Iki šv. Kalėdų likus mažiau nei 4 savaitėms, daugelis pradeda svajoti, kaip būtų puiku iki tol numesti bent kelis kilogramus ir įtilpti į dailius, šventiškus drabužius. Be abejo, geriausia laikytis sveikos mitybos rekomendacijų bei sportuoti visada, ne tik artėjant didžiosioms metų šventėms, bet, jeigu to nepadarėte, galima jau dabar šiek tiek pakoreguoti savo gyvenseną, kad kūno linijos po mėnesio labiau džiugintų. Geriausia, kad šiek tiek padailinti kūną ir pagerinti savijautą galima ir pernelyg neskriaudžiant savęs. Juk dietos dabar nemadingos, priešingai nei sveikas gyvenimo būdas. Tegul būna šios 4 savaitės iki šv. Kalėdų jūsų pirmieji žingsniai link sveikesnio ir gražesnio „Aš“!

 

dietos

Trumpi patarimai, kaip sulieknėti iki Kalėdų:

 
  • Iki šv. Kalėdų kiekvieną dieną mankštintis bent 30 – 40 minučių (galima plaukioti, greitai vaikščioti, šokti salsą arba net aplink stulpą!). Per 30 min. aerobikos sudeginama 240 kcal, vandens aerobikos – 150, važiavimo dviračiu – 200, bėgiojimo – 300, ėjimo – 160, plaukimo – 260, šokių – 300 kalorijų. Jei sunku rasti visą pusvalandį mankštai, treniruotes galima suskaidyti trumpesniais intervalais (po 4 – 10 min.) ir paskirstyti per visą dieną.
 
  • Alkoholinius gėrimus keisti į vandenį.
 
  • Maistą pusryčiams, pietus, vakarienei ir užkandžiams rinktis tokį, kuris yra skanus, bet turi mažai kalorijų.
 
  • Būtinai pusryčiauti kiekvieną rytą. Pusryčių meniu galima rinktis iš tokių variantų: grūdų košė su liesu pienu ir sauja šilauogių; du virti kiaušiniai ir visadalių grūdų miltų duonos riekelė; glotnutis iš banano, šilauogių, lieso jogurto ir pieno su minkšta bandele plonai aptepta džemu; dvi riekės paskrudintos visadalių grūdų duonos su dviem šaukštais varškės ir šaukšteliu pasirinkto džemo, vaisių sultys; kukurūzų dribsniai su liesu pienu ir bananu.
 
  • Pietų meniu galima rinktis iš tokių variantų: daržovių (ne tiršta) sriuba, visadalių grūdų bandelė su sauja vynuogių arba obuoliu arba visadalių grūdų bandelė su puse skardinės tuno, pjaustytomis paprikomis, neriebiu majonezu ir įvairių salotų lapais. Vaisių salotos. Bet koks sumuštinis arba bandelė, turinti mažiau nei 400 kcal. Viena porcija visadalių grūdų pitos su troškintų daržovių įdaru, liesu jogurtu aplieta įdaryta bulvė su varške ir raudonomis paprikomis (be sviesto). Du arbatiniai sausainiai.
 
  • Vakarienės meniu galima rinktis iš tokių variantų: ant grotelių kepta vištiena su šparaginėmis pupelėmis, aštria pomidorų salsa ir avokadų salotomis; tuno kepsnys su ančiuvių ir virtų kiaušinių salotomis; vištienos ir daržovių troškinys; troškina lašiša su grietinėle ir krapais, garuose virtais smidrais ir brokoliniais kopūstais. Menkė kepta folijoje su citrina ir orkaitėje keptos bulvės su Provanso žolelių mišiniu.
 
  • Užkandžiams galima rinktis: sauja riešutų arba nedidelis bananas; du avižinių dribsnių sausainiai su žemės riešutų sviestu ir puodeliu arbatos be cukraus; du ryžių trapučiai su džemu; liesas jogurtas, obuolys ir mandarinas; mažos morkytės su liesu humusu.
 
  • Vengti angliavandenių po 18 val. Angliavandenių turtingą maistą valgyti per pusryčius ir pietus, kad spėtumėte išeikvoti.
 
  • Planuoti apsipirkimą ir įsigyti maisto produktų visai savaitei, kad šaldytuvas nebūtų tuščias ir visada būtų iš ko pasigaminti sveiko maisto, o ne užsisakyti maisto išsinešimui ar prisivalgyti kito šlamštmaisčio.
 
  • Dvigubai sumažinti sausainių, saldainių, traškučių, saldžių gaiviųjų gėrimų suvartojimą. Tą padaryti lengviau nei visai jų atsisakyti.
 
  • Valgyti daugiau žuvies, vištienos, kiaušinių, riešutų, ankštinių daržovių.
 
  • Valgyti tol, kol pajuntate sotumo jausmą, bet ne iki tol, kol ištuštėja lėkštė.
 
  • Rinktis ne trijų didelių patiekalų kompleksą, bet neriebų užkandį, pagrindinį patiekalą su daugiau daržovių ir salotų.
 
  • Desertą pasidalyti su draugu arba suvalgyti tik pusę.