Diržas nėra tik funkcionalus aksesuaras, padedantis nepamesti kelnių. Jis suteikia įvaizdžiui išbaigtumo ir reikalingas kaip taškas sakiniui. Šis aprangos elementas gali koreguoti išvaizdą, todėl svarbu ne tik pataikyti į mados taktą, bet ir žinoti savo kūno proporcijas.

 

Diržų tipai September,29,,2018:,Paris,,France,-,Girls,Wearing,A,Gucci

 

Klasikinis. Nesvarbu, juodas ar rudas, šis odinis aksesuaras su subtilia sagtimi privalo būti kiekvienos moters spintoje. Jis toks universalus ir praktiškas, jog tinka bet kokiam rūbų deriniui: tiek prie biuro kostiumo, tiek prie džinsų, tiek prie suknelės. Drąsiai eksperimentuokite ir įsigykite ryškių spalvų diržų. Tai puikus būdas paįvairinti vienspalvę aprangą, suteikti išvaizdai jaunatviškumo ir naujumo. Gausite papildomą stiliaus dozę, jei diržą suderinsite su rankine ar šaliku. Spalvos turėtų būti artimos, bet ne identiškos, pavyzdžiui, mėlyna – žydra, raudona – rožinė, oranžinė – geltona ir pan.

 

Metalinis. Blizgantis auksas ar sidabras – universalus ir neutralus tonas, kaip kūno rausva, tamsiai mėlyna, pilka, balta. Jei norite suteikti išvaizdai puošnumo, rinkitės blizgios faktūros aksesuarus. Nesvarbu, juositės siaurą ar platų metalinį diržą (iš kietos žaliavos dažniausiai gaminama tik priekinė dalis), jis suteiks šiuolaikiškumo ir daugiau struktūros. Šaltas, lygus paviršius itin dera su šiurkščia, pūkuota ir kita reljefine tekstile.

 

Austas / pintas. Bohemiško stiliaus aksesuarai seniai tapo ne tik gatvių mados, bet ir darbo drabužių elementu. Jie suteikia išvaizdai žemišką, menišką prieskonį ir nuteikia atpalaiduojančiai. Naudokite tokius diržus ne tik vasarą, pavyzdžiui, su lininiais kostiumais ar ilgomis tunikomis bei suknelėmis. Veržkite megztinius, švarkus ir lietpalčius, verkite į džinsus, pažemintu juosmeniu, bei pieštuko silueto sijonus. Tai puikus pasirinkimas pereinamuoju laikotarpiu, kai garderobe maišomi šiltojo ir šaltojo sezono elementai.

 

Dekoratyvus. Itin meniški ir puošnūs diržai, pavyzdžiui, su milžiniška sagtimi, metalo kniedėmis ar perforacijomis, pridėtinėmis gėlėmis, kristalais ar plunksnomis, tinka vakaro ir šventiniam įvaizdžiui. Šiai kategorijai priskiriami raštuoti, pavyzdžiui, leopardų, zebrų, karvių kailio, gyvačių krokodilų odos imitacijos, aksesuarai. Svarbiausia suprasti savo stilių (rokeriškas, romantiškas, bohemiškas, dramatiškas, kaubojiškas ir pan.) bei rinktis atitinkamą puošnų diržą.

 

Siauras. Laikrodžio apyrankės plonumo dirželis – subtilus būdas pabrėžti liemenį, suteikti įvaizdžiui elegancijos. Šiuo atveju dera kontrastingų spalvų, palyginti su apranga, aksesuarai. Pavyzdžiui, jei spintoje dominuoja juodi rūbai, galima rinktis spalvotų diržų kolekciją. O toms, kurioms patinka margi raštai, rekomenduojama naudoti juodus, baltus ar rudus dirželius. Derindamos prie rūbų atsižvelkite į proporcijas. Ploni aksesuarai gražiausiai atrodo prie prigludusių drabužių, pavyzdžiui, siaurų džinsų, per liemenį įimtos suknelės, pieštuko silueto sijono.

 

Platus. Šis talijos akcentas gali būti delno pločio ar priminti istorinį korsetą. Suvartymai ar įspūdinga sagtis suteiks papildomo matomumo ir išskirtinumo. Platus diržas tinka ne tik smėlio laikrodžio figūroms. Vilkint laisvo silueto rūbus (megztinius, marškinius, tunikas, sukneles), akcentas ties talija koreguoja linijas ir kuria išraiškingas apimtis. Platūs diržai rekomenduojami ir itin lieknoms, stačiakampio, apversto trikampio figūroms. Galima sukurti tiek griežtą, agresyvų, kovingą įvaizdį, tiek romantišką ir seksualią nuotaiką.

 

Virvelė. Tai pats greičiausias kelias suasmeninti įvaizdį neprarandant lengvumo. Suvyti akcentai suteikia daugiau tekstūros ir paįvairina klasikinių modelių drabužius. Jais tinka puoštis šiltuoju sezonu pakartojant jūros temą, pavyzdžiui, su plačiomis suknelėmis, chalatais, kombinezonais. Virvelė gali tapti aprangos kulminacija, pavyzdžiui, derinant su odinėmis kelnėmis, aptemptu golfu ir trumpa stiuke. Mazgą tinka rišti tiek centre, tiek pasirinktame šone, atsižvelgiant į rankinės vietą.

 

Elastingas. Šis modelis išpopuliarėjo XX a. 8-ajame dešimtmetyje. O viskas, kas sena, kada nors vėl tampa madinga. Rinkitės elastinius diržus nematomomis sagtimis, kuriais galima suveržti plačius marškinius, švarkus, net paltus. Jie tinka kuriant daugiasluoksnį įvaizdį ir vienu metu apsirengus daug rūbų. Svarbu, kad aksesuaras nekristų į akis ir nebūtų dėmesio centre. Diržas turi harmoningai susilieti spalva ir faktūra su likusiais elementais.

 

Tekstilinis. Juostos, šalikai ir kiti diržai iš audinių – dar viena ryški tendencija, kuri neblėsta kelis sezonus iš eilės. Medžiagines juostas galima verti į džinsinių kelnių bei sijonų kilpeles, vynioti aplink liemenį, lyg dėvint japonišką kimono, derinti su odiniais diržais. Artėjant rudeniui gėlių raštus rekomenduojama iškeisti į klasikinius langelius. Tai aksesuaras, kurį kiekviena gali pasisiūti savo rankomis, pavyzdžiui, iš senų medvilninių marškinių ar šilkinio chalato.

 

Figūros korekcija

 

Trumpas liemuo ir ilgos kojos. Tikslas – vizualiai ištęsti taliją. Tinka vienspalvė suknelė ir prie jos priderintas tos pačios spalvos plonas dirželis. Dėvint džinsus pažemintu juosmeniu, pavyzdžiui, mėlynus, tamsaus audinio palaidinę sukiškite į vidų, o į kelnių kilpeles įverkite klasikinį juodą diržą. Šviesią laisvo kritimo suknelę-marškinius sujuoskite rudu pintu dirželiu, o galą palikite kabėti prie šlaunies. Prie mėlynų džinsų pažemintu juosmeniu derinkite žydrus arba baltus marškinėlius (sukiškite į vidų) ir pasipuoškite rudu klasikiniu diržu su dekoratyvia sagtimi.

 

Ilgas liemuo ir trumpos kojos. Galite eksperimentuoti su įvairaus stiliaus aksesuarais, kurių plotis variuoja nuo vidutinio iki didelio. Svarbu vengti pažeminto juosmens rūbų ir nekabinti diržo tiesiog ant klubų, nes tai dar labiau ištęs siluetą. Tinka prie kelnių, sijono spalvos priderinti aksesuarai, pavyzdžiui, surišamos juostos. Galite drąsiai puoštis itin plačiais diržais apvaliomis, pasagos formos ar kvadratinėmis sagtimis. Pabrėžkite liemenį kontrastingų spalvų aksesuarais, pavyzdžiui, juodą kostiumą suveržkite ryškiai raudonu diržu. Tinka įvairių modelių korsetai.

 

Neišreikšta talija. Tikslas – subalansuoti proporcijas ir sukurti liemens iliuziją. Rinkitės vidutinio pločio ar siaurą diržą, tamsesnės spalvos nei dėvimas drabužis. Ryškiu akcentu pabrėšite kūno vidurio liniją. Rinkitės sukneles ar pailginto modelio viršutinius rūbus (marškinius, tuniką, liemenę), kurie dengia sėdmenis, juoskitės diržu, kurio spalva atitinka šalia esantį audinį. Atkreipkite aplinkinių dėmesį išskirtinėmis sagtimis, kurios išlenda iš po megztinio ar striukės. Dėvėkite laisvas sukneles, pasiūtas iš margų, tarkime, languotų, gėlėtų, audinių, o liemenį sujuoskite plonu juodu dirželiu.

 

Didelė krūtinė. Dėl didžiulio biusto vizualiai atrodo, kad moters liemuo trumpas ir platus arba jo iš viso nėra. Rekomenduojama rinktis vidutinio pločio ar siaurą diržą, tamsesnį nei dėvimas drabužis. Prie šviesių audinių ryšėkite ryškius aksesuarus. Rinkitės pažemintu juosmeniu džinsus, marškinėlius sukiškite į vidų, o į kelnių kilpeles įverkite diržą su dekoratyvia sagtimi. Tinka trumpinto modelio švarkeliai, striukės, megztukai. Stenkitės, kad iš po viršutinio rūbo išlystų diržas ir matytųsi sagtis.

 

Apkūnus sudėjimas. Diržas gali pabrėžti klubų apimtį ir sėdmenis, todėl svarbu atsižvelgti į aksesuaro plotį bei padėtį, net jei figūra primena sultingą smėlio laikrodį. Juoskite aksesuarą šiek tiek aukščiau nei yra natūrali talija. Tokiu būdu išilginsite siluetą ir vizualiai sulieknėsite. Į kelnes ar sijoną verkite tos pačios spalvos diržą. Rinkitės ilgintas palaidines ir sukneles, kurios sujuosiamos priderintu tekstiliniu dirželiu. Išbandykite rūbų sluoksniavimą ir stenkitės, kad diržas ar sagtis matytųsi iš po švarkelio ar striukės.

 

Verta žinoti

 
  • Diržo kokybę apibrėžia žaliava ir sagtis. Oda derinama tik su metalu, tekstilė – su plastiku, metalu, kaulu.
  • Odiniai aksesuarai tinka visus metus. Tekstiliniai – šiltuoju metų laiku ir pereinamuoju sezonu.
  • Nežinote, kokį diržą derinti prie suknelės? Neprašausite pasirinkusios metalo grandinėlę.
  • Nebijokite ryškių diržų, nes tai puikus būdas suteikti išvaizdai gyvybingumo.
  • Nebijokite juosti diržo ant megztinio. Talija tikrai netaps platesnė.
  • Neveržkite diržo per stipriai. Klostuotis ir garankščiuotis gali tik drabužiai, bet ne kūno oda.
  • Norint, kad aksesuarai tarnautų ilgiau, laikykite juos spintoje pakabintus ir ištiesintus per visą ilgį. Su metais natūrali oda sausėja, todėl diržas gali suaižėti, įtrūkti. Naudokite odos priežiūrai skirtus tepalus, kurie minkština.
  • Nederinkite visų įvaizdžio aksesuarų prie diržo spalvos. Tegul jie gyvena savo gyvenimą. Dabar madinga eklektika.
  • Neužgožkite diržo kitais gausiais aksesuarais. Pavyzdžiui, venkite ilgų kaklo papuošalų, daugybės apyrankių, įmantrių rankinių. Dėvint diržą, kuris žymi kūno vidurį, dera akcentuoti du priešingus polius – galvą ir kojas. Prisiminkite kaubojaus įvaizdį, kuriam būdingas tobulas trio: skrybėlė, diržas ir batai.
 

Autorius Jurgita Ramanauskienė