Diskusija apie maistą vienam gali sukelti apetitą, o kitam – netgi pyktį. Sakoma, kad kiek žmonių, tiek ir nuomonių, tačiau LNK televizijos laidoje “Valanda su Rūta” susirinko garsiausi mitybos specialistai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos. Jie gvildeno visiems rūpimą klausimą: kaip sulieknėti, kaip prailginti savo gyvenimą ir nesusirgti tokiomis ligomis kaip vėžys, artritas ar diabetas.

 

Valanda su Rūta

 

Tiesiai iš Amerikos į studiją atvyko daktaras David Katz – Jeilio universiteto profesorius, JAV gyvensenos medicinos asociacijos prezidentas ir dietologas. Jis ne kartą dalyvavo Opros Winfrey laidose, daktaro Ozo laidose, publikavo per 200 mokslinių straipsnių, išleido 15 knygų apie mitybą, pateko į šimtuką įtakingiausių medicinos atstovų.  D. Katz sako, kad žmonės galėtų išnaikinti 80 procentų chroniškų ligų vien tik pasitelkdami maistą.

 

Jam antrino kolega iš Amerikos, daktaras Hanz Diehl – Loma Linda universiteto profesorius. Jis sukūrė unikalią sveikatinimo programą, kuri padeda apsisaugoti arba išgyti nuo širdies ligų, vėžio, diabeto ir artrito. Jo programą pabaigė 40 tūkstančių žmonių. Mitybos specialistas sako, kad ligas galima išgydyti ne vaistais, o maistu. Jis sukūrė programą kaip užkirsti kelią ar net išgydyti širdies ligas, diabetą, artritą ar net vėžį.

 

Valanda su Rūta

 

Ukrainietis onkologas ir chemikas Jurijus Šulga stebino savo mitybois principais. Anot jo – druska sveika, kasdien jis rekomenduoja valgyti lašinius, o vėžį gydo raugintais kopūstais. Tiesa, onkologas rekomenduoja atsisakyti majonezo ir nevartoti parduotuvėje pirktų pieno produktų.

 

Ketvirtadienio vakarą, 19 val. 30 min. LNK televizijos žiūrovai laidoje “Valanda su Rūta” išvys ir paskutinė legendinio dietologo iš Latvijos Levo Chazano interviu. L.Chazaną labiausiai išgarsino ponios Laimos Mertinienės sulieknėjimo istorija. Per keletą mėnesių 70 kilogramų atsikračiusi ir įspūdingai pasikeitusi buvusio premjero Algirdo Brazausko dukra dietologui tapo geriausia reklama. Deja, neseniai jo gausų klientų būrį Lietuvoje pasiekė liūdna žinia – garsusis dietologas mirė pralaimėjęs kovą su vėžiu.