Žiemą, ypač jei gyvenate nuosavame name, kelią į sporto treniruotes galite pamiršti. Juk šio sezono kasdieniai darbai sudegina ne tiek ir mažai kalorijų! Be to, „treniruojatės“ gryname ore.

 

Sniego kasimas (373 kalorijos per valandą). Tiek kalorijų per valandą, kasdama sniegą, turėtų sudeginti moteris, sverianti apie 74 kg. Tai prilygsta energingai svorių kilnojimų treniruotei.

 

Sniego valymas nuo stogų (224 kalorijos per valandą). Ši veikla ne tik apsaugo namų stogą, bet ir prilygsta valandos trukmės aerobikos pratimams. Kita vertus, sniego valymas nuo stogų pakankamai rizikingas užsiėmimas, todėl geriau tai daryti kartu su patyrusiu žmogumi, ne nuo itin nuožulnių stogų ir tada, kai jau nebesninga.

 

Ledo gramdymas nuo automobilio stiklų (56 kalorijos per 15 minučių). Bet juk tai reiškia, kad atšalus orams automobilių savininkams nereikia daryti rytinės mankštos!

 

Grindų šluostymas ir siurbimas (186 kalorijos per valandą). Šaltuoju metų laiku daugiau laiko praleidžiama namuose. Tai reiškia – daugiau darbų namuose. Valanda namų ruošos darbų sudegina tiek pat kalorijų, kiek 15 minučių bėgimo vidutiniu greičiu.

 

Židinio uždegimas (112 kalorijos per valandą) – veikla, atitinkanti 15 minučių stacionaraus dviračio minimo sporto salėje. Dar daugiau kalorijų sudeginama, jei malkos židiniui dar ir renkamos, kapojamos.

 

Aktyvūs žaidimai lauke (37 kalorijos per 15 minučių) gali prilygti 15 minučių treniruotei ant bėgimo takelio. Kokia gi žiema būtų be senių besmegenių statymo, sniego gniūžčių karo, čiuožinėjimo, slidinėjimo ir kitų žiemos pramogų!