Žaismingais, tačiau nenuginčijamą tiesą skelbiančiais marškinėliais „I‘m a mother. What‘s your superpower?“ (liet. „Aš esu mama. Kokia tavo supergalia?“) pasidabinusios žinomos Lietuvos moterys ir mamos – televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, fitneso trenerė Inga Žuolytė, šokėja Eglė Straleckaitė bei aktorė ir laidų vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė socialiniuose tinkluose dalinosi savo įkvepiančiomis veiklios motinystės istorijomis ir taip skatina jaunas mamas dalyvauti „Mommypreneurs“ iniciatyvos organizuojamuose nemokamuose skaitmeninių bei verslumo įgūdžių kursuose.

 

E.S.

 

„Moterys gali viską. Viską. Ir dar darydamos viską, moka tai gražiai suderinti ir nufotografuoti, ir sumaketuoti iš tų foto knygą, kitą knygą perskaityti vaikams, išskaptuoti rudenėlio šventės moliūgus ir prie viso to nueiti į darbą,“ – įkvepiančiomis mintimis socialiniuose tinkluose dalinosi I. Kavaliauskaitė-Morkūnienė. „Žinau, kad kartais sugrįžti iš motinystės „atostogų” (nors kokios ten atostogos…) baugu, gyventi savo sujauktų, bet jaukių namų burbule su gražiausiais burbuliukais pasaulyje – taip gera. Aš pažadu Jums, jūs – supermoterys. Save realizuoti ir grįžti į darbą gali būti paprasta ir smagu,“ – drąsinančiai kalbėjo dviejų mažylių mama, kviesdama jaunas mamas registruotis „Mommypreneurs“ projekto kursams.

 

I.K.M.1

 

„Motinystė, apribodama tam tikras mūsų gyvenimo veiklas, gali būti įkvėpimas naujoms veikloms,“ –socialiniuose tinkluose dalinosi I. Žuolytė. Pasak jaunos mamos, po vaiko gimimo svarbu rūpintis ne tik jo lavinimu, tačiau ir pačios mamos savišvieta, psichologine, emocine ir fizine būkle. „Aš labai džiaugiuosi už kiekvieną iniciatyvą, orientuotą į mamų laiką, švietimą, socializaciją bei jų sugrįžimą į darbus po motinystės atostogų padarantį lengvesnį,“ – apie „Mommypreneurs“ projektą kalbėjo I. Žuolytė.

 

I.K.M.2

 

„Suderinti darbą ir mamystę tikrai nelengva. Tačiau tikrai įmanoma! Priklausomai, ar labai nori ir ar tau tikrai to reikia,“ – socialiniuose tinkluose savo įžvalgomis apie motinystės ir darbo suderinimą dalinosi E. Straleckaitė. „Kiekvieno mūsų kelias toks skirtingas. Galų gale, nors jis ir nelengvas, bet gali būti velniškai įdomus! Tavo eilė rinktis, kaip būti laimingai! O jei svajoji dirbti, tai ir nedelsk! – drąsinančiai kviesdama registruotis į „Mommypreneurs“ projekto mokymus rašė E. Straleckaitė.

 

I.Ž.

 

„Mamos pareigos amžinos ir tai didelė dovana. O, bet, tačiau net ir būnant mama man norisi suderinti ir buitį, ir mylimą darbą. Dažnai ir negailėdama stengiuosi dėl savęs, nes tik taip galėsiu duoti daugiau jiems,“ – apie atsidavimą tiek darbui, tiek vaikams atviravo J. Jurkutė-Širvaitė. „Kai atsiranda “pasiteisinimų” aš juos sugebu paversti paskatinimais. Saviraiška, galimybė kurti ir užsidirbti man svarbūs dalykai. Tad savo bendramintėms siunčiu žinią: „Norit? Pirmyn savo norų įgyvendinti,“ – ryžtingai nusiteikusi garsi mama taip kvietė „Mommypreneurs“ mokymų registracijai.

 

J.J.Š.

 

Žinomos mamos šiemet prisijungė prie tarptautinės „Mommypreneurs“ iniciatyvos, skatinančios jaunų mamų aktyvumą ir verslumą. Projekto mokymai skirti įgyti naujų žinių ir patirties, kuri pravers norint grįžti į darbą arba galbūt pradėti savo pačios verslą.  „Mommypreneurs“ ne tik nemokamai užtikrins profesionalias studijas, tačiau ir suteiks patrauklias sąlygas verslo pradžiai, galimybę susitikti su potencialiais investuotojais ar darbdaviais. Kursai yra finansuojami Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos paramos fondo, todėl yra visiškai nemokami, taip pat mokymų metu suteikiama nemokama priežiūra vaikams, todėl mamoms sudaromos puikios galimybės mokytis.

 

Registruotis „Mommypreneurs“ mokymams galima iki rugpjūčio 25 d. Verslumo įgūdžių mokymo programai registruotis galima čia, skaitmeninių įgūdžių mokymo programai registruotis galima čia. Registracijos formą taip pat galima rasti „Mommypreneurs” internetinėje svetainėje.

 

„Mommypreneurs“ programa yra finansuojama Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos per EEA ir Norvegijos paramos fondą, skirtą Jaunimo Darbingumo Skatinimui. Remiantis paramos davėjo tikslinės jaunimo grupės reikalavimais, dalyvių grupės amžius yra apibrėžtas iki 29 metų, tačiau „Mommypreneurs“ atrado galimybę gauti papildomą finansavimą penkioms vyresnėms nei 29 metų mamytėms visose kursų grupėse, todėl aktyviai kviečia visas norinčias registruotis mokymams.

 

„Mommypreneurs“ projektą įgyvendina „Startup Division“ – pirmaujanti inovacijų organizacija Baltijos šalyse, dirbanti su startuoliais ir auginanti jaunuosius verslus.

     

Nuotraukos iš asmeninių Indrės Kavaliauskaitės-Morkūnienės, Ingos Žuolytės, Eglės Straleckaitės, Jurgitos Jurkutės-Širvaitės archyvų.