Skaičiuojant paskutines 2019 metų dienas, šį ketvirtadienį, antrąją šv. Kalėdų dieną „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Skyrybos“ susirinks Lietuvos pramogų ir verslo pasaulio žmonės prisiminti prabėgusių metų, patirtų nelengvų gyvenimo iššūkių bei išsikelti naujų tikslų. 

 

LR_TV_Skyrybos

 

Laidoje dalyvausiantis etiketo specialistas, rašytojas ir žurnalistas Giedrius Drukteinis itin atviras – šie metai jį privertė stoti į akistatą su mirtimi: žinomas vyras patyrė miokardo infarktą.

 

„Viskas įvyko labai staigiai ir niekas absoliučiai nepranašavo, jog ta diena gali būti kažkuo tai kitokia, negu visos mano lyg tol nugyventos 49-erių metų dienos. Tai atsitiko tiesiog vairuojant automobilį, stovint prie raudonos šviesos, kalbant per laisvų rankų įrangą su kolega darbiniais klausimais, be jokio ypatingo streso ar ypatingų žinių, kurios galėtų staiga sukrėsti nervų sistemą“, – laidoje pasakos vyras.

 

LR_TV_Skyrybos_Grigaitis

 

Laimei, jog šis įvykis nutiko sankryžoje prie Seimo ir praeiviai tai greitai pastebėjo, suteikė pirmąją pagalbą bei palaikė G. Drukteinio gyvybę, kol atvažiavo medikai.

 

„Kartais makabriškai juokauju, jog infarktas, kaip mirties forma, yra idealus, nes nereikia agonijoje, konvulsijose blaškytis, ilgai kažko laukti, išgirsti gydytojų diagnozės. Viskas yra tiesiog išjungiama jungiklio principu, ne veltui tai vadinama karalių mirtimi. Visgi, nors galbūt sveikatos prasme šie metai ir nebuvo geri, tačiau pažvelgus plačiau, tai buvo įvykis, atnešęs daug gerų dalykų – aš likau gyvas, pakeičiau savo gyvenimo būdą, visą pasaulėžiūrą. Todėl viskas kas buvo, buvo tik į gerą“, – laidoje jau su šypsena veide apie didžiausius gyvenimo iššūkius pasakos G. Drukteinis.

 

Žurnalistas ir etiketo specialistas neslepia, jog vos prabudus iš komos, ne iš karto atėjo supratimas apie būtinus ir neišvengiamus gyvenimo pokyčius. Visgi šiandien vyras tikina gyvenantis pagal gydytojų rekomendacijas ir stengiasi prižiūrėti savo sveikatą.

 

„Prabudus po komos man suveikė veiklaus vyro instinktas, norėjosi keltis iš lovos, eiti į darbą, nes atrodo, kas gi čia tokio, galūnės kilnojasi, vaizdas nesidvejina. Atrodo, lyg trumpas nualpimas ir man tikrai nekilo papildomų minčių, jog gal aš kažkaip ne taip gyvenau, jog man reikės keisti gyvenimo būdą, atsisakyti tam tikrų žalingų įpročių“, – teigs žurnalistas.

 

Lietuvoje daugiau nei trečdalį visų mirčių sukelia miokardo infarktas. G. Drukteinis tikina, jog priežastis – žmonių įprotis nesitikrinti sveikatos. Tą pastebi ir verslininkas Žilvinas Grigaitis, kuris džiaugiasi per šiuos metus suvaldęs klastingą onkologinę ligą.

 

„Apie savo ligą aš atvirai kalbu ne dėl to, kad kažkam verkti ant peties, mano tikslas ir žinia yra labai paprasta – atlikti kraujo tyrimą PSA dėl prostatos vėžio nieko nekainuoja. Ir kodėl vyrai vis dar bijo tai padaryti, kodėl tai yra stigma ir tabu, kodėl turi būti dėl to gėda? Nuo to priklauso tavo sveikata, tavo gyvenimas, tavo šeimos gerovė. Ir kodėl reikia ieškoti kaltų tuomet, kai pasitikrinus pamatai jau kraštutinumus?“, – laidoje retorinius klausimus kels Ž. Grigaitis.

 

Išgirsta prostatos vėžio diagnozė apvertė vyro gyvenimą aukštyn kojom. Visgi po intensyvaus gydymo klastinga liga buvo suvaldyta ir šiandien Žilvinas gali su palengvėjimu kalbėti apie gyvenimo mestus iššūkius.

 

„Tuo metu aš jaučiausi labai gerai, nors ir artėjo planinis patikrinimas. Kaip sutapimas, nulėkiau nuo dviračio, užsidirbau randą ir kuomet mane paskiepijo nuo stabligės, pasiūlė tuo pačiu pasidaryti ir visus likusius tyrimus. O tada ir atėjo tas griaustinis iš giedro dangaus. Tyrimai parodė tam tikrą diagnozę, kuria man buvo labai sunku patikėti. Tačiau teko susivokti ir nuspręsti, ką daryti toliau“, – pasakos verslininkas.

 

Ž. Grigaičio gyvenimą sukrėtė ir kiti iššūkiai – pradėjo byrėti jo ir žmonos Elles santuoka. Vis tik pora šiandien tikina esanti dar kartu, nors ir gyvena skirtinguose kontinentuose.

 

„Mes esame vedę, tačiau žinoma, gyvename per skirtingus žemynus, nes yra tam tikros gyvenimo situacijos. Jai tenka šiuo metu prižiūrėti sunkiai sergančią mamą, tai yra skaudu ir nepriskraidysi iš Australijos pirmyn atgal. Man reikėjo daugiau laiko suprasti, kaip ten gyventi, Ellei, galbūt, reikėjo laiko irgi suprasti, jog aš nebe tų metų, kad galima lankstyti, perlenkti, įdėti į dėžutę ir užrišti raudonu kaspinu. Tačiau dabar susidėliojome į stalčiukus taip, kaip reikia ir viskas yra gerai“, – apie santykių krizę atviraus Ž. Grigaitis.

 

Nesibaigiančius skyrybų sunkumus visus šiuos metus išgyvena ir dainininkė Mia. Dar praėjusiais metais moteris atvirai prakalbo apie pragaru virtusią santuoką, vyro patirtą šantažą ir daug streso kainavusias skyrybas. Vis tik žinoma moteris tvirtina, jog pagaliau atsigauna ir gyvenime pradeda viską iš naujo.

 

„Man šie metai buvo tikrai geri. Užbaigiau daug istorijų, atsirado aiškumas, išsigrynino labai daug dalykų. Su vyru kartu nebegyvename jau pusantrų metų, nors oficialiai skyrybos dar nėra užbaigos. Tačiau viskas procese, atleidau jam viską ir dabar taikiai skiriamės“, – pasakos dainininkė.

 

Šį pavasarį Mia patyrė ir dar vieną sunkumą, privertusį iš pagrindų pakeisti artėjančios vasaros planus. Dainininkė patyrė didžiulę traumą, pasodinusią ją net į neįgaliojo vėžimėlį.

 

„Vienos filmavimo metu su aukštakulniais nušokau nuo scenos ir lūžo abi pėdos. Ką supratau, jog yra tam tikras laikas sustoti. Du mėnesius realiai neišėjau iš namų, nes buvau įkalinta savo namuose neįgaliojo vėžimėlyje, o po to teko net vėl iš naujo mokytis vaikščioti“, – laidoje atvirai pasakos moteris.

 

Ką lemia žvaigždės artėjantiems 2020 metams, kokius gyvenimo iššūkius įveikė laidos svečiai, ką jiems linki astrologinės prognozės ir kokius tikslus jie išsikėlė sau kitiems metams – jau šį ketvirtadienį, 21 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Skyrybos“.

 

 

„Skyrybos“ – ketvirtadieniais 21.00 val. tik per „Lietuvos ryto“ TV.

 

Nuotraukos iš „Lietuvos ryto“ televizijos archyvo.