Michelis de Nostredame’as (kitaip žinomas kaip Nostradamas) – XVI amžiaus garsus prancūzų filosofas, išpranašavęs daugybę tragiškų įvykių: nuo Kenedžių brolių nužudymo, A. Hitlerio iškilimo, Napoleono pralaimėjimo iki rugsėjo 11-osios teroristinių išpuolių JAV. Tokių žmonių, kurie gebėtų taip aiškiai matyti ateitį, ko gero, daugiau nėra ir nebuvo. M. de Nostredame’as gilinosi į astrologiją ir įvairius okultinius mokslus, norėdamas pažvelgti į visus taip dominančią pasaulio ir žmonijos ateitį.

 

"Nostradamo pranašystės"

10 Nostradamo pranašysčių ateinantiems metams:

 

  • Barackas Obama bus paskutinis JAV prezidentas? Simboline kalba Nostradamas užšifravo, kad 2013 metų JAV prezidento rinkimai bus pergalingi B. Obamai ir tai, kad jis bus paskutinis šios Šiaurės Amerikos valstybės predentas. Ar tai reiškia, kad artėja metas, kai pasaulio valdžia priklausys kam nors kitam? Kas tuomet bus pasaulio galingiausieji? Kinija? Rusija? Šiaurės Korėja? Niekas negali žinoti…

 

  • Neįprasti orų pokyčiai? Savo raštuose Nostradamas minėjo, kad maždaug šiuo metu pradės sparčiai keistis orai, padaugės gamtinių kataklizmų ir katastrofų ir jie bus galingesni nei kada nors anksčiau. „Vanduo pakils, o žemė nusleis“, – rašė filosofas. Jau dabar pastebimi akivaizdūs klimato pokyčiai. Žiemos po truputį šiltėja, vasaros karštėja ir pasislenka. Tose pasaulio dalyse, kur pavasarį niekada neiškrisdavo sniegas, jis pradeda kristi. Kitose pasaulio dalyse 2015-ieji buvo šalčiausi nuo neatmenamų laikų. Nereikia nei modernių matavimų, norint suprasti, kad pasaulis neišvengiamai keičiasi.

 

  • Neįprastas planetų išsidėstymas? Nostradamas taip pat minėjo, kad pasikeis planetų išsidėstymas ir atsiras kitų astronominių pokyčių, kurie sukels masinius įvykius Žemėje. Gali būti, kad tai reiškia dar vieną visa nusiaubiantį Žemės drebėjimą ar cunamį…

 

  • Viduriniuosiuose Rytuose kils gaisras? Remiantis Nostradamo pranašystėmis benzinas ir nafta Persijos įlankose šalyse Viduriniuosiuose Rytuose užsiliepsnos. 2016 metais numatyti JAV prezidento rinkimai, tad įdomu, ar šis gaisras iš tiesų bus atsitiktinis?

 

  • Sprogimai Viduriniuosiuose Rytuose? Viduriniųjų Rytų šalyse vyks daug sprogimų ir, kaip rašė Nostradamas, iš dangaus pradės kristi lėktuvai. Vidurinieji Rytai taps drastiškiausių civilinių neramumų pokyčių per pastaruosius ketverius metus liudininkai. Arabų pavasaris suintensyvins civilinius karus 10 šalių, įskaitant Tunisą, Egiptą, Bahreiną, Somalį, Libiją ir Siriją. Pranašystė esą pradėjo pildytis jau 2014 metų kovo 8-ąją, kai dingo Malaizijos oro linijų lėktuvas, skridęs reisu 370. Porą dienų prieš šį incidentą Šiaurės Korėjos raketos vos nesunaikino dar vieno lėktuvo. Taigi ateityje visos pranašystės atrodo įmanomos.

 

  • Pasaulio pabaiga? Nostradamas taip pat dviprasmiškai teigė, kad Irako karas ar invazija yra pirmas svarbiausias ženklas dabartiniams laikams, kad toks pasaulis, koks egzistuoja dabar, netrukus išnyks. Tačiau šia pranašyste kiek abejojama, nes apokalipsę prognozavo ne jis vienas, bet nė viena iš jų netapo realybe. Prisiminkime, kad ir pasaulio pabaigos pranašystę pagal majų civilizacijos horoskopą.

 

  • Nešvarūs Baltųjų Rūmų žaidimai? Anot dviprasmiškų Nostradamo pranašysčių, Baltieji rūmai gali žaisti nešvarius karo žaidimus ir kurti planus, kaip sunaikinti pasaulį, pradedant nuo Viduriniųjų Rytų, tarsi žaistų šachmatų partiją. Įtampa tarp šių dviejų kraštų visada buvo stipri, ypač dėl karo su terorizmu ir „ISIS“ atsakomųjų veiksmų. Nei Irake, nei Afganistane nebuvo įsigalėjusi taika nuo tada, kai į šias šalis įžengė Ameriką, skleisdama demokratines idėjas.

 

  • Šiaurės ir Pietų ašigaliai pradės sparčiai tirpti? Apie gamtos kataklizmus įspėja mokslininkai, tiriantys globalinį atšilimą. Ar iš tikrųjų tai vyksta ir vieną dieną ašigalių iš viso nebeliks? Užtenka pažvelgti, kaip kyla temperatūros šiauriniame pusrutulyje, kad patikėtume, jog tai tiesa. Tačiau Pietų ašigalyje vis dar yra stingdančiai šalta ir nėra pastebimi drastiški temperatūrų pokyčiai. Globalinio atšilimo mokslininkai visada sakė, kad Šiaurės ašigalis tampa šiltesnis negu anksčiau, tačiau jie niekada nemini Pietų ašigalio.

 

  • Koks likimas laukia Izraelio? Deja, Izraelio likimas nėra aiškus net Nostradamo pranašystėse. 34 eiliuotų pranašysčių paragrafe teigiama, kad Jeruzalė gali būti apgulta iš visų pusių ir Vakarų karinės jūrų pajėgos (nuo Jungtinių Amerikos Valstijų iki kitų Naujojo pasaulio šalių) padės Izraeliui kovoti su būsimais priešais.

 

  • Rusija sudarys taiką? Jeigu Rusija šio karo pradžioje netaps Europos ir Vakarų sąjungininke, tai, kaip pranašauja Nostradamas, tai Šiaurės karalius iš Akvilono (aliuzija į Rusiją) padės viską sustatyti į vietas. Jungtinės Valstijos niekada nebuvo akis į akį susidūrusios su Rusija, ypač konflikte dėl Sirijos. Šiek tiek neaišku, kaip ši pranašystė išsipildys. Ar gali būti, kad 2014 metų karas dėl Krymo padės sudaryti taikos sutartį su Rusija? Ar tikrai Rusija galėtų savo noru atsisakyti tapti dominuojančia supervalstybe? Pagyvensime ir pamatysime…

 

Ar reikia tikėti Nostradamo pranašystėmis? Tai priklauso nuo požiūrio, tačiau… Garsusis prancūzų filosofas paslaptingas pranašystes eiliuota kalba užrašė prieš daugybę amžių ir skaitytojas gali interpretuoti tas eilutes taip, kaip leidžia jo vaizduotė ir pritaikyti jas prie savo įsitikinimų bei norų. Daugelis sutinka, kad Nostradamo eiliuotą kalbą galima iš tikrųjų suprasti tik tada, kai faktai jau būna įvykę, o ne iš anksto, kad ir kaip būtų gaila.