Vilnietis fotografas Linas Marcišauskas suprato, kad nežino, ką norėtų dirbt. Todėl per kelis mėnesius išbandė daugybę profesijų.

 

KK2 Linas dirba darbus.00_00_03_20.Still002

 

„Prisimenu vaikystėj, kai nesimokydavau, tikrai gąsdindavo, kad kasininku būsiu. Arba mokykis, arba būsi šiukšliavežės krovėjas, būsi šiukšlininkas“, – šį trečiadienio vakarą, 19.30 val. LNK laidoje KK2 pasakos Linas Marcišauskas. Ir nustebins – šiukšlininko darbas bus tas, kurį jis savarankiškai išbandys. Bet pradėkime nuo pradžių.

 

KK2 Linas dirba darbus.00_00_29_19.Still003

 

Pradėjo Linas nuo maisto išvežiojimo. Kadangi įsidarbino vasario mėnesį – logistika ėjosi sunkiai, nes buvo slidu, keliskart apsivertė su maistu.

 

KK2 Linas dirba darbus.00_01_00_07.Still004

 

Po mėnesio Linas įsidarbino kepyklėlėje. Bandeles kepė tris dienas. „Esu bandelių mėgėjas 100% ir kol kas, kol valgau, nestorėju, bet kepykloj tikrai suvalgiau daug bandelių. Neskaičiavau, bet kepėm kasdieną tikrai labai daug cinamoninių bandelių“.

 

KK2 Linas dirba darbus.00_01_18_08.Still005

 

Po to Linas įsidarbino archeologu. Ir pajūryje, prie Olando kepurės kasinėjo žemes. Užėjus lietaus sezonui Lino kastuvo paslaugų archeologams nebereikėjo. Vaikinas tapo šiukšlių išvežiotoju.

 

KK2 Linas dirba darbus.00_04_24_03.Still007

 

„Jaučiausi kaip kitame pasaulyje. Tu gauni tą uniformą ir tu esi įstatomas į tvarkaraštį. Ir aš esu visiškai prie to nepripratęs, nes, kaip fotografas, aš turiu laisvą darbo grafiką“. Šiukšliavežių darbas sunkus. Reikia ne tik surinkti bet prie konteinerių išmėtytus šiukšlių maišus, bet ir išrūšiuoti atliekas. Be to, kas rytą reikia praeiti patikimumo testą papūsti į alko triūbelę.

 

KK2 Linas dirba darbus.00_04_53_13.Still008

 

Po šiukšlininko karjeros Linas vėl grįžo prie žmonių. Įsidarbino padavėju Šventojoje. Padavėjo darbas, pasirodo, labai pavojingas. Kuo daugiau alkoholio, tuo labiau Šventosios kurorto poilsiautojai tolsta nuo šventumo. Tiesa, padavėjo profesija viena pelningiausių. Galima gyventi vien iš arbatpinigių.

 

KK2 Linas dirba darbus.00_05_27_06.Still009

 

„Neatradau atsakymo, kaip tai veikia. Ar reikia būti geru padavėju, ar blogu? Nes, atrodo, tu stengiesi,  o duoda 50 centų. O būna, vėluoji, nespėji, kažką pamiršti, ne ta alų įpili, ir palieka 5 eurus“.

 

Dabar, pasibaigus vasarai, Linas grįžo dirbti į patalpas. Dirba laboratorijoje. Vaikinas prisijungė prie studentų komandos, kuri dalyvauja tarptautiniame konkurse ir ieško kaip išgydyti tvenkinių žuvims atsiradusias ligas.

 

„Iš kaukių baliaus, kažkokio tai grotesko, atvykau į sterilią baltą aplinką su chalatais, pirštinėmis, genais ir DNR. Atrodo kaip sapnas, tas šuolis iš „Paršelio rojaus“ į laboratoriją, bet tuo pat jaučiu, kad man to labai reikia“.

 

Linas sako, kad darbus keičia ne dėl pinigų. Jam įdomu išbandyti kuo daugiau sričių ir profesijų subtilybėmis pasidalinti su visuomene Youtube bei Instagram tinkluose.

 

Visas pasakojimas – šį trečiadienio vakarą, 19.30 val., LNK laidoje KK2.

 

https://www.instagram.com/linasdirbadarbus/?hl=en