Gegužę (13 dieną), kai medžiai apsipila baltais ir rausvais žiedais, lietuviai mini meilės deivės Mildos dieną. Nors meilės deivė yra išgalvota XIX amžiaus tautosakos ir kultūros tyrinėtojo, romantiko Teodoro Narbuto. Tačiau legenda apie deivę Mildą, baltų Afroditę, mūsų šalyje labai mėgstama. Tikriausiai dauguma sutiks, kad pavasaris yra tinkamesnis laikas meilei negu vasario 14-oji, kada minimas Šv. Valentino diena.

 

meile

10 afrodiziakų, kurie gerina seksualinį gyvenimą:

 
  • Austrės. Iki šiol sklando legendos apie Kazanovą, kuris sugundė skaisčią mergelę, perduodamas jai iš lūpų į lūpas austrę. Austrėse itin gausu cinko – mineralo, kuri svarbus testosterono ir spermos gamybai. Be to, jose yra dopamino – smegenyse gaminamos cheminės medžiagos, kuri sužadina troškimus.
 
  • Bananai. Falo pavidalo egzotinis vaisius turi fermento bromelaino, kuris, kaip tikima, gali pakelti vyro libido. Taip pat jame yra didelis kiekis kalio, riboflavino, vitamino B2 (padeda išlikti energingiems erekcijos būsenos).
 
  • Braškės. Legenda byloja, kad braškės atsirado iš širdies formos Afroditės ašarų, kai ji sužinojo apie mylimo Adonio mirtį. Braškėse gausu vitamino C, kuris svarbus lytinių hormonų gamybai ir neuromediatorių smegenyse išsiskyrimui, padedančių sustiprinti libido. Be to, vitaminas C padeda išsaugoti stiprią imuninę sistemą.
 
  • Granatai. Kraujo raudonumo, sultingi vaisiai yra turtingi antioksidantų, mažinančių uždegimą ir neleidžiančių kauptis apnašoms ant kraujagyslių sienelių. Granatai gali suaktyvinti kraujotaką visame organizme, įskaitant genitalijas. Yra mokslinių tyrimų, rodančių, kad granatų sultys gali pagerinti erekciją vyrams, turintiems sutrikimų.
 
  • Grietinėlė. Mitas, kad grietinėlė yra afrodiziakas. Jose daug cukraus ir mažai naudingų medžiagų, kurie galėtų daryti teigiamą įtaką vyrų ir moterų seksualumui. Tačiau lengvos ir kreminės konsistencijos grietinėlė itin tinka įvairiems sekso žaidimams. Grietinėlės laižymas vienam nuo kito kūno gali būti intymi veikla, padedanti pakurstyti aistrą.
 
  • Medus. Dar senovės Graikijoje Hipokratas išrašydavo medų kaip vaistus, žadinančius lytinį potraukį. „Skystuoju auksu“ vadinamas bičių produktas padeda reguliuoti hormonų lygį bei azoto oksidą, kuris padeda sustiprinti kraujo tekėjimą lytiškai susijaudinus. Azoto oksidas taip pat plečia kraujagysles, todėl lemia stipresnes erekcijas ir klitorio padidėjimą.
 
  • Migdolai, graikiniai riešutai. Tai ne tik vaisingumo simbolis mene, bet ir sveikų riebalų rūgščių (omega 3) vienas svarbiausių šaltinių. Riešutų vartojimas gali padėti sureguliuoti lytinius hormonus. Tikima, kad migdolų aromatas moterims sužadina aistrą.
 
  • Šokoladas. Daugelio mėgstamame saldumyne yra feniletilamino – stimuliatoriaus, kuris sužadina susijaudinimą ir pagerina bendrą savijautą. Natūralios kilmės kofeinas suteikia energijos ir žvalumo, kad būtų galima mylėtis visą naktį. Tačiau šokoladą rekomenduojama rinktis, turintį ne mažiau nei 75 % kakavos sausųjų medžiagų.
 
  • Vanilė. Saldžiai kvepiantis prieskonis ne tik skleidžia seksualų aromatą. Mokslininkai taip pat teigia, kad jis ir ramina, padeda sukurti jaukumo įspūdį. Štai todėl taip gera vakarais laižyti vanilinius ledus. O jeigu dar nuo mylimo žmogaus kūno?..
 
  • Vyšnios. Tai dar vienos seksualios uogos! Jose ne tik yra kalio bei vitamino C, taip pat antocianų (suteikiančių vyšnioms ryškią spalvą), mažinančių uždegimą ir padedančių palaikyti sveiką seksualinį gyvenimą.
 

Daugiau apie meilės deivės Mildos dieną galite paskaityti čia:

 
Mildos diena – meilės burtai ir santykių prognozės
 
Mildos diena – baltų meilės šventė
 
Mildos dienai – meilės burtai su obuoliu