Italija garsėja ne tik puikia muzika, bet ir daugybe vietų, kurios galėtų varžytis dėl gražiausių vietų pasaulyje titulo. Pažvelkime (nors ir mintimis) į kai kurias iš jų!

 

Italija

10 gražiausių Italijos vietų:

 
  • Roma. Sakoma, kad Roma yra didžiausias lauke esantis muziejus. Iš tiesų, čia juk tiek daug paminklų, kad galite aplankyti miestą daug kartų ir visada bus kažkas naujo. Tačiau savaitgalio Romoje pakanka užsikrėsti unikalia Amžinojo miesto energija ir pajusti Italijos gatvės atmosferą, pilną istorijos ir modernumo. Čia, kaip niekur kitur, pajusime, kad galime mėgautis įprastais malonumais. Gerkite espreso mažais gurkšneliais, apžiūrėkite parduotuves, pasimėgaukite saule ant suoliuko parke.
 
  • Florencija. Tai antroji privaloma pamatyti Italijos turistinė stotelė po Romos. Florencija nėra paminklų miestas, tai miestas – paminklas, kuris patenkins net reikliausio meno gerbėjo skonį. Kur dar tiek daug Renesanso meistrų darbų šalia vienas kito? Toskanoje saugoma trečdalis italų meno kūrinių. Mikelandželas sakė, kad „Italija yra Europos sodas, Toskana – Italijos sodas, o Florencija – Toskanos gėlė”. Vien dėl Santa Maria del Fiore katedros neįmanoma su juo nesutikti. Ir tai tik vienas iš Florencijos lobių.
 
  • Venecija. Venecija gali pakerėti ir negalima paneigti jos unikalios magijos, nepaisant to, kad apie miestą atsiliepiama ne tik gerai, bet ir blogai. Turistai skundžiasi nešvariomis kanalizacijomis, šiukšlėmis ir siaubingai didelėmis kainomis. Tačiau lankytojai į šį miestą plūsta metų metus, o kai kurie čia netgi sugrįžta. Kodėl? Nes tai yra unikalus miestas. Gražus, pilnas nuostabių paminklų ir išsiskiriantis nepakartojama atmosfera. Pats įėjimas į šv. Morkaus aikštę iš vakarų pusės į tviskančią ir didingą Bizantijos katedrą jau yra nepamirštama patirtis. Be to, dar laukia kruizas gondola, Venecijos tiltų atradimas, pasivaikščiojimas siauromis gatvelėmis ir dar daugiau visko.
 
  • Amalfio pakrantė. Tai sodas, kuriame gausu gėlių, lauko kavinių, spalvingų tratorijų ir istorinių vilų. Čia traukia žmonės, norintys atsipalaiduoti auksiniuose paplūdimiuose, ir gurmanai, kuriuos vilioja čia pagaminti makaronai ir citrinų likeris.
 
  • Činkve Terė. Regionas susideda iš penkių mažų miestelių (Monterosso, Vernazza, Riomaggiore, Corniglia ir Manarola), įsikūrusių ant uolų. Čia yra ypatingai gražių įlankų, paplūdimių, uolų, grotų ir skardžių, o Činkve Tere yra saugoma. Šiandien, be kitų medžių, čia auga alyvmedžiai ir vynmedžiai. Čia yra Viduramžių gyvenviečių, šventovių ir vaizdingų pakrančių takų. Miestelius jungia 12 km takas.
 
  • Sicilija. Tai grožio ir įvairovės sala. Sicilijos miestai įdomūs ir atmosferiški – Toarmina, Castiglione di Sicilia, Cefalu, Noto. Juose verta paklaidžioti, pamiršus kelionių vadovą viešbučio kambaryje. Saloje taip pat daug gamtos stebuklų. Etnos ugnikalnis nuo senovės buvo bauginantis ir kerintis, Zingaro draustinyje gausu augalijos ir vaizdingų peizažų. Galite daug kartų grįžti į Siciliją ir atrasti kažką naujo.
 
  • Kaprio sala. Tai mažytis Italijos perlas, įsikūręs Neapolio įlankoje. Nors jos pakrantė yra tik 14 km ir norint ją apeiti pakanka trijų valandų, sala kelia malonumą turistams. Ji traukia vaizdingais peizažais ir prabangos aura. Kapris džiugina sodriomis augmenijos spalvomis, žydru vandeniu, uolomis ir ryškiais pastatais. Visa tai ilgam išlieka atmintyje.
 
  • Sardinija. Ji kartais vadinama miniatiūriniu žemynu, nes be jūros ir nuostabių paplūdimių, čia yra kalnai ir tarpekliai, upės ir ežerai, kriokliai ir urvai. Gyventojai sako, kad Sardinija turi tūkstantį veidų. Čia rasite smėlėtus paplūdimius, pasakiškas įlankas, saleles ir, visų pirma, nuostabias smaragdo skaidrumo jūras ir tokius žavius miestus kaip Palau, Algero. Sardinija taip pat yra šilčiausia vieta Italijoje.
 
  • Abrucai. Tai regionas, jungiantis nuostabius paplūdimius ir nesugadintus kalnus. Kalnuose slepiasi istoriniai miesteliai ir maži kaimai, įsikūrę prie uolų. Kalnų mėgėjams yra begalė takų, kertančių Apeninus, o besideginantiems – platūs, smėlėti paplūdimiai.
 
  • San Džiminjanas. Tai miestas ant Toskanos kalvos, aptvertas siena. Jis garsėja Viduramžių pastatais ir aukštais bokštais, kurie yra istorinio senamiesčio traukos objektai. Būtent dėl jų miestas vadinamas „Viduramžių Manhetenu”. Būtent čia jaučiasi, kad esame kitoje epochoje. Vaizdas iš „Torre Grosse” bokštų yra vienas gražiausių visoje Italijoje. Neįprasta vieta yra „Piazza del Duomo” – aikštė prieš romaninio stiliaus bažnyčią, kurią supa bokštai.