Prieš apsilankymą ginekologo kabinete daugelis moterų jaučia nerimą ir baimę. Nerimą kelia būsima tyrimų rezultatai ir ką gydytojas pagalvos. Tačiau svarbu suprasti, kad ginekologas nėra tam, kad ką nors smerktų ar teistų. Jis tiesiog nori, kad pacientas jaustųsi patogiai, klaustų ir būtų sąžiningas.

 

ginekologai

Geri patarimai, kaip atsikratyti ginekologų baimės:

 
  • Pakitimai gimdos kaklelio tyrime nebūtinai reiškia vėžį. Atlikus tyrimą pakitimų gimdos kaklelyje neretai randama, tačiau tik nedaugeliu atveju tai įspėja apie rimtas ligas. Dažniausiai nedideli pakitimai praeina savaime, o jei ne, ginekologai skiria gydymą, kad jie nesupiktybėtų.
 
  • Gydytojams nerūpi, ar moteris šalina bikinio srities plaukus, ar ne. Prieš vizitą pas gydytoją tikrai nebūtina atlikti kojų ir bikinio srities depiliacijos. Ginekologai to paprasčiausiai nepastebi.
 
  • Moters higienai palaikyti nereikia ypatingų produktų. Dauguma ginekologų nerekomenduoja savo pacientams vartoti intymiai higienai skirtų priemonių: servetėlių, makšties ploviklių ir dezodorantų. Visos šios priemonės neretai sukelia uždegimų. Makštis natūraliai išsivalo ir atstato savo pH lygį.
 
  • Niežulys ir išskyros nebūtinai reiškia mielių infekciją. Kartais diskomfortą gali kelti lytiškai plintančios ligos arba alerginės odos reakcijos.
 
  • Pas ginekologą rekomenduojama apsilankyti kartą per metus. Kasmet apsilankyti reikėtų ne tik dėl gimdos kaklelio vėžio patikros, bet ir dėl sveikatos. Sveikatą reguliariai tikrintis labai svarbu. Reikėtų atkreipti dėmesį į savo sveikatą, gyvenimo būdą, seksualinę sveikatą, fizinį aktyvumą, alkoholio suvartojimą, kraujo spaudimą ir svorį.
 
  • Moterys neturėtų bijoti klausti to, kas joms rūpi ar kelia nerimą. Gydytojai yra daug matę ir girdėję, todėl jų nestebina niekas.
 
  • Nemeluoti apie savo seksualinį gyvenimą. Ginekologas neturėtų teisti ir smerkti. Jūsų seksualinis aktyvumas, orientacija ar parnerių skaičius neturėtų būti laikomi paslaptyje. Tiesos sakymas padės gydytojui nuspręsti, ar reikia papildomai jus tirti nuo lytiškai plintančių ligų ir pasiūlyti kontracepcijos alternatyvų.
 
  • Pasiteirauti apie tyrimą dėl lytiškai plintančių ligų. Apsilankymas ginekologo kabinete nereiškia, kad būsite automatiškai patikrinta ir nuo lytiškai plintančių ligų. Todėl papildomų tyrimų reikia nebijoti prašyti.
 
  • Ginekologai gali padėti pasirinkti tinkamiausią kontracepcijos metodą. Nėra vieno kontracepcijos metodo, kuris tiktų visiems. Išsirinkti labiausiai tinkantį gali padėti ginekologas.
 
  • Pradėti galvoti apie savo vaisingumą. Kasmet moters vaisingumas silpnėja, ypač, sulaukus 35-erių. Tampa ne tik sunkiau pastoti, bet pastojus ir išnešioti bei pagimdyti sveiką kūdikį. Ginekologai gali padėti, patarti, kaip elgtis ir šiuo atveju.
 
  • Nereikia kentėti skausmingų menstruacijų. Jeigu dėl skausmingų menstruacijų moteris negali užsiimti įprasta veikla, reikėtų nedelsiant kreiptis į ginekologą. Jis atliks reikalingus tyrimus ir paskirs vaistus, kad tos dienos nekeltų diskomforto.
 
  • Atskleisti savo šeimos sveikatos istoriją. Kai kurios ligos gali būti paveldimos. Todėl gydytojui būtina apie tai žinoti, kad galėtų rekomenduoti prevencines priemones.
 
  • Ginekologai rekomenduoja nustoti rūkyti. Rūkymas kenkia ne tik plaučiams ir širdžiai, bet ir moters reprodukcinei sistemai. Dėl rūkymo gali grėsti nevaisingumas, padidėja gimdos kaklelio rizika ir gali ankščiau prasidėti menopauzė.
 
  • Gydytojai negali skaityti minčių. Gydytojai gali daug ką, tik ne telepatiškai skaityti mintis. Pacientas turi norėti bendradarbiauti ir pasakyti, kuo skundžiasi, jeigu nori sulaukti pagalbos.