Po ilgų ir sunkių metų smagu atsipalaiduoti su kolegomis darbo vakarėlyje. Tačiau, net jei kvietime nenurodytas aprangos kodas, jis vis tiek egzistuoja. Štai ką reikia žinoti kuriant šventinį įvaizdį.

 

Šventinis rebusasCharming,Women,In,Smart,Outfits,Are,Smiling,And,Looking,At

 

Darbo vakarėliai – smagus būdas pabendrauti su bendradarbiais, susipažinti su kitais didelio kolektyvo nariais, padaryti įspūdį vadovams ar tiesiog pasidžiaugti įmonės ir asmeniniais pasiekimais. Paprastai tai iš anksto planuojami renginiai, kurie gali būti įvairaus formato: išvyka su nakvyne į kaimo sodybą, šventinė vakarienė restorane ar viešbutyje, vakarėlis su užsakytu maistu firmos patalpose ir pan. Gali būti mažiau formali aplinka, tokia kaip baras, boulingo klubas, edukacija meno ar maisto (vyno, šokolado ir pan.) studijoje. Renginio tema ir vieta skiriasi, todėl skiriasi ir apranga. Be to, vakarėliai gali vykti dieną, t. y. darbo valandomis, ir vėlai naktį, kas irgi lemia pasirinkimą. Apranga priklauso ir nuo to, ar norite pabrėžti savo profesionalumą, ar kūrybiškumą.

 

Penki „Taip“

 

Planas. Kvietimai pasiekia darbuotojus mažiausiai prieš kelias savaites, todėl yra apsčiai laiko apgalvoti savo išvaizdą. Nepalikite šio darbo paskutinei minutei. Perskaitykite informaciją apie vakarėlio vietą ir temą. Atkreipkite dėmesį, jei nurodytas būtinas aprangos kodas. Žinant, kur vyks renginys, kokia vyraus atmosfera, galima spręsti, ar pasiruošti formalią aprangą, ar tiks kasdienė, tik puošnesnė. Darbo kalendoriuje pasižymėkite momentus, kurių geriau nepraleisti: „Nunešti suknelę į valyklą“, „užsirašyti pas plaukų stilistą“, „nusipirkti naujas pėdkelnes“ ir pan.

 

Aprangos kodas. Jei kvietime nenurodyta, kaip turėtų puoštis svečiai, pasikalbėkite su organizatoriais. Padiskutuokite šventinės aprangos tema su artimiausiais bendradarbiais, kad suprastumėte, kokia galėtų būti bendra idėja. Rūbų pasirinkimą gali išduoti renginio vieta ir jo dalyviai. Pavyzdžiui, jeigu vakarėlis vyksta vadovo namuose arba dalyvauja klientai, tikėtina, prireiks oficialaus ir profesionalaus įvaizdžio. Jei kolektyvas paminės Kalėdas be boso, susitiks koncerte ar teatre, pravers rafinuotesnė apranga.

 

Avalynė. Pradėkite kurti įvaizdį nuo batų. Atsižvelgiant į renginio pobūdį, gali tekti daug vaikščioti arba stovėti, tad svarbu pasirūpinti patogia avalyne, su kuria nepavargtų kojos. Šis patarimas tinka išsiruošus į naktinį klubą pašokti. Nieko gero, jei šventėje reikės daug laiko sėdėti, nes pėdos patins ir batai pradės trinti. Geriausia rinktis natūralios odos batelius vidutinio aukščio, plačiu, tvirtu kulniuku. Griežtai nerekomenduojama avėti patalpose žieminių batų.

 

Spalvos. Jei darbe įprastai reikalaujama dėvėti uniformą ar kostiumėlį, vakarėlis – puiki proga atskleisti individualų skonį ir pademonstruoti gražiausius garderobo egzempliorius. Drabužių spalva gali perteikti šventinę nuotaiką. Siūloma rinktis juodą, baltą ar šių dviejų derinius. Taip pat tinka raudona, vyšninė, šiuo metu itin madinga žalia ar tamsiai mėlyna. Spalvas gali pakeisti blizgios tekstūros, kurios itin aktualios žiemą. Naudokite tik vieną išskirtinį akcentą, pavyzdžiui, spalvotus batelius ar rankinę.

 

Kokybė. Net jei vakarėlis vyksta neformalioje aplinkoje, būtina pakelti aprangą į aukštesnį lygį. Svarbu atrodyti tvarkingai ir reprezentatyviai, nes tai atskleidžia vadovams ir kolegoms, kad skyrėte laiko ir pastangų ruošiantis renginiui. Šias pastangas galima vertinti kaip pagalbą aplinkiniams. Įsitikinkite, kad išvaizda ne tik atitinka renginio vietą bei temą, bet ir rūbai yra kokybiški, švarūs, išlyginti. Patarimas vyrams – niekada neikite į vakarėlį su džinsais ir bluzonu, kuriuos dėvite darbe kiekvieną dieną.

 

Penki „Ne“

 

Nuogybės. Kolektyvo šventė – ne pasilinksminimas su draugais. Palyginti su griežtais reikalavimais darbo aprangai, vakaro įvaizdis pakantesnis gilesnėms iškirptėms ir trumpesniems sijonams, tačiau svarbu vengti per daug nuogo kūno ir dviprasmiškumo: tinklinių pėdkelnių, atvirų pečių, nugaros, atidengtos krūtinės. Užuot atsegus dar vieną marškinių sagutę, geriau pasipuošti masyvesniu kaklo papuošalu. Norint parodyti kojas, geriau rinktis ilgą sijoną su skeltuku nei mini modelį.

 

Skaidrūs audiniai. Savo apranga lengva pasiųsti neteisingą žinutę, todėl reikėtų vengti perregimų palaidinių ir suknelių. Iš po rūbų neturi matytis apatinis trikotažas. Geriausia rinktis tankaus audimo tekstilę, kuri nesiglamžo ir išlaiko formą. Didžiausioms romantikėms galima šiek tiek nuleisti reikalavimų kartelę – tinka uždara juoda midi ilgio suknelė su tiulio rankovėmis.

 

Aptempti siluetai. Kaip darbe, taip vakarėlyje nedera atvirai demonstruoti kūno linijų. Juk kiekviena nori būti vertinama pagal protą ir gebėjimus, o ne išvaizdą. Rekomenduojama atsisakyti prigludusių drabužių. Tarp audinio ir kūno turi likti oro tarpas! Svarbu subalansuoti įvaizdžio viršutinę ir apatinę dalis. Pasirinkus ilgą siaurą sijoną ar tiesias kelnes, tinka platesnis švarkas ar puošni tunika akcentuotais pečiais. Jei apatinė kūno dalis išplatėja ir vizualiai pasunkėja, galima derinti trumpą palaidinę.

 

Džinsai. Šiuolaikinė mada yra liberali, tačiau nereikia penktadienių biure painioti su kalėdiniais vakarėliais. Šventę kuriame patys, todėl venkite bet kokių užuominų į kasdienį garderobą. Yra apsčiai klasikinių ir puošnių kelnių modelių, kurie bus patogūs ir reprezentatyvūs vienu metu. Visgi, jei vakarėlio aplinka neįpareigoja, pavyzdžiui, renginys vyksta liaudiško stiliaus užeigoje, dera rinktis tiesius, tamsius džinsus be garinimo, plėšymų ir kitų dekoratyvių detalių.

 

Didelė rankinė. Talpus aksesuaras reikalingas darbe, jei tenka nešiotis kompiuterį ar šūsnį dokumentų, tačiau eidamos į vakarėlį palikite rūpesčius už durų. Didelė rankinė trukdys atsipalaiduoti, klius už žmonių ir nuolat primins apie save po stalu. Jei renginys vyks iškart po darbo, iš namų pasiimkite du aksesuarus – darbinį ir šventinį. Maža rankinė suteiks įvaizdžiui grakštumo, moteriškumo ir elegancijos. Joje turi tilpti tik telefonas, kelios kosmetikos ir higienos priemonės bei vizitinės kortelės.

 

Įvaizdžių idėjos

 

Laisvalaikio (boulingas, pabėgimo kambarys, kino teatras). Klasikiniai džinsai + puošni palaidinė. Laisvalaikio kelnės + polo marškinėliai + ilgas, storų siūlų vienspalvis kardiganas. Suknelė – marškiniai + matinės pėdkelnės + grubūs aulinukai.

 

Įmantrus (įmonės patalpos, konferencijų salė, koncertas). Pieštuko formos sijonas + puošni palaidinė ar marškiniai + patogūs aukštakulniai. Midi ilgio uždara suknelė + puošnus diržas + ilgaauliai. Marškiniai + liemenė + kelnės + žemakulniai batai.

 

Šventinis (restoranas, privati erdvė ir bet koks vakarinis renginys). Blizgaus audinio suknelė + aukštakulniai. Klasikinis kostiumas + nėriniuota palaidinė + kaklo papuošalas. Išraiškingai dekoruota (stambiomis detalėmis) palaidinė + kelnės + žemakulniai.

 

Lauko (išvyka į gamtą). Džinsai + megztinis aukštu kaklu + paltas ar striukė+ šilti aulinukai + žaismingi aksesuarai (kepurė, šalikas, pirštinės) + kuprinė.

 

Neįpareigojantis (privati namų erdvė, ribotas žmonių skaičius). Vienspalvė, platėjančio silueto suknelė + kaklo papuošalas + storapadžiai aulinukai. Tiesiai kirptos kelnės ar midi sijonas + purių verpalų, laisvai krintantis megztinis.

 

Specialistės komentaras

Įvaizdžio stilistė Marja Strelec

www.strelec.lt

 

Jeigu ketinate dalyvauti darbo kolektyvo vakarėlyje, įvertinkite renginio formatą, vietą ir aprangos kodą, apie kurį įmonė informuoja darbuotojus išankstiniu pranešimu. Ši informacija gali būti naudinga ruošiantis šventei, todėl laikykitės rekomendacijų ir pasirinkite tinkamą aprangą.

 

Šiais metais ypač madingos žalia ir raudona. Klasika – juoda ar balta suknelė bei blizgučiais puošta apranga. Tarp aktualių aksesuarų – dideli kaspinai, plunksnos, pajetės (blizgančios plokštelės), rauktinukai, klostės. Šiuolaikinis klasikinis kostiumas – visada puikus pasirinkimas tokio tipo renginiams.

 

Jeigu nenurodytas aprangos kodas, atspirties tašku reikėtų laikyti renginio vietą. Šventė vyks užmiesčio sodyboje, restorane ar įmonės patalpose? Taip pat siūlau neišlaidauti impulsyviems pirkiniams, o pamąstyti, kokia apranga iš tiesų tinka, jau papildo turimus aksesuarus, pavyzdžiui, batelius ir rankinuką. Taip galima sutaupyti. Atskirą dėmesį skirkite dalyvavimo renginyje tikslui.

 

Galbūt norite užmegzti naudingų kontaktų ir renginyje pramogausite tarp vadovų? Rinkitės minimalistinę aprangą, siūtą iš kokybiškų medžiagų, solidžius papuošalus bei galanteriją. Tinka klasikinė juoda suknelė arba įdomesnio kirpimo kostiumas. Priderinkite aktualią avalynę – balerinukes arba batelius kvadratinėmis nosimis ar mary-jane tipo. Šventinis rankinukas – mažas, kokybiškas, įdomaus dizaino arba ryškesnės spalvos – tikras klasikinio įvaizdžio akcentas! Šią žiemą aktualūs raudoni rankinukai, taip pat sidabriniai, širdies formos ir lyg žaisliniai.

 

Jeigu ieškote antrosios pusės ir norite atkreipti konkretaus kolegos dėmesį, eksperimentuokite su vyriško ir moteriško stiliaus detalėmis. Tai gali būti vyriško kirpimo per didelio dydžio švarkas, suderintas su ažūrinėmis pėdkelnėmis, siauru midi ilgio sijonu ir aukštakulniais bateliais. Arba romantiška palaidinė, suporuota su vyriško kirpimo kelnėmis ir oksfordais. Tokį pikantišką įvaizdį užbaikite drėgnų plaukų efektu, neutraliu makiažu ir ryškiomis lūpomis. Tiktų minimalistinis, geometrinių formų, griežto stiliaus rankinukas.

 

Autorė Jurgita Ramanauskaitė