Koks kraštovaizdis yra pats įspūdingiausias? Tikriausiai daugelis sutiks, kad nepaprastai magiškai atrodo nusidriekusios kalnų grandinės. Galbūt dar ir dėlto, kad mūsų šalyje aukštų kalnų nėra – tik lygumos ir kalvos.

 

kalnai

10 gražiausių pasaulyje kalnų:

 

  • Materhorno kalnas Šveicarijos ir Italijos pasienyje. Galbūt tai nėra pati aukščiausia viršukalnė Alpėse. Tačiau nėra kitos tokios gražios viršukalnėse Alpėse ar visame pasaulyje nei Maternhornas. Tai tikrai magiška vieta. Piramidės formos kalnas stūkso Šveicarijos ir Italijos pasienyje ir yra iškilęs 4478 metrus virš jūros lygio. Tai yra viena aukščiausių viršukalnių Šveicarijoje. Materhorno šlaitai labai statūs, todėl į jį įkopti gali būti sunku.

 

  • Denalio kalnas JAV, Aliaskoje. 6190 metrų virš jūros lygio iškilęs Denalio kalnas (anksčiau Makinlio) yra aukščiausia viršukalnė Šiaurės Amerikos žemyne. Jis stūkso centrinės Aliaskos pietuose Denalio nacionaliniame parke. Denalis taip pat yra labiausiai izoliuota viršukalnė pasaulyje po Akonkagvos kalno Argentinoje ir Everesto kalno. Įspūdingas kalnas yra pagrindinis turistų traukos objektas Denalio nacionaliniame parke, iškilęs virš šešių milijonų akrų žmogaus nesugadintos laukinės gamtos. Kadangi viršutinė Denalio dalis padengta sniegu, kalnas taip pat tarnauja kaip užuovėja penkiems ledynams.

 

  • Kirkjufelio kalnas Islandijoje. Kirkjufelis yra įspūdingas 463 metrų aukščio kalnas Grundarfjorduro mieste, Snaefelsneso pusiasalyje, Islandijoje. Tai labiausiai fotografuojamas kalnas Islandijoje. Netoli viršukalnės taip pat yra nuostabus Kirkjufelsfoso krioklys. Nuo rugsėjo iki sausio mėnesio Kirkjufelio kalno fone galima pamatyti įspūdingąją Šiaurės pašvaistę. Tai tikrai nepaprasta patirtis!

 

  • Stalo kalnas Pietų Afrikos Respublikoje. Kaip ir Kirkjufelis taip ir Stalo kalnas yra ne per daug aukšta horizontali viršukalnė. Tačiau nepaisant to, Stalo kalnas yra įspūdingas reginys, iškilęs netoli jūros ir esantis horizontaliai vandenyno. Tai unikali ir lengvai atpažįstama viršukalnė, kokios nėra daugiau niekur pasaulyje.

 

  • Ama Dablamo kalnas Himalajuose, Nepale. Ama Dablamas stūkso Khumbu kalnų slėnyje Aukštuosiuose Himalajuose, rytinėje Nepalo teritorijoje. Sniegu užklotas kalnas, iškilęs virš jūros lygio 6812 metrų. Pietvakariuose esanti kalnų virtinė yra populiarus alpinistų ekspedicijų maršrutas. Kelias per Ama Dablamo kalną yra įvairaus sudėtingumo, bet, ko gero, viską atperka nuostabūs vaizdai.

 

  • Eigerio kalnas Šveicarijos Alpėse. Ikoniškasis Eigerio kalnas iškilęs Berno Alpėse Vakarų Šveicarijoje, o jo rytinėje kalnų virtinės pusėje yra Mioncho ir Jungfrau viršukalnės. Eigeris iškilęs 3970 metrų virš jūros lygio ir nuostabiai atrodo iš visų pusių.

 

  • Machapučaros kalnas Himalajuose. Neįprastai atrodantis kalnas išsidėstęs Himalajuose ir yra iškilęs 7000 metrų virš jūros lygio. Pažodžiui išvertus jo pavadinimas reiškia juodą žuvį. Viršukalnė labai unikali, todėl lengvai atpažįstama, jo forma šiek tiek išlenkta, šlaitai labai statūs, užkloti sniego danga.

 

  • Spektro kalnas Antarktidoje. Ši viršukalnė iškilusi santykinai lygioje, snieguotoje teritorijoje ir atrodo beveik siurrealistiškai. Aukščiausias ir įspūdingiausias kalnas pavadintas Spektru. Nuo šio kalno galima pamatyti prieš 120 mln. metų susiformavusius „Vargonus“ (Organ Pipes) – tai įspūdingi vulkaninio akmens stulpai.

 

  • Mouna Loa aktyvus vulkanas Havajuose. Tai didžiausias vulkanas Žemės planetoje, užimantis 5271 kvadratinių kilometrų teritoriją ir pusę Didžiosios salos. Šlaitai gana nuolaidūs, todėl tai tikrai nėra aukščiausia pasaulyje viršukalnė, matuojant virš jūros lygio, tačiau, matuojant nuo jūros dugno, kalnas yra iškilęs 9168 metrus ir tai yra 1 iš 10  aukščiausių kalnų Saulės sistemoje!

 

  • Alpamajo viršukalnė Peru. Įspūdingas kalnas, padengtas sniegu, stačiais šlaitais ir vertikaliomis linijomis. Nėra Žemėje kito panašaus kalno, kuris turėtų tokią unikalią formą ir bruožus.  1996 metais vokiečių žurnale „Alpinism“ ši viršukalnė išrinkta gražiausiu pasaulyje kalnu.