Turbūt visi žino, kad vitaminas C šaltuoju metų laiku gali apsaugoti nuo virusinių peršalimų ir gripo. Kiek mažiau kalbama apie tai, kad imuninę sistemą stiprina cinkas.

 

Vitaminas C yra gerai žinomas antioksidantas, apsaugantis ląsteles nuo kenksmingų laisvųjų radikalų. Vitaminas C palaiko sveiką organizmą. Vitaminas C padeda įsisavinti kitą, ne mažiau svarbų mineralą – geležį, rašo dailymail.co.uk.

 

Iš visų mikroelementų, išskyrus geležį, žmogaus organizme cinko yra daugiausiai. Cinko yra kauluose, raumenyse, vyrų prostatoje ir akių tinklainėje. Cinkas – gyvybiškas svarbus komponentas, gaminantis fermentus, jis gali padėti greičiau užgyti žaizdoms. Cinkas užtikrina stiprią imuninę ir reprodukcinę sistemą. Turintiems nevaisingumo arba prostatos problemų vyrams dažniausiai išrašomi šio mikroelemento papildai.

 

Rekomenduojama paros cinko norma – 15 mg. Cinko dažnai trūksta vegetarams. Gyvybiškai svarbaus mikroelemento yra mėsoje, austrėse, kiaušiniuose, jūros gėrybėse, tofu varškėje, žirniuose, pupose, lęšiuose, saulėgrąžose, moliūgų sėklose, grybuose ir kviečių grūdų gemaluose. Cinko papildus rekomenduojama vartoti pagyvenusiems žmonėms, besilaikantiems griežtų dietų, nėščioms ir žindančioms motinoms.