Garsiai paminėjus terminą „šokis aplink stulpą“ bent daliai mūsų šalies gyventojų, ar tų, kurie sportu bei šokiais nesidomi intensyviai, kyla asociacijos, susijusios su striptizu. Tačiau TV3 televizijos laidoje „Mitybos ir sporto balansas“ apsilankęs treneris Konstantinas Kosovec kaipmat primena: tai neturėtų būti gretinama su naktiniuose klubuose atliekamais seksualiais šokiais.

 

TV3_Mitybos_ir_sporto_balansas_manksta_aplink_stulpa_Vlada_Musvydaite„Tiek šokis, tiek mankšta aplink stulpą su tuo, kas vadinama striptizu, neturi nieko bendra. „Pole dance“ galime netgi vadinti atletikos šaka, kadangi tai apjungia ir šokio, ir sportinius, atletikos judesius. Beje, šokio ar mankštos aplink stulpą pratimai tik iš pažiūros atrodo lengvai įgyvendinami. Vis dėlto treniruočių dalyviams reikia intensyviai paplušėti bent mėnesį, kad išmoktų tinkamai naudotis savo kūnu, priprastų prie įvairių rankų padėčių. „Pole dance“ reikalauja ne tik jėgos ir tvirto kūno, bet ir puikios koordinacijos“, – pasakoja treneris.

Pirmą kartą tokioje mankštoje dalyvavusiai laidos vedėjai Vladai Musvydaitei pagrindiniai, pradedantiesiems skirti „Pole dance“ pratimai taip pat nepasirodė lengvi. Žinoma moteris nebijojo pripažinti, kad šį kartą jai sekėsi kur kas prasčiau nei anksčiau vykusiose laidos treniruotėse.

 

„Na, tikrai nebuvo lengva – išsilaikyti ore vien rankomis yra labai sunku, atsiranda nuospaudos ant delnų, pratimų metu kūno oda dažniausiai trinasi į stulpą, o tai reiškia kraujosrūvas. Bet ar mane tai išgąsdino? Tikrai ne! Nors kaip reikiant pavargau ir pratimus sekėsi atlikti prastai, tačiau patirtis ir gera nuotaika – neįkainojama. Beje, tai, regis, 101-oji mano išbandyta sporto šaka!“ – džiaugėsi Vlada.

Jau rytoj, šeštadienio rytą, 9.00 val. laidoje „Mitybos ir sporto balansas“ bus pristatytas ne tik šis intriguojantis šokio ir sporto junginys, bet ir neseniai praūžusios pirmosios masinės ėjimo varžybos Lietuvoje. Sporto ir sveikatingumo renginyje dalyvavo daugiau nei 3000 žmonių, atvykusių iš įvairiausių šalies miestų ir miestelių. Tiesa, ėjimo varžybų dalyviai ne tik rūpinosi savo taisyklingu judėjimu, bet užsiėmė kitomis, Pavilnių regioniniame parke laukusiomis pramogomis.

Svarbu ne tik nuolat taisyklingai judėti, bet ir rūpintis savo mityba bei savijauta, tad Lietuvos sporto universiteto mitybos specialistas Artūras Sujeta pasakos apie lieknėjančių žmonių dažnai vartojamus, tačiau ir gana dažnai sveikatos problemas jiems sukeliančius grikius. Kruopos – sveikas ir nekaltas maistas? Ne visada! Daugiau įdomios ir naudingos informacijos – jau šį šeštadienį 9.00 val. per TV3.

 

 „Mitybos ir sporto balansas“ – šeštadieniais 9.00 val. per TV3!