Tikriausiai yra tekę girdėti, kad meilė priverčia žmones elgtis kvailai ir neapgalvotai. Taip yra dėlto, kad įsimylėjus smegenyse atsiranda tam tikrų cheminių pokyčių. Kai kurie žmonės gali ryžtis keisčiausiems ir beprotiškiausiems dalykams ypač santykių pradžioje. Pasirodo, toks elgesys turi mokslinį pagrindą!

 

santykiai

Įsimylėjęs žmogus pasaulį suvokia šiek tiek kitaip. Jis gali ryžtis sprendimams, kurie kitu atveju atrodytų nelogiški ir nesuprantami. Pats žmogus gali pastebėti, kad dėl meilės pradėjo priimti nelogiškus sprendimus, nors nieko dėl to negali padaryti.

 

Meilė – tai kaip narkotikas, nes ji sukelia pakylėjimo jausmą ir prie jos galima priprasti. Įsimylėjimo būsena smegenyse yra panaši į būseną, apsvaigus nuo kokaino ar heroino. Aistringa meilė neretai tampa manija, sukeliančia priklausomybę, panašiai kaip ir narkotinės medžiagos. Kadangi meilė sukelia priklausomybę, žmonės yra linkę daryti kvailus dalykus, kad gautų ir išlaikytų tą jausmą.

 

Neseniai grupelė mokslininkų iš klinikinių centrų D. Britanijoje nusprendė išsiaiškinti, kaip seksualinis susijaudinimas veikia mūsų intelektą. Tyrime dalyvavo 176 vyrai nuo 18 iki 28 metų. Jie buvo suskirstyti į dvi grupes. Pirmajai grupei buvo rodomos patrauklių, apsinuoginusių merginų nuotraukos, o antrajai – gamtos vaizdai. Po eksperimento dalyvių buvo paprašyti ne į pačius sudėtingiausius klausimus. Paaiškėjo, kad ta grupė, kuriai buvo rodomi erotiniai vaizdai, dažniau klydo ir painiojosi negu neutralius vaizdus žiūrėję žmonės. Todėl mokslininkai priėjo išvadą, kad seksualinis susijaudinimas kvailina vyrus.

 

Nesunku suprasti, kodėl taip nutinka. Juk pasinėrę į malonumus mes esame linkę pamiršti viską aplinkui. Net savo intelektualinius gebėjimus. Todėl nenuostabu, kad aistros akimirką žmonės, ypač vyrai, yra linkę prižadėti aukso kalnus ir dalykus, kurių jie nė neketina padaryti.

 

Dėl meilės dažnas žmogus ryžtasis rizikuoti. Taip yra dėl užplūstančio adrenalino. 2013 metais moksliniame žurnale „Journal of Risk Research“ nustatyta, kad vyrai yra linkę rizikuoti net savo gyvybe, kad galėtų būti su moterimi. Ši tendencija siekia priešistorinius laikus, kai vyrams tekdavo labai rizikuoti, kad patraukti priešingos lyties atstovių dėmesį ir galėtų pratęsti giminę. Vyrai, kurie galėdavo labiau rizikuoti, turėjo didesnę tikimybę susilaukti palikuonių, kurie taip pat mėgtų riziką ir taip susilauktų sėkmės. Vyrai daro beprotiškus dalykus, kad patrauktų moterų dėmesį, kartais net rizikuoja smarkiai susižeisti.

 

Nors meilė lemia kai kuriuos pokyčius smegenyse, tačiau galima šį tą padaryti, kad priimtumėme geresnius sprendimus. Amerikiečių psichologė Heidi Grant Halvorson žurnale „Psychology Today“ siūlo naudoti „jeigu…, tada…“ planą, kuris padės išvengti impulsyvių sprendimų. Vertėtų pagalvoti apie sprendimo alternatyvas, kitas galimybes, kad išvengtumėte kvailų sprendimų. Pavyzdžiui, jeigu prieš tai siųsdavote vieną po kitos žinutes savo merginai ar vaikinui ir jie net nespėdavo atsakyti, pradėkite dažniau parašyti draugams. Priprasti prie plano „jeigu…, tada…“ gali prireikti nemažai laiko, tačiau tą daryti verta, nes tai padės nustoti daryti kvailus dalykus dėl meilės.