Norėdami mesti rūkyti, žmonės griebiasi įvairiausių priemonių. Ledinukai, pleistrai, tabletės – jiems tinka viskas. Tačiau, ar žinojote, kad panašų poveikį gali padaryti ir vaistažolės? Įvairiose žolelėse yra raminamųjų, atpalaiduojančių, plaučius valančių ir kitokių medžiagų, kurios padeda lengviau mesti rūkyti.

 

Paprastoji jonažolė skiriama gydyti lengvai depresijai. Jonažolė padeda pašalinti baimes, kelia nuotaiką, ramina, todėl padeda lengviau išgyventi pirmąjį metimo rūkyti etapą.

 

Katpėdėlė ramina ir gerina virškinimą. Katpėdėlės preparatai padeda nuo viduriavimo, dujų kaupimosi, skrandžio veiklos sutrikimų ir galvos skausmo. Katpėdėlė malšina pilvo spazmus ir padeda nuo chroninio kosulio, padeda įveikti bronchų ir peršalimo infekcijas, gydo nemigą.

 

Korėjietiškas ženšenis stimuliuoja ir padeda kovoti su stresu. Vartojant ženšenį, praeina nuovargio  ir nerimo simptomai, atsiradę metus rūkyti. Ženšenis atkuria organizmo sistemų pusiausvyrą, todėl kūnas gali lengviau prisitaikyti prie nikotino trūkumo.

 

Sukatžolė migdo, ramina, šalina nerimą, kilusį dėl metimo rūkyti.

 

Valerijoną dažnai vartoja žmonės, jaučiantys stiprų nerimą, stresą ar negalintys užmigti. Taip pat valerijonas atpalaiduoja raumenis. Metus rūkyti, vertėtų pagerti valerijono lašų, kurie padės organizmui kovoti su užklupusiu šalutiniu poveikiu: nemiga, nuovargiu ir nerimu.

 

Kitos vaistažolės, kurių veikliosios medžiagos, padeda atsikratyti žalingo įpročio: lobelija, kekinė juodžolė, šlikė, raudonoji guoba, avižų šiaudai arba sėklos, paprastoji verbena, pipirmėtė ir juozažolė.