Mados industrija pastaruoju metu gyvena nostalgiškomis nuotaikomis. Daugiausia saldžiai karčių emocijų sukelia 9-ojo dešimtmečio įvaizdžiai. Nors toli gražu ne viskas tuomet buvo pažymėta gero skonio ženklu, visgi šiais laikais prisimenami gerieji pavyzdžiai. Vieni jų – žavios trumpintos palaidinės ir stilingi trumpučiai švarkeliai. Tinkamai priderinus tokius rūbus gali dėvėti bet kokios figūros ir amžiaus stileivos.

 

Cheerful,Stylish,Woman,Posing,At,Studio,Pink,Background,,Wearing,CropIdealus ilgis

 

Šiek tiek trumpinti viršutiniai drabužiai iš tiesų niekada neišeina iš mados. Tačiau savotišku šio stiliaus rūbų atgimimu galima laikyti 2021-ųjų vasarą. Tąkart mados gerbėjos troško išsilaisvinti iš per ilgų ir per didelių sportinių nertinių, o mados kūrėjai šį norą kuo puikiausiai patenkino pristatydami daugybę puošnių ir itin mergaitiškų palaidinių bei švarkelių. Pečių nedengiančios, raukiniais, smulkių gėlių raštais ar pūstomis rankovėmis puoštos trumputės palaidinės tiesiog užkariavo podiumus ir gatves. Pernai šiltuoju sezonu taip pat prisimintos trumpintos palaidinės. Jas papuošė prakirpimai ir suvarstymai. Tad nėra nė menkiausių abejonių, kad ir šįmet bus mėgstamos bei dėvimos. Visgi stilistai ragina aklai nesekti mados tendencijomis ir trumpintas palaidines bei švarkelius pasimatavus atidžiai įvertinti, ar jų ilgis iš tiesų tinkamas. Madinga trumpinta palaidinė neturėtų priminti liemenėlės. Toks rūbas turi visiškai uždengti krūtinę ir baigtis ties apatiniu šonkaulių lanku. Antraip atrodys vulgariai. Svarbu, kad šis drabužis būtų tinkamai prigludęs – nei per siauras, nei per platus. Plačios, paprastus sportinius marškinėlius primenančios palaidinės buvo madingos prieš dešimtmetį. Dabar stilistai ragina šios tendencijos neatgaivinti. Mat laisvai plevėsuojantys plačių trumpų palaidinių kraštai nepuošė net ir idealios figūros merginų. Trumpinta palaidinė turi turėti aiškią struktūrą ar net vertikalias siūles, kad suformuotų aiškias linijas ir suteiktų viršutinei kūno daliai trapumo. Elegantiškiausiai, stilistų teigimu, atrodo iš netamprios medžiagos siūtos ir šiek tiek liemenes primenančios trumpintos palaidinės. Seksualų, bet nevulgarų įvaizdį sukurti padeda trumpintos ir idealiai priglundančios palaidinės iš trikotažo (tube top). Šiai vasarai tikrai verta paieškoti idealiai baltos tube top palaidinės. Mat ji gali tapti mėgstamiausiu šiltymečio rūbu.

 

Madingiausi trumpinti deriniai

 

Nepratusioms atidengti kūno trumpinta palaidinė ar mažutis švarkelis gali sukelti nejaukią „nei nuoga, nei apsirengusi“ būseną. Visgi to išvengti visai nesudėtinga paisant auksinės stiliaus taisyklės – vienu metu apnuoginti tik vieną sritį. Tad dėvint trumpintą priglundančią palaidinę kojos turėtų būti pridengtos laisvais ir ilgesnio silueto drabužiais. Šįmet mados kūrėjai iš tiesų paiso šios klasikinės stiliaus aksiomos ir trumpintas palaidines derina su kelnėmis bei sijonais aukštu juosmeniu. Taip pat šiuos mažučius drabužius gražiai įpina į maksi ilgio tendenciją, taip subalansuodami įvaizdį. 2023 metais niekas nenori atrodyti it 2000-aisiais, kai trumputės megztos palaidinės derintos su džinsais itin žemu juosmeniu. Šįmet vyrauja siekis sukurti gražų smėlio laikrodžio siluetą ir neiškraipyti natūralių kūno proporcijų. Tai padaryti galima derinant tinkamų ilgių, spalvų ir faktūrų drabužius. Štai patys stilingiausi trumpintų palaidinių bei švarkų deriniai šiai vasarai:

 

Trumpinta palaidinė ir šortai. Tokie drabužiai visada vertinami kaip tinkami laisvalaikiui, nes sukuria neįpareigojantį įvaizdį. Tad idealų atostogų ar muzikos festivalių įvaizdį šįmet galima sukurti pasirinkus kreminę trumpintą palaidinę, puoštą nedideliais nėriniais, džinsinius šortus ir kimono stiliaus apsiaustą. Prie tokio ansamblio idealiai dera patogios basutės su dirželiais. Tik stilistai primena, jog šortai neturėtų būti per siauri ar itin trumpi bei jokiu būdu neįsirėžti į liemenį. Apnuogintos odos ruoželis tarp džinsinių šortų ir trumpintos palaidinės neturėtų būti didesnis nei 5–7 cm.

 

Juoda marškinėlių stiliaus palaidinė ir balti džinsai. Vasaros stiliaus klasika – balti džinsai. Šįmet platesni ir laisvesni nei įprastai. Tad subalansuoti figūrą juos vilkint padeda minimalistinio stiliaus trumpintos palaidinės. Tai iš esmės trumpinti juodi marškinėliai su gana laisvomis rankovėmis iki pusės žasto. Paprastas ir švarus derinys puikiai tinka pasivaikščiojimui parke ar vakarui mieste. Prie baltų džinsų ir minimalistinės trumpintos palaidinės priderinus aukštakulnius ir keletą puošnesnių (būtinai masyvių) aksesuarų galima sukurti rafinuotą, tačiau neįpareigojantį miestietės įvaizdį.

 

Balta marškinių tipo trumpinta palaidinė ir cargo stiliaus kelnės. Darbinio stiliaus kelnės didelėmis kišenėmis madingos buvo neseniai – prieš kelerius metus, tačiau šįmet jos vėl puikuojasi parduotuvių vitrinose. Tai ne tik stilingas, bet ir patogus drabužis, padedantis sukurti kasdienišką, bet stilingą įvaizdį. Cargo kelnės yra gana laisvos ar net masyvios, tad joms subalansuoti reikia figūrą pabrėžiančio viršutinės kūno dalies rūbo. Tam idealiai tinka marškinių tipo trumpinta palaidinė. Marginta siuvinėjimais ar neįkyriu raštu, bet turėtų atrodyti ne sportiškai, o labiau romantiškai. Mat šįmet cargo kelnės madingos tik su sąlyga, kad sukuria kontrastą mergaitiškoms detalėms: dailioms sagoms, širdelės formos iškirptei ar plonam lengvučiam audiniui. Cargo ir trumpintą palaidinę galima derinti tiek su baltais sportiniais bateliais, tiek su puošniomis basutėmis. Stilistai ragina nepamiršti stilingų saulės akinių ir pinto krepšio, kad įvaizdis būtų vientisas ir įsimenantis.

 

Trumpintas švarkelis ir midi ilgio sijonas. Trumpinti drabužiai gali atrodyti netinkami dėvėti oficialioje aplinkoje. Visgi mados tendencija galima sekti ir neapnuoginant odos. Trumpintas ryškiaspalvis ar džinsinis švarkelis atrodo elegantiškai ir puikiai pridengia pečius dėvint vasariškas sukneles arba paprastus marškinėlius bei midi ilgio sijoną. Taip sukuriamas labai moteriškas įvaizdis, nes trumpas švarkelis ir ilgesnis sijonas pabrėžia liemens ir klubų kontrastą, kuris atrodo itin patraukliai.

 

Trumpinta palaidinė ir ilgas sijonas. Karštomis vasaros dienomis stilistai ragina prisiminti bohemišką įvaizdį ir ilgus sijonus derinti su trumpintomis palaidinėmis. Tiesa, ilgas sijonas turėtų būti laisvas ir paaukštintu liemeniu. Daugiau jokių taisyklių šiam įvaizdžiui netaikoma. Beje, toks derinys gali tikti ir šventėms. Kasdieniškas ar puošnus toks stilius priklauso nuo audinių. Ilgi iš brokato ar kito sunkesnio audinio siūti sijonai ir šilkinės arba itin kokybiško trikotažo vienspalvės trumpintos palaidinės atrodo it puošni uniforma. Skamba gal ir ne itin patraukliai, bet atrodo išties skoningai. Puiku tai, kad skirtingai, nei įsigijus šventinę suknelę, trumpintos palaidinės ir sijono derinį galima transformuoti keičiant vieną jų. Tad kaskart sukuriamas naujas įvaizdis.

 

Kasdieniškam įvaizdžiui – tamprės ir trumpa palaidinė. Laisvalaikio kostiumai per pandemiją tapo nepakeičiami. Visgi ir juos palietė mados vėjai. Tad šią vasarą madingiausi prie kūno itin prigludę sportiniai deriniai iš tamprių arba sportinių šortų bei trumpintų palaidinių. Šiuo atveju trumpintos palaidinės nėra visiškai tapačios sportinėms liemenėlėms. Jos kiek ilgesnės ir pridengia daugiau raktikaulio bei pečių linijos. Visgi toks derinys – itin pretenzingas ir juo puoštis gali tik sportiškos figūros merginos. Nebent imamasi gudrybės ir tokį aptemptą laisvalaikio kostiumą ryžtamasi pridengti oversized džinsiniu švarku arba net lietpalčiu. Būtent taip naujos kartos laisvalaikio kostiumus dėvi niujorkietės.

 

Autorius Eglė Stratkauskaitė