Jeigu norite būti lytiškai išprusęs asmuo ir suprasti savo partnerį lovoje (o gal išmokyti jį keletą įdomių dalykų), tuomet turėtumėte atnaujinti savo pačių žinias apie seksą ir papildyti savo žodyną naujais pikantiškais terminais. Štai keletas populiariausių sekso terminių, kurių reikšmių tikriausiai nežinojote!

 

seksas

14 naudingų sekso terminų tiems, kurie nori geriau suprasti savo partnerį lovoje:

 

 • Aseksualumas yra labai silpnas lytinis potraukis kitiems žmonėms. Kai kurie aseksualai apskritai niekam nejaučia jokio lytinio potraukio. Aseksualai retsykiais gali mylėtis, tačiau jie nuoširdžiai nesupranta, kodėl jiems to reikia. Seksą jie su malonumu iškeis į, jų nuomone, įdomesnę veiklą.

 

 • Autoseksualumas plačiąja prasme reiškia masturbaciją, o siaurąją narcizistišką meilę sau, kai pasitenkinama, glostant save prieš veidrodį arba žiūrint į savo nuotraukas.

 

 • Bondažas – seksualinė praktika (pirmoji termino BDSM raidė), kurios metu vienas iš partnerių riboja kito judėjimo laisvę, naudodamas antrankius, virves, diržus, narvus, kamščius, kaukes ir pan. Kitaip tariant, vienas partneris lytinių santykių metu tampa visiškai bejėgis, o kitas prisiima visišką kontrolę.

 

 • Vanilinis seksas – tradicinis lytinis aktas, be jokių vaidmenų žaidimų, seksualinių įrankių ir prietaisų.

 

 • Vikharita – seksualinė praktika, kai vyras pasiekia orgazmą, trindamas varpą tarp suspaustų moters šlaunų.

 

 • Vujarizmas – tai seksualinė praktika, kai žmonės lytiškai susijaudina, žiūrėdami suaugusiųjų filmų arba stebėdami mylintis nepažįstamus asmenis. Juos labai jaudina intymių procesų šnipinėjimas ir baimė būti netikėtai užkluptiems.

 

 • „Gender fluidity“ – taip apibūdinami žmonės, kuriuos traukia ne tam tikra lytis, o konkretus asmuo. Priklausomai nuo situacijos juos gali sujaudinti tiek vyras, tiek moteris.

 

 • Demiseksualai – tai žmonės, kuriuos lytiškai jaudina tik tie asmenys, su kuriais pavyko užmegzti emocinį kontaktą. Kitaip tariant, vienos nakties nuotykiai jų nejaudina, kaip ir apskritai išorinis partnerio patrauklumas. Tačiau asmenys, kurie sužadina jiems stiprias emocijas, gali suaktyvinti ir jų seksualinę energiją.

 

 • Pegingas – tai seksualinės veiklos rūšis, kai partneriai keičiasi vaidmenimis (į aktyvią moterį ir pasyvų vyrą). Tokiu atveju moteris, užsisegusi prisegamą falą, praktikuoja analinį seksą.

 

 • Sapioseksualai – tai žmonės, kurių seksualinę energiją pažadina intelektas. Jie protą laiko seksualiausiu organu ir patiria nenugalimą potraukį analitinei logikai bei galimybei gražiai reikšti mintis.

 

 • Satyrizmas – šis terminas apibūdina hiperseksualų stipriosios lyties atstovą (su padidėjusiu libido), kuris patiria nuolatinį susijaudinimą, nepriklausoma nuo vietos ir to, ar partneris yra šalia. Kitaip tariant, tai vyras nimfomanas.

 

 • Sibari – japonų judesių suvaržymo menas, pasižymintis ypatingu sudėtingumu ir rišimo estetika. Ši technika, išlaikiusi šou elementus, pirmą kartą pasirodė Viduramžių Japonijos teatruose, bet netrukus pakeitė kryptį, nes virvės tapo naudojamos ne tam, kad sukeltų partneriui nepatogumų, o kaip ypatinga bendravimo ir malonumo kalba.

 

 • Sublimacija – tai seksualumo ir erotinių fantazijų įgyvendinimas per kūrybinę ar dvasinę veiklą. Šį terminą pirmasis apibūdino Sigmundas Freudas, kuris manė, kad tai tarnauja kaip savotiškas apsauginis mechanizmas, leidžiantis žmogui kovoti su vidine įtampa ir nukreipti neigiamą energiją (pirmiausiai seksualinę) į taikų kanalą, darant ką nors naudingo visuomenei.

 

 • Froterizmas – praktika, kai seksualinis susijaudinimas atsiranda, dėl stipraus spaudimo ir trinties ant partnerio kūno. Ši praktika labai paplitusi Azijos šalyse. Lytinis pasitenkinimas pasiekiamas glostant ir spaudžiant partnerį, bet be varpos įsiskverbimo į makštį.