Moterys sako, kad sausa oda yra dažniausiai jas kamuojanti problema. 42 % iš jų per metus išleidžia daugiau nei 200 eurų, kad panaikintų šią problemą, galinčią paskatinti priešlaikinį senėjimą. Tačiau taip pat svarbu žinoti, kaip naudoti produktus, kad nepakenktumėte odai dar labiau. Pavyzdžiui, galioja tam tikros taisyklės, naudojant molio kaukes, kurių nesilaikant oda gali dar labiau išsausėti. Yra ir kitų kūno priežiūros taisyklių, kurių nesilaikant, galima pakenkti sau. Štai keletas iš jų!

 

joga

11 kūno priežiūros taisyklių, kurias nesaugu ignoruoti:

 
 • Molio kaukes ant veido palikti tik trumpą laiką. Dermatologai įspėja molio kaukių ant veido per ilgai, nes jos gali per daug išsausinti odą. Geriausia nuplauti po 2 – 5 min. arba pajutus odos tempimą.
 
 • Kosmetikos priemones naudoti tam tikra tvarka. Dermatologai pataria pradėti naudoti kosmetikos priemones nuo tų, kurių konsistencija lengviausia. Pavyzdžiui, iš pradžių tonikas, tada serumas, po to – ampulės. Apsauga nuo saulės turėtų būti paskutinis odos priežiūros žingsnis. Nuo saulės saugančias priemones reikia naudoti kasdien, ne tik vasarą. Net 10 – 15 min. saulėtą dieną gali pažeisti odą ir paskatinti fotosenėjimą.
 
 • Pasirinkti vieną savaitės dieną, kurią skirsite relaksacijai. Tyrimai rodo, kad streso lygis darbe šiais laikais yra aukštesnis negu bet kada anksčiau ir jį patiria beveik 50 % darbuotojų. Net pertraukų praleidinėjimas gali sukelti lėtinį pervargimą ir nuovargį.Todėl bent vieną dieną per savaitę reikėtų susilaikyti nuo įsipareigojimų, darbų ir intensyvaus mąstymo. Tai net gali pakeisti gyvenimą į geresnį, sustiprinti imuninę sistemą ir pailginti gyvenimo trukmę.
 
 • Nesideginti, jei turite naujų randų. Reitų nepamiršti, kad randai išlieka ilgą laiką ir nenustoja formuotis net, kai žaizda užgyja. Geriausia vengti saulės vonių, jei turite šviežių randų, o, jeigu randas yra matomoje vietoje, prieš išeinant į lauką, jį patepti su priemone su ne mažesniu nei 30 SPF. Veikiant UV spinduliams randai gali parasti ar paruduoti.
 
 • Visiškai neatsisakyti šokolado. Organizmui reikia cukraus, kad išliktų energingas ir išgyventų. Be to, valgyti juodąjį šokoladą yra sveika. Kakava yra turtinga flavonolių, kurie apsaugo širdį. Juodajame šokolade yra 2 – 3 kartus daugiau flavonolių negu pieniškame. Flavonoliai padeda atpalaiduoti kraujagysles, pagerina kraujotaką, sumažinti kraujo spaudimą.
 
 • Nesilaikyti populiarių dietų. Jokia dieta netikėti 100 %. Visada patikrinti faktus apie mitybą ir kaip ji veikia. Nepamiršti, kad mūsų kūnai yra individualūs ir tai, kas tinka vienam, gali pakenkti kitam.
 
 • Avėti batus su įvairia pakulne. Gydytojai pataria kaitalioti avalynę su skirtingo aukščio pakulne, jei norite, kad kojos ir pėdos būtų sveikos. Geriau visą laiką neavėti lygiapadžių, nes blauzdų raumenys gali pailgėti. Taip pat visą laiką neavėti aukštakulnių, nes raumenys gali sutrumpėti.
 
 • Šveisti pažastų odą. Kosmetologai pataria šveisti ne tik veidą, kojas ir rankas, bet ir pažastis. Jas šveisti galima 1 – 2 kartus per savaitę, kad padėtumėte paskatinti ląstelių atsinaujinimą ir išvengtumėte porų užsikimšimą. Tačiau atsiminti, kad pažastų oda labai jautri, todėl šveitiklius naudoti tik labai švelnius.
 
 • Po mokymosi pasportuoti, kad pagerėtų atmintis. Moksliniai tyrimai rodo, kad, norint pagerinti atmintį, po mokymosi reikėtų padaryti mankštą. Geriausia sportuoti per 4 val. po mokymosi.
 
 • Vengti socialinės izoliacijos, kad atrodytumėte jaunesni ir jaustumėtės laimingesni. Pastebėta, kad žmonės, kurie neturi draugų ir socialinio gyvenimo, sensta greičiau. Išeiti pasižmonėti reikėtų bent kartą per savaitę. Tai padės pagerinti jūsų aktyvumą, nuotaiką, sveikatą ir išvengti priešlaikinio senėjimo.
 
 • Jeigu trūksta miego, gerti daugiau vandens. Miegant mažiau nei 6 valandas per naktį, dehidratacijos rizika padidėja 59 %. Tad, jei nemiegojote 7 ar 8 valandas, išgerkite per dieną daugiau vandens, kad atkurtumėte skysčių balansą.