Apie Kalėdas tiek vaikai, tiek suaugusieji pradeda svajoti dar gerokai prieš šventes. Kaip teatras prasideda nuo rūbinės, taip ir mėgstamiausia metų šventė prasideda nuo dovanų rinkimo. Rekomenduojama iš anksto pagalvoti apie dovanas, jeigu jos bus perkamos internetu arba siunčiamos artimiesiems paštu, jeigu norite, kad kalėdinės dovanėlės pasiektų laiku. Taip pat iš anksto reikėtų pasirūpinti dovanomis su logotipais, suasmenintais užrašais, graviūromis. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kokie žmonių, kuriems renkamos dovanos, įpročiai ir tradicijos, pomėgiai ir interesai. Kalėdinės dovanos turi gavėjus pakrauti teigiamomis emocijomis, suteikti stebuklingą norų išsipildymo jausmą. Toliau pateikiame įdomiausią dovanų sąrašą, kuris gavėjams tikrai patiks!

 

dovanos

10 patarimų, kaip išrinkti kalėdinę dovaną:

 
  • Skanios dovanos. Arbata, kava ir įvairūs delikatesai – visada tinkamas pasirinkimas šv. Kalėdoms. Į blizgantį popierių supakuoti pigūs gėrimai ir įprastas šokoladas šiuo atveju netinka. Dovanoms tinka tik prabangi arbata, geriausia kava, rankų darbo saldumynai, kurie atrodo kaip meno šedevrai. Šie skanėstai, sudėti į elegantišką dėžutę ar krepšelį, taps gražia kalėdine dovana. Norint, kad dovana būtų asmeniškesnė, prie dovanos galima pridėti atviruką arba išgraviruotą kortelę su sveikinimu.
 
  • Suvenyrinės dirbtinės eglutės. Tik Grinčas, kuris kėsinosi pavogti Kalėdas, neapsidžiaugtų gavę elegantišką miniatiūrinę eglutę, papuoštą žaisliukais. Tokia dovana ypač tinka kolektyvo nariams. Gauti dovanų pagrindinį šv. Kalėdų simbolį reiškia akimirksniu užplūstančią šventinę nuotaiką. Tokia dovana labai jauki, todėl gali net padėti sukurti geresnę atmosferą tarp žmonių. Miniatiūrinei eglutei tikrai atsiras vietos ant darbo stalo, lentynos ir jos papuošt darbo erdvę. Prie eglutės galima dar pridėti ateinančių metų darbo knygą ir rašiklių rinkinį.
 
  • Kalėdinės tematikos interjero dekoracijos. Universalios kalėdinės dekoracijos pradžiugins seserį, draugą ar kolegą. Skaisčiai raudonų žvakių rinkinys, stikliniai kalėdiniai burbulai su rankų darbo piešiniu ant jų, iš pušų šakelių supintas Kalėdų vainikas pamalonins kūrybiškus žmones ir papuoš jų namų interjerą.
 
  • Knygos. Literatūros šedevrais vadinamų knygų naujausi leidimai pradžiugins bet kurio mėgstančio skaityti širdį. Taip pat galima padovanoti naujausią mėgstamo rašytojo arba žanro knygą. Galima rinktis iliustruotus kelionių, dailės albumus, enciklopedijas, receptų knygas, klasikinės literatūros rinkinį.
 
  • Technologijų naujovės. Geidžiamomis kalėdinėmis dovanomis ir šiemet išlieka naujausios elektroninės prekės ir jų priedai bei aksesuarai. Tai, pavyzdžiui, kompaktiškos akustinės sistemos, itin kokybiškos ausinės, garso kolonėlės, išmanieji telefonai, fotoaparatai, išmanieji laikrodžiai ir apyrankės, pirštinės su ekrano lietimo funkcija ir pan.
 
  • Grožio priemonės. Naujos priemonės iš limituotų kolekcijų maloniai pradžiugins kiekvieną dailiosios lyties atstovę. Tačiau renkant tokią dovaną draugei, sesei, dukterėčiai ar kolegei, rekomenduojama rinktis universalaus panaudojimo priemones, kad nesuklystumėte. Renkant dovaną mylimai moteriai galima padovanoti naujus kvepalus.
 
  • Turistiniai reikmenys. Tiems, kurie mėgsta romantiką, ilgus žygius ir dainas prie laužo, galima panaudoti naudingų įrankių, kurie pravers kitame žygyje. Pavyzdžiui, glaingą žibintuvėlį, sulankstomą kėdę, termosą arba nedūžtantį puodelį, kelioninį šaltkrepšį ar guminį kilimėlį.
 
  • Populiarūs stalo žaidimai. Ilgiems žiemos vakarams ir jaukiam laikui su šeima pravers stalo žaidimai. Nėra sunku rasti įvairių variantų, kurie tiks bet kokio amžiaus dalyviams, kurie suburs visas kartas prie vieno stalo.
 
  • Gyvos egzotiškos gėlės. Egzotiškų žydinčių augalų mėgėjai tikrai apsidžiaugs į savo kolekciją gavę dar vieną gražuolę orchidėją. Tačiau patariama rasti tokios rūšies ir spalvos augalą, kokio tuose namuose dar nėra. Vis dėlto, ne taip svarbu, jei ir suklysite. Augalų mėgėjai mielai priglaus į savo kolekciją ir dar vieną panašų, bet puikų vazoninį augalą.
 
  • Dovanos, kurios suteikia emocijų. Visuomet yra populiarios tos dovanos, kurios sukelia netikėtą džiaugsmą ir išlieka atmintyje ilgam. Tai gali būti turistinė kelionė, bilietai į teatrą ar koncertą, metinė Spa centro narystė, maisto gaminimo pamokos, apie kurias tas žmogus seniai svajoja. Galima padovanoti ilgai galiojančius kuponus, kuriuos bus galima panaudoti, atlaisvėjus pandemijos gniaužtams.