Burtus, susijusius su augalais, senovės išminčiai vadino žaliąja magija. Ši magija kilo iš pagonių ir druidų, kadangi senovėje jie garbino gamtą, o burdami iš augalų, prašydavo aukštesniųjų dvasių sėkmės. Vasara – tinkamiausias metas sužinoti, ką žada likimas.

 

Senosios tradicijos

Visos tautos turėjo pagoniškų papročių ir garbino gamtą už dosniai dalijamą maistą. Pagonys aukodavo miško ir gamtos dievybėms, kad metai būtų derlingi ir sotūs. Norėdami sužinoti atsakymus į klausimus, jie kreipdavosi į augalus, dažnai burdavo iš lauko gėlių, kad pamatytų ateitį. Žalioji magija populiari ir šiais laikais. Dažnai mergelės, tikėdamos norų išsipildymu, alyvose ieško penkialapių žiedų, vaikai kramto laukuose nuskintus keturlapius dobilus, kad taptų laimingi, o ieškančiosios išrinktojo – vis dar buria, skindamos kas antrą ramunės žiedą ir klausdamos „myli–nemyli“.

 

Namus saugantis burtas

Į medžiaginį maišelį įberkite žiupsnelį kmynų, šaukštelį smulkinto česnako, šiek tiek rozmarinų, kelis šešialapius dobilus ir kelis mėtų lapus. Laikydama rankose maišelį, apeikite kelis kartus aplink namą. Būtinai galvokite tik apie teigiamus dalykus ir paprašykite, kad jūsų namai būtų saugomi nuo negandų, tada užkiškite maišelį už durų. Po kurio laiko pastebėsite, kad nesėkmės aplenkia jūsų namus.

 

Savisaugos burtas

Į raudoną audinį įdėkite kelis šaukštelius džiovintų krapų, kelis jonažolių lapus, kuo daugiau trilapių dobilų ir šaukštą džiovintų verbenų. Augalus gerai sumaišykite, audinį užriškite trimis kaspinais – raudonu, baltu ir juodu, kiekvieną jų užmazgykite trimis mazgais. Pakabinus maišelį virš durų, patapšnokite jį tris kartus ir garsiai paprašykite, kad namai būtų apsaugoti nuo piktų dvasių. Norint apsisaugoti nuo nelaimių, geriau burtis per pilnatį. Be to, patariama burtis šeštadieniais arba antradieniais.

 

Audros burtas

Artėjant audrai, šalia namų uždekite laužą ir paaukokite perkūnžolę. Tikima, kad ji apsaugos kiemą nuo perkūnijos.

Burtas su dobilais

Kiekvienas dobilas neša laimę, tereikia jį įsidėti į batą ir nešiotis visur su savimi. Trilapis dobilas reiškia ilgaamžiškumą ir sveikatą, keturlapis dobilas – harmoniją, penkialapis – sėkmę, šešialapis – pinigus. Jeigu norite finansinės sėkmės – įmeskite saują dobilų į prileistą vandens vonią. Meilės reikaluose padės dobilėlių nešiojimas prie širdies.

 

Meilės burtas

Norint pagauti savo meilę, naktį reikia prisiskinti alyvų ir pastatyti ant palangės. Tada, kai žiūrint į langą sulauksite ryto, pakabinkite gėles virš lovos, kol jos sudžius. Sudžiūvusią puokštę nuneškite prie medžio, ant kurio augo alyvos. Galvokite apie teigiamus dalykus ir apie laukiančią meilę. Po kurio laiko meilė pasibels į jūsų duris.

 

Susitaikymo burtas

Nuėję į kapines suraskite apleistą kapą, ant kurio auga lauko gėlės, pvz., ramunėlės, varpeliai ar jonažolės. Galvokite apie gražius dalykus ir prašykite, kad apsaugotų jūsų namus. Po to nusiskinkite gėlę ir pakabinkite ją virš savo namų durų. Tai sugrąžins santarvę į namus.

 

Susitaikymo burtas su našlaitėmis

Ant altoriaus padėkite saują našlaičių, dvi baltas žvakes, nuluptą svogūną, šiek tiek šalavijų ir rozmarinų. Tada sakykite tokius žodžius: „Norėčiau, kad tu man atleistum, ir nesvarbu, kuri iš mūsų teisi. Aš duriu tau į širdį, kad tu galvotum apie mane, taip, kaip aš galvoju apie tave“. Tada užpūskite žvakes. Šį ritualą kartokite kas vakarą 7 dienas iš eilės.

 

Sėkmės burtas

Norėdami sulaukti sėkmės, ant plokščios lėkštės pastatykite dvi mėlynas ir violetines žvakes. Nudegus abiems žvakėms po pusę, sudeginkite kuokštelį šalavijų ir kelias dienas laukite rezultato.

 

Laimingos meilės burtas

Į puodelį įdėkite laurų lapą, tada jį apšlakstykite vandeniu, ir sakykite tokius žodžius: „Gyvenimo vanduo nuplaus mano širdies skausmą, manoji laimė vėl sugįš“. Tada į puodelį įdėkite dar vieną laurų lapą ir pastatykite puodelį prie lovos. Laikykite tris paras ir laukite rezultatų.

 

Meilės burtas su lauko gėlėmis

Į kaspiną įriškite lauko gėlių, galvodami apie gražią ateitį. Kaspinas, plazdėdamas nuo jaunaties iki pilnaties, pritrauks daug meilužių.

 

Laimės burtas

Pamatę boružę padėkite ją ant bijūno ar ramunės. Tada garsiai tarkite tokius žodžius: „Šią mažą boružėlę pakėliau nuo žolės, raudonai juodu švarkeliu ji man žibės. Skrisk, vabalėli, į pietus ir šiaurę, į vakarus ir rytus, surask man gerą vyrą, kuris mieliausias bus.“

 

Įdomūs faktai:

-          Kiaulpienės tinkamos ir vaistams, ir maistui;

-          Lietuvoje auga dvi ramunių rūšys – vaistinė ir bevainikė;

-          Panteizmas – religija, kurioje sudvasinami arba sudievinami gamtos reiškiniai;

-          Pagonys gamtą pradėjo garbinti todėl, kad ji teikė maisto;

-          Žemės deivė Žemyna buvo įsivaizduojama kaip įspūdingo grožio nėščia moteris;

Dobilų sėklas platina galvijai paukščiai ir vabzdžiai.