Sūrį, varškę, sviestą, jogurtą pasigaminti namie yra lengviau nei daugelis galvoja. Reikia tik nebijoti eksperimentuoti virtuvėje.
- Džemai, uogienės ir užtepai. Prekybos lentynose sudėti džemai, uogienės ir užtepai pilni konservantų ir kitų neaiškių sudėtinių dalių. Jeigu virti uogienių nenorite arba neturite laiko, šviežių uogų arba vaisių galima užsišaldyti.
- Kepiniai. Tie, kurie kepa duoną namie, teigia, kad ją pagaminti nėra labai sudėtinga, o ir tokia duona ir skanesnė.
- Ekstraktai. Namuose nesudėtinga pasigaminti natūralių ekstraktų kepiniams. Pavyzdžiui, vanilės ekstraktui pagaminti reikia tik poros vanilės ankščių, šiek tiek alkoholio ir sandariai uždaromo stiklainio.
- Sodo ir daržo priemonės. Sodininkystė gali padėti sutaupyti daug pinigų, bet gali ir brangiai kainuoti, jei nežinosite elementarių gudrybių. Sode ir darže reikalingų dalykų galima pasigaminti patiems. Patyrę sodininkai patys pasigamina žemių mišinį vazoniniams augalams, trąšas ir kompostą.
- Dailės reikmenys. Iš įvairių atraižų galima pasigaminti paveikslų, iš bulvės – antspaudų, galima pasigaminti net natūralių dažų ir kreidelių.
- Sultinys. Sultiniai iš kubelių nėra tokie sveiki kaip virti namie iš mėsos ar daržovių. Be to, gaminant patiems galima kontroliuoti druskos kiekį. Ne paslaptis, kad į kubelius dedama labai daug druskos, kurios perteklius siejamas su aibe įvairių ligų.
- Saldumynai ir skanėstai. Nebūtina būti kvalifikuotu konditeriu, kad galėtumėte namuose pasigaminti ledų, pudingo, išsikepti pyrago ar pasispraginti saldžių kukurūzų spragėsių.
- Dovanų popierius. Sutaupysite pinigų, prisidėsite prie atliekų mažinimo, jei patys gaminsite dovanų vyniojimo popierių. Originalių idėjų, kaip iš kiekvienuose namuose esančių buitinių priemonių dailiai supakuoti dovaną, galima rasti internete.
- Spąstai kenkėjams. Namų sąlygomis galima pasigaminti uodų, musių, tarakonų, širšių, pelių ir kitų kenkėjų gaudymo priemonių. Pavyzdžiui, vaisinių muselių gali padėti atsikratyti tokia priemonė: ten, kur daugiausiai muselių, palikite indą su obuolių sidro actu, indų plovikliu. Dubuo su skysčiu privilios museles ir jos nuskęs.