Laikai keičiasi. Tačiau ir tada, ir dabar žmonės įsimylėdavo ir kurdavo santykius. Tik praėjusių laikų patarimai šiandien atrodo keisti, juokingi, pasenę, o kartais ir visiškai nesuprantami ir bjaurūs. Laimei, dabar iš tų senų laikų minčių galime pasijuokti.

 

15 senoviškų patarimų apie meilę ir seksą:

 

erotika

 • Tikra moteris niekada šalia vyro nesitaisys kojinių ir liemenėlės petnešėlių. Drabužius susitvarkyti reikėtų ten, kur to nematytų pašalinių akys. Būkite pasiruošusios išeiti, kai tik jūsų išrinktasis atvyks. Neverskite jo laukti. Pasitikite jį su šypsena.
 
 • Lovoje nekalbėkite apie seksą – tapsite atgrasi vyrams. Thomas D. Hortonas 1945 metais straipsnyje „Kas vyrams nepatinka moteryse“ rašė, kad vyrams nelabai patinka moterys, kurios kalba apie seksą lovoje. Tačiau šiais laikais žmonės yra skatinami atvirai ir sąžiningai kalbėti apie savo seksualines patirtis, nes, pasirodo, kad bendravimas santykiuose yra labai svarbus dalykas.
 
 • Hermanas H. Rubinas 1934 metais publikavos straipsnį, kuriame rašo apie tai, kad apsimestinis kuklumas gali sužlugdyti santuoką. Nesvarbu, kad stresą gali kelti vaikų auklėjimo problemos, nesaugumo jausmas dėl darbo ar depresija – jeigu jau skiriatės, tai dėlto, kad moteris neturi jokio supratimo apie seksą. Tad jeigu norite išsaugoti santuoką, išmokite būti geri lovoje.
 
 • Jeigu norite, kad medaus mėnuo iš tikrųjų būtų karštas, miegokite atskirose lovose. Senuose žurnaluose moterims patariama jaunavedžiams, jei jie gali sau tą leisti, apsistoti gretimuose, sujungtuose kambariuose. Bent vieną ar dvi naktis. Kodėl? Todėl, kad ruošimąsi miegoti yra gana nepatogi ir nesmagi procedūra. Niekas nenori to matyti. Miegojimas atskiruose kambariuose padeda išsaugoti romantiką ir labiau džiaugtis tarpusavio santykiais.
 
 • Vyrus XIX amžiuje moterų menstruacijos labai gąsdino. Seksą mėnesinių metu jie laikė pavojingu ir ištvirkusiu dalyku. Buvo manoma, kad tuomet galima užsikrėsti gonorėja ir kitomis lytiškai plintančiomis ligomis. Apie 1930 metus taip pat buvo manoma, kad moterims nereikėtų užsiimti seksu mėnesinių metu, nes gali susirgti arba pradėti dar gausiau kraujuoti.
 
 • Intymi vietelė turėtų kvepėti gėlėmis. Naujausi tyrimai rodo, kad nereikėtų specialiai plauti makšties ir vidinių lytinių organų, tačiau 1960 metais žurnaluose buvo reklamuojame specialūs dezodoruojantys makšties plovikliai, kurie neva padės tapti moteriškesnėmis ir labiau gundančiomis.
 
 • Anksčiau tikėta, kad jaunos merginos, naudodamos tamponus, gali prarasti nekaltybę. Tamponų naudojimas gali ištampyti arba praplėšti mergystės plėvę, tačiau dabar niekam nekyla abejonių, kad vienintelis būdas prarasti nekaltybę – tai turėti lytinių santykių.
 
 • Sėdėti keista poza nėra seksualu. Reikėtų stengtis niekada neišsiduoti, kad nuobodžiaujate, net jei iš tikrųjų yra mirtinai nuobodu. Reikia būti žvalioms, energingoms ir linksmoms. Jeigu kramtote gumą, tai darykite tyliai. Šiandien yra įrodyta, kad elegantiškas sėdėjimas, vieną koją užsikėlus ant kitos, yra žalingas, nes sutrikdo kraujotaką ir dėlto gali atsirasti venų varikozė.
 
 • Nesimasturbuokite, nes neužaugs krūtys. Šiandien žinoma, kad tai netiesa. Savęs patenkinimas neturi įtakos moters kūno vingiams ir apvalumams.
 
 • Moteriškos apatinės kelnaitės turėtų būti be dėmelės, rausvos ir su raukiniais. Kiekviena moteris turėtų dėvėti pačios aukščiausios kokybės apatinius drabužius, kokius tik gali sau leisti. O geriausia, kad jie būtų rausvi, nėriniuoti ir su raukiniais.
 
 • Niekada neleiskite, kad vyras pamatytų nubėgusios kojinių ar pėdkelnių akies. Tai esą vyro akyse sumenkina moterį.
 
 • Moteriai reikėtų pabusti ir atsikelti anksčiau nei vyras. Nerodykite jam savo veido 30 minučių po to, kai jis pabus. Tik pabudęs vyras paprastai 15 – 30 minučių nenori matyti moters, todėl jai geriau būtų trumpam pasišalinti. Tai neva gali padėti išsaugoti gerus santykius.
 
 • Moters plaukai visada turi nuostabiai kvepėti. Šiandien manoma, kad nuo žmogaus, nepriklausomai nuo jo lyties, turėtų sklisti neutralus, švaros kvapas. Tačiau anksčiau, kai iš moterų buvo tikimąsi, kad jos bus virtuvėje, gan naivu tikėtis, kad plaukai visą dieną kvepės kaip ką tik ištrinkti.
 
 • Pasimatymo metu leiskite vyrui pačiam pasirinkti temas pokalbiui. 1938 metų žurnale daroma prielaida, kad moterys neturi jokių kitų interesų, išskyrus drabužius. Todėl joms geriau klausytis, ką kalba vyras ir tik retkarčiais įsiterpti, kad galėtų išreikšti savo susižavėjimą juo.
 
 • Niekada nesakykite savo vyrui, kad šiandien neturite nuotaikos. Vyrui esą nesvarbu, ar moteris yra frigidiška ar ne, nebent ji pati tai pasako. Jis to niekaip negali sužinoti, tik iš moters lūpų. Svarbiausia stengtis, kad vyras būtų laimingas ir saugoti jo jausmus. Teigiama, kad šis patarimas padėjo išsaugoti santuoką šimtams moterų. Tačiau šiandien psichologai turi kitokią nuomonę. O taip mąstantis žmogus greičiausiai neturėtų pasisekimo tarp moterų.