Taip, kaip apie viešojo maitinimo įstaigą galima spręsti pagal tai, kaip patiekiamas maistas lėkštėse, taip ir apie žmogaus asmenybę galima spręsti pagal tai, kaip atrodo maistas asmens lėkštėje. Amerikiečių mokslininkė Juliet Boghossian, tirianti žmonių elgseną ir jos sąsajas su maistu, daugiau nei 20 metų tyrė ryšį tarp valgymo įpročių ir asmenybės. Ji yra įsitikinusi, kad žmonės nėra tai, ką valgo, bet tai, kaip valgo. Kitaip tariant, kaip atrodo maistas jūsų lėkštėje, tokie jūs ir esate. Ar atpažinsite save? Atlikite trumpą testą ir išsiaiškinkite, kuriam tipui priklausote.

 

"maisto lėkštė"

7 pagrindiniai valgymo tipai:

 

  • Skirtingi maisto produktai lėkštėje yra atskirti vienodais tarpais. Tai žmonės, kurie mėgsta viską iš anksto planuoti. Jie niekada neima daugiau negu gali įveikti arba nori. Jie labai disciplinuoti ir niekada nenukrypsta nuo savo tikslų. Tikriausiai tik pradėję eiti į universitetą jie jau žinojo, ką nori pasiekti gyvenime. Jie žino savo galimybes ir kas jiems geriausiai tinka. Apie tokius žmones sakoma, kad jie mato viską kiaurai.

 

  • Skirtingi maisto produktai lėkštėje atrodo netvarkingai, padrikai sumesti, padažai ir skirtingi produktai susimaišę arba vienas ant kito. Tai laisvos dvasios žmonės, mėgstantys vienu metu atlikti daugybę skirtingų užduočių. Jie nori išbandyti ir patirti viską, net jeigu laikas yra labai ribotas. Studijuodami universitete jie stengėsi pasinaudoti visomis pasitaikiusiomis galimybėmis, todėl, net praėję daugeliui metų dažniausiai nežino savo tikrojo tikslo, kurio norėtų siekti. Jie yra žemiški, ramūs ir nerūpestingi, nori, kad gyvenimas būtų sustyguotas pagal konkrečius terminus.

 

  • Maistas, kurį planuojama suvalgyti, sukraunamas į salotų arba sriubos dubenėlį, o ne į lėkštę, kaip rekomenduoja etiketo žinovai. Tai nenuilstantys, kūrybingi žmonės, trokštantys būti unikalūs. Jie moka suteikti malonių, neužmirštamų įspūdžių tiems, kurie yra šalia. Jie galvoja nestandartiškai, mėgsta visiems žinomus daiktus pateikti kitaip, gražiau ir patogiau. Tikriausiai jie yra kūrybingi namuose arba darbe, jei darbas neriboja asmens vaizduotės. Jie net pačią nejaukiausią vietą gali paversti tokia, kokioje norisi pabūti ilgiau. Teikia pirmenybę tam, kaip jaučiasi patys ir kaip jaučiasi aplinkiniai.

 

  • Žmonės, kurie mėgsta valgyti iš partnerio lėkštės. Jie kuria labai artimus santykius su žmonėmis, kuriuos vertina ir sunkiai supranta ribas arba kitų asmenų privačios erdvės poreikį. Asmeniniuose santykiuose šių žmonių atvirumas padeda kurti stiprią partnerystę, kurstyti meilę. Jų santykiuose daug meilių prisilietimų, dalijimosi ir vakarienių dviese. Be to, šio tipo asmenys nesidrovės pasiskolinti batų iš geriausio draugo, jei jie idealiai tiks prie naujo kostiumo.

 

  • Vienu metu į lėkštę dedamas tik vienas maisto produktas ar patiekalas. Tai labai disciplinuoti, metodiški ir į užduotis orientuoti žmonės. Jie yra stabilūs, niekada neprarandantys pusiausvyros, tačiau neretai reikalaujantys iš savęs per daug. Santykiuose jie vertina kiekvieną etapą ir patirtį, nuo flirto iki apsigyvenimo kartu. Savo partnerį jie apgaubia nuoširdžiu dėmesiu ir meile. Aprangą taip pat renkasi solidžią, nesenstančią klasiką.

 

  • Žmonės, kurie deda vienus maisto produktus ant kitų. Bandelė ir mėsos gabalėlis tampa sumuštiniu, salotos valgomos kaip priedas prie pagrindinio patiekalo, o ne kaip užkandis prieš valgį. Šie žmonės mėgsta vienu metu atlikti kelias užduotis, yra tradicinių pažiūrų, moka prisitaikyti prie aplinkybių. Tai lojalūs asmenys, jaučiantys atsakomybę už savo veiksmus. Artimieji šiuos žmones laiko labai lengvai nuspėjamais, užsispyrusiais ir nelinkusiais į nuotykius. Santykiuose jie nepajudinami kaip uola. Jiems svarbu išmokti suteikti laisvės artimiesiems, kad jų rūpestis nepasidarytų atgrasus. Rinkdamiesi drabužius šie žmones pirmenybę teikia drabužių komplektams (įsigyja derančius tarpusavyje batus, diržą, kostiumą, aksesuarus).

 

  • Žmonės, kurie valgo pagrindinį patiekalą ir desertą iš tos pačios lėkštės. Tai impulsyviai mėgstantys elgtis asmenys. Jie greitai apsisprendžia ir yra linkę išbandyti viską, kas tik pasitaiko gyvenimo kelyje. Šie asmenys linkę greitai įsipareigoti, todėl neretai praleidžia geresnes galimybes. Jie dažnai apgailestauja dėlto, ką galėjo turėti, jeigu nebūtų buvę tokie impulsyvūs.