Helovino naktis, apipinta paslaptimis, mistika ir įvairiausiomis istorijomis – jau spalio 31-ąją. Šį, paskutinį, mėnesio penktadienį 21.15 val. žiūrimiausios televizijos TV3 eteryje – kvapą gniaužianti premjera: brangiausias iš iki šiol Lietuvoje rodytų televizinių projektų, kino filmu ne su aktoriais, o su tikrais dalyviais vadinamas, siaubo realybės šou „Pasiutę šunys“.

 

TV3_Pasiute_sunys_Mindaugas_Rainys (1)

„Pasiutę šunys“ – unikalus projektas apie didžiausias žmogaus baimes. Lietuvos miške su jomis kaskart susidurs trys siaubo istorijos dalyviai. Iki ten atsirasdami jie nežinojo nieko: nei kur yra vežami užrištomis akimis, nei kas jų laukia. Trokšdami prizo (10 000 eurų, arba 34,5 tūkst. litų) ir vykdydami specialiai jiems parengtas užduotis, dalyviai patyrė išgyvenimų, kurie juos persekios labai ilgai… Vien išgirdus, kad dalyvių laukianti pagrindinė užduotis yra bėgimas nuo milžinišku greičiu juos besivejančių įsiutusių šunų – užgniaužia kvapą.

 

„Pasiutę šunys“ suvienijo įspūdingą komandą, kuriai ne tik teko dirbti su milžinišku technikos arsenalu, bet ir kuriai teko tiesiogine to žodžio prasme laikinai apsigyventi miške. Šalia Ukmergės esantis miškas iš pirmo žvilgsnio nesiskiria nuo bet kurio lietuviško miško, tačiau vietiniai jį vadina „Velnio namais“.  Pasak jų, iš kartos į kartą perduodami pasakojimai apie tai, kokie keisti dalykai dedasi tame miške: kalbama, kad 1840-ųjų ir 1900-ųjų čia ponai leido sau rengti neįprastas medžiokles, kai vietoj gyvūnų medžiojami… neturtingi žmonės. Nors vėliau kraupi medžioklė buvo uždrausta, po mišką vis dar klajoja šimtai aukų neramių sielų. Rašytiniuose šaltiniuose Ukmergės rajone stūksantis miškas „Velnio namais“ vadintas dar 19 amžiaus pabaigoje.

 

Miškas, kuriame vyko „Pasiutusių šunų“ filmavimas minimas ir kalbant apie antrojo pasaulinio karo įvykius. Tada ant miške stovėjusių namų krito bombos, buvo nužudyta daugybė žmonių. Kalbama, kad kareiviams pasipriešinti bandęs miške gyvenęs vietos mokytojas dešimtį jų įviliojo į savo daržinę, kurią supleškino liepsnose.

 

Vietiniai gyventojai tikina, kad iki paryčių švenčiančių vasarotojų ar stovyklautojų šiame miške jie jau keletą metų nebegirdi: vieni sako, kad miestiečiams miškas nebeįdomus, kiti priverčia suklusti, teigdami, neva pelkė yra pasiglemžusi ne vieną sielą. Ar tai dvasių, ar gamtos išdaigos, atsakyti sunku.

 

„Pasiutusių šunų“ filmavimo grupė, miške praleidusi ištisą mėnesį, vieningai sako, kad net dienos metu „Velnio namais“ vadinamame miške – labai nejauku, eidamas klaidžiais apžėlusiais takais jautiesi neramiai, nuolat dairaisi per petį, tarsi jausdamas, kad kažkas tave seka.

 

„Filmuojant šį ypatingą projektą, suvokimas, jog dirbame ne paprastoje aplinkoje, o kažkokioje mistinėje vietoje, sustiprėjo tada, kai po pirmųjų filmavimo naktų sugedo keletas vaizdo ir garso įrašymo technikos. Įvairiais negalavimais skundėsi komandos nariai. Nežinau ar tai tik sutapimas“, – prisimena brangiausio iki šiol Lietuvoje kurto projekto prodiuseris Mindaugas Rainys.

 

Siaubo realybės šou „Pasiutę šunys“ kūrėjas prisimena ir vieną vakarą, kai keistai ėmė elgtis ypatingai svarbūs projekto herojai – šunys: „Gerą valandą iki vidurnakčio jie tupėjo tarsi sustingę, nesijudino iš vietos. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai normali būsena, bet miško tamsoje žvelgiant į juos iš šalies, negirdint įprasto lojimo, galvoje sukosi mintis, kad kažkas čia tikrai ne taip.“

 

„Gal mes patys persismelkėme tikėjimu, prisiklausę įvairių pasakojimų, kad čia dedasi keisti dalykai, bet faktas vienas – ten buvo tai, ką mes galėjome kontroliuoti ir kartu – tai, ko nesugebėjome nei kontroliuoti, nei paaiškinti“, – filmavimo akimirkas prisimena M. Rainys.

„Pasiutę šunys“ – tarptautinio SONY kompanijos formato projektas. Šiuo naujut naujutėliu šou kol kas galėjo džiaugtis tik Amerikos, D. Britanijos, Švedijos ir Danijos žiūrovai. Nuo spalio 31 dienos kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį savo baimes galės pasitikrinti ir lietuviai. Viena naktis, tikri įsiutę šunys, tikri dalyviai ir tikros emocijos – visa tai laukia brangiausiame ir didžiausiame projekte mūsų šalies televizijų istorijoje.

Intriguojantis naujausias projekto vaizdo klipas: http://goo.gl/UIXJIp

 

Siaubo realybės šou „Pasiutę šunys“ – jau šį penktadienį 21.15 val.

Per TV3, TV3 Play ir „Forum Cinemas“!