Šiaurės Karolinos (JAV) kalnuose stūkso kalnas, iš pirmo žvilgsnio nei labai ypatingas, nei labai aukštas. Tačiau jis slepia kone pačią didžiausią paslaptį pastarojoje valstijoje. Daugelį metų Mėlynojo kalnagūbrio papėdėje stūkso legendomis apipintas Rudasis kalnas. Čia vykstančiomis anomalijomis domisi ne tik turistai ir vietiniai gyventojai, bet ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, kuri šioje vietoje atliko du skirtingus tyrimus.

 

Pasakojama, kad vieną gūdžią 1850 metų naktį Šiaurės Karolinos kalnuose pradingo moteris. Vietos gyventojai įtardami, kad ją galėjo nužudyti sutuoktinis, išvyko į kalnus ieškoti palaikų. Vieną naktį, kai vyko paieška, žmonės išvydo paslaptingas šviesas ant Rudojo kalno. Tačiau tos šviesos nebuvo tokios, kokias jie kada nors yra matę. Vietiniai gyventojai patikėjo, kad tai mirusios moters dvasia klajoja po kalnus ir ieško savo žudiko, kad galėtų atkeršyti. Išsigandę gyventojai paiešką nutraukė. Netrukus dingo ir moters vyras, nepalikdamas jokių pėdsakų. Ilgą laiką žmonės spėliojo, kas galėjo jam nutikti ir kuo jis galėjo pavirsti. Tik, kai po daugelio metų ant Rudojo kalno buvo rasti moters griaučiai, kalnuose vėl pasirodė nepaprastos šviesos, kurios neišnyksta iki šių dienų.

 

Kalnuose užfiksuotas fenomenas – tai paslaptingos rusvos šviesos. Giedromis dienomis jų nematyti, tačiau apsiniaukus ar sutemus, beveik kiekvieną dieną ir naktį spingsules galima išvysti. Liudininkai pasakoja, kad šviesos blyksnis staiga išnyra iš kalnų, dydžio sulig krepšinio kamuoliu, rusvo arba rausvo atspalvio. Po akimirkos pranyksta ir vėl išnyra kitoje vietoje, ir taip visą laiką. Regis, šviesos kamuolys juda nevienodai. Kartais jis linguoja, kartais būna stacionarus, kartais labai greitai juda.

 

Kas yra šios šviesos bent jau kol kas lieka paslaptimi. Šiose vietovėse nėra jokių pelkių ar balų, todėl spėjama, kad galbūt nepaprastai lakūs ir todėl nenustatomi garai susitelkia vienoje vietoje ore ir taip suformuoja šviesos kamuolį. Svarstoma, kad galbūt šviesos susidaro iš fosforo, kurį išskiria gesdami grybai ir gyvi organizmai. Yra manančiųjų, kad tai radžio spinduliai, nežinomos dujos, geologinės uolų anomalijos ir t.t. Gali būti, kad nė viena iš šių teorijų nėra teisinga. Yra ir tokių, kurie čia neįžvelgia nei jokios mistikos, nei geologinių anomalijų. Mažai tikėtina, bet jie tvirtina, kad rusvos šviesos kalnuose – tai žibintų atspindžiai nuo tolumoje esančio žygeivių tako…