Bičių žiedadulkės yra vyriškos lyties augalų sėklos. Jos reikalingos augalų apvaisinimui. Šios mažytės dalelės yra 50/1000 mm dydžio dariniai, susiformuojantys ant laisvų kuokelių galų žiedo viduryje.

 

ziedadulkes

Bičių žiedadulkės yra jaunų bičių maistas, kuriose yra 40 % baltymų. Jos laikomos pačiu maistingiausiu gamtos produktų. Jose yra beveik visų maistinių medžiagų, kurių reikia žmogui. Maždaug pusė baltymų žiedadulkėse yra tokia aminorūgščių forma, kuri iš karto yra paruošta įsisavinimui į kūną.

 

Bičių žiedadulkės kaip supermaistas. Tokios turtingos sudėties maisto produktas gali padėti patenkinti baltymų, reikalingų žmogui kiekvieną dieną, poreikį.

 

Bičių žiedadulkės buvo tiriamos tūkstančius kartų, naudojant naujausią diagnostinę įrangą, bet vis tiek bičių žiedadulkėse yra kai kurių elementų, kurių mokslininkai iki šiol negali nustatyti. Regis, bitės į žiedadulkes prideda kažkokių paslaptingų savo pačių medžiagų. Šie neidentifikuoti mikroelementai gali būti priežastis, kodėl bičių žiedadulkės yra tokios veiksmingos, gydant labai skirtingas sveikatos problemas.

 

Bičių žiedadulkėse yra visų nepakeičiamų gyvoms būtybėms komponentų. Senėjimą mažinančių medžiagų kiekis gerokai viršija jų kiekį alaus mielėse ir kviečių gemaluose.

 

Bičių žiedadulkės gali pagerinti nepakankamą ar nesubalansuotą dietą, kuri būdinga daugeliui šiuolaikinių pasaulio gyventojų, kurie vartoja daug perdirbtų maisto produktų, papildytų sintetiniais vitaminais ir mineralais.

 

Kinų medicinoje žiedadulkės laikomos energetiniu ir maistingu toniku. Pasaulio kultūroje bičių žiedadulkės vartojamas įvairiais tikslais.

 

12 priežasčių vartoti bičių žiedadulkes:

 
 • Padidina ištvermę ir gyvybingumą.
 
 • Ilgaamžiškumo paslaptis.
 
 • Padeda atgauti jėgas, sergant lėtinėmis ligomis.
 
 • Kai reikia priaugti svorio, pavyzdžiui, po organizmą alinančių ligų.
 
 • Gali padėti lengviau atsikratyti priklausomybių ir manijų.
 
 • Reguliuoja žarnyno darbą.
 
 • Palaiko gerą kraujodarą.
 
 • Infekcinių ligų (peršalimo ir gripo) profilaktikai (bičių žiedadulkių veikimo principas panašus į antibiotikų).
 
 • Pagerina vaikų raidą ir padeda ir net išvengti atsilikimo nuo bendraamžių.
 
 • Gali padėti apsaugoti nuo kenksmingo radiacijos poveikio ir sumažinti vėžio riziką.
 
 • Bičių surinktose žiedadulkėse yra gausu baltymų, aminorūgščių ir vitaminų, įskaitant B grupės vitaminus ir folio rūgštį. Bičių žiedadulkės yra visavertis produktas, kuriame yra tokių mikroelementų, kurių nerandama gyvūninės kilmės maisto produktuose. Bičių žiedadulkėse yra daugiau aminorūgščių negu tokiame pačiame kiekyje jautienos, kiaušinių ar sūrio.
 
 • Bičių produktai gali padėti sureguliuoti svorį ir atkurti normalų cheminių metabolizmo medžiagų organizme balansą, kuriam sutrikus gali pradėti augti svoris. Bičių produktai ir ypač žiedadulkės yra laikomi natūraliu produktu, kuris gali padėti sulieknėti ne tik dėl naudingų medžiagų, bet ir dėlto, kad jos yra labai nekaloringos. 30 g arba dviejuose šaukštuose bičių žiedadulkių yra apie 90 kalorijų ir 15 % lecitino. Lecitinas yra medžiaga, kuri padeda skaidyti riebalus ir pašalinti jų perteklių iš organizmo. Dėl natūralaus fenilalanino bičių žiedadulkės slopina apetitą.