Senovėje žinota, kad varliagyviai yra stiprūs vaistai. Net V. Šekspyras ketvirtajame „Makbeto“ veiksme aprašė, kaip raganos verda viralą iš tritono akies ir varlės kojos pirštelio.

 

Tradicinėje kinų medicinoje džiovintų rupūžių nuodų milteliai naudojami gydyti širdies ligas, palaiko normalų širdies susitraukimų dažnį.

 

Viena Kolumbijos indėnų gentis pastebėjo, kokie stiprūs ryškiaspalvių, mažyčių varlių nuodai, todėl jais užnuodydavo medžioklės strėles.

 

Vietiniai Pietų Amerikos gyventojai žinojo gydomąsias kitų rūšių varlių savybes. Jie pastebėjo, kad į gyvūnų odą įtrintos tam tikrų varlių išskyros, pagreitindavo žaizdų ir opų gijimą.

 

Europoje ilgą laiką buvo tikima, kad rupūžės ir kiti varliagyviai sukelia karpas ir buvo siejami su raganavimu.

 

Daugelyje pirmykščių kultūrų tikima, kad varlės turi savybių, galinčių pakeisti psichikos būseną. Iš tiesų, kai kurių rūšių varlėse yra nuodingų medžiagų, kurios paveikia nervų sistemą ir sukelia haliucinacijas.

 

Klasikiniai graikų bei romėnų rašytojai, taip pat V. Šekspyras, aprašė vadinamą „rupūžės akmenį“, kuris yra varliagyvio galvoje. Jie tikino, kad tas akmenukas, nešiojamas karoliuose ar žiede, įšyla ir pakeičia spalvą, kai atsiduria netoli nuodingos medžiagos, taip įspėdamas nešiotoją apie grėsmę.

 

Senovės Egipte moterys tikėjo, kad buožgalvio virsmas varle simbolizuoja atgimimą ir atsinaujinimą. Dėl šios priežasties egiptietės nešiodavo varlės formos talismanus, kad greičiau pastotų.

 

Šiais laikais mokslininkai tikisi sukurti veiksmingus vaistus iš Rusijos rudosios varlės. Šios rūšies varlė išskiria antimikrobines gleives. Varliagyviai gyvena drėgnose ir šaltose vietose, kuriose knibždėte knibžda mikrobų, todėl jų oda apsaugo nuo mikroskopinių grėsmių jų organizmui. Paėmę gleivių mėginius nuo gyvų varlių Maskvos valstybinio universiteto mokslininkai atrado 76 naujas chemines medžiagas, kurios turėjo antimikrobinių ir priešgrybelinių savybių. Kai kurios iš tų medžiagų buvo tokios pat veiksmingos kaip antibiotikai. Tyrėjai planuoja pradėti bendradarbiavimą su farmacinėmis įmonėmis, kad sukurtų naujus vaistus.