Vis galvojate, kodėl jums nepavyksta nieko pasiekti gyvenime? Gali būti, kad priežastis – netinkami ir neteisingi rytiniai įpročiai. Pakeitus juos pagerės ir savijauta: bus daugiau jėgų, energijos ir noro kažką daryti.

 

iprociai

10 rytinių įpročių, kuriuos turi tikrai sėkmingi žmonės:

 

  • Atsikelia pailsėję po gero miego. Norint būti geriausios formos nuo pat ryto, reikia gerai išsimiegoti. Prieš miegą rekomenduojama atsijunti nuo technologijų, išjungti telefoną. Miegamajame turi būti tamsu, kuo mažiau pašalinių švieselių nuo elektros prietaisų. Eiti miegoti numatytu laiku, per daug nesivėlinti, prieš miegą užsiimti atpalaiduojančia veikla.

 

  • Keliasi anksti. Televizijos laidų vedėja Oprah Winfrey keliasi 6 val. ir būna darbo vietoje 6 val. 30 min. Dauguma pasaulyje sėkmingų žmonių keliasi labai anksti: tarp 5 ir 6 valandos ryte. Keltis anksti ypač naudinga tiems, kurie dirba namie arba turi mažų vaikų, nes tada gali ramiai ir nepertraukiami pasidaryti būtinus darbus, skirti laiko sau, dvasiniam tobulėjimui arba rytinei mankštai.

 

  • Skiria laiko meditacijai. Labai svarbu rūpintis psichine sveikata, jei likusią dieną reikės daug protauti. Daugeliui sėkmingų verslininkų prisipažįsta, kad išsaugoti blaivų mąstymą ir ramybę padeda meditacija. Meditacija taip pat mažina lėtinį skausmą ir net gydo depresiją.

 

  • Iš karto atsikėlę negeria kavos. Sėkmingi žmonės žino, kad kofeino nereikėtų vartoti iš karto atsikėlus iš lovos. Pirmąjį puodelį tonizuojančio gėrimo rekomenduojama išgerti ne anksčiau nei 9 valandą.

 

  • Pavalgo sveikus pusryčius. Pusryčiams galima rinktis įvairių grūdų košes, avižinius dribsnius, visadalių grūdų duoną, virtą kiaušinį ir vaisių salotas. Gyvenime pasitaiko visokių situacijų (tenka skubėti), bet rekomenduojama pusryčių nepraleisti.

 

  • Įtraukia mankštą į bet kokią veiklą. Visi žino, kokia svarbi yra mankšta, norint turėti gerą fizinę ir mentalinę sveikatą. Tačiau mankšta nebūtinai turi būti tradicinė. Rytą ruoštis į darbą, studijas ar mokyklą galima šokant pagal energingą mėgstamos dainos melodiją. Rytinė mankšta pagerina protinę veiklą, todėl dieną būna lengviau susikaupti, atlikti užduotis ir susidoroti su stresu.

 

  • Rengiasi paprastai. Žmonės, kuriems labai rūpi būti stilingiems, visą savo mentalinę energiją skiria rytą rinkdamiesi aprangą ir aksesuarus. Įrodyta, kad pradėjus rengtis vienodai kasdien (tarkime, džinsai ir vienspalviai marškinėliai), sumažėja stresas ir lieka daugiau energijos svarbesniems tikslams ir sprendimams priimti.

 

  • Nustato dienos planų prioritetus. Sėkmingi žmonės nešvaisto laiko. Laikas jiems brangus, todėl kiekvieną rytą jie peržiūri savo dienotvarkę ir apgalvoja, kam skirti pirmenybę. Tai padeda laiku atlikti svarbiausius darbus ir viską suspėti per daug nestresuojant.

 

  • Randa geriausiai sau tinkantį ritmą. Vieniems labiau patinka pirmiausiai padaryti sunkiausias užduotis, o po to eiti prie lengvesnių. Kitiems – atvirkščiai. Reikia atrasti, kas labiausiai tinka konkrečiai jums. Tada pavyks produktyviausiai dirbti.

 

  • Geba vienu metu daryti kelis darbus. Pavyzdžiui, rytą bėgioti ant bėgimo takelio ir pažiūrėti žinias. Sportuojant klausytis įgarsintų knygų ir taip mokytis naujų dalykų. Skaityti knygas vykstant viešuoju transportu iš taško A į tašką B.