Yra daug skirtingų būdų sportuoti. Visgi reikėtų paklausyti ir astrologų norint nepritrūkti motyvacijos. Pasirodo, Zodiako ženklas lemia energijos lygį ir silpnąsias kūno vietas, kurias rekomenduojama stiprinti.

 

Avinas Vector,Illustration,Of,Libra,Zodiac,Sign.,Young,Woman,At,The

 

Linkę į kraštutinumus ir kovą. Patinka nuotykių kupinas ir jokiu būdu ne monotoniškas sportas. Karo dievas Marsas skatina konkuruoti, varžytis, kurti pergalės taktikas ir laimėti. Tinka veiklos, kurios padeda išlieti perteklinę energiją ir net agresiją bei subalansuoja ūmų būdą, pavyzdžiui, boksas, karatė, dziudo, aikido ir kt. Energingos treniruotės sudegina daug kalorijų, užtikrina dailias kūno formas. Ego pamalonina prizinės vietos ir aplodismentai. Tiesa, šio ženklo atstovams privalu saugoti galvą, todėl užsiimant kontaktiniu sportu būtina apsauga. Tiems, kurie nori varžytis su savimi, rekomenduojama išbandyti golfą. Juk tai prestižinis aukštuomenės sportas, turintis gilias tradicijas. Be to, golfo aikštynuose galima susitikti su verslo partneriais ir sudaryti naudingus sandorius.

 

Jautis

 

Žemės ženklams svarbu jausti kūną. Vertina sąmoningumą ir komfortą. Labiausiai tinka veiklos, per kurias dirginamos juslės – uoslė, klausa, rega, lytėjimo organai. Grupinės baleto treniruotės padeda atsigauti nuo streso – lėti plastiški judesiai išmankština įsitempusius raumenis, o monotonija ir rami muzika panardina į meditaciją. Jaučiai gerai jaučiasi sportuodami gamtoje, kur supa žaluma, platūs horizontai, vandens ir paukščių garsai. Reikėtų saugoti kaklą. Verta išbandyti kultūrizmą, nes užsispyrę Jaučiai nebijo stengtis dėl galutinio rezultato. Kilnodami svorius jaučiasi savo kūno skulptoriais. Greitai įpranta prie griežtos rutinos ir atsakingai laikosi sporto režimo. Apimti azarto gali investuoti į inventorių, namuose įsirengti treniruoklių salę. Tai būdas skirti laiko tik sau.

 

Dvyniai

 

Galva užkimšta idėjomis, citatomis, nerimu, neįgyvendintomis fantazijomis, baimėmis, net paranoja. Dėl šios priežasties reikia veiklos, kuri atitrauktų nuo minčių chaoso ir sukoncentruotų į išorinį pasaulį. Laimingas bilietas į sėkmę – žmonės. Šio ženklo atstovai socialiai aktyvūs, todėl tinka grupinės vidutinio intensyvumo treniruotės, patenkinančios ir fizinį krūvį, ir bendravimo poreikį. Motyvaciją judėti didina šokių muzika. Kardiopratimai, gerinantys širdies ir plaučių darbą, bendrą kūno tonusą, turi būti smagūs. Dvynių prigimtį atitinka įvairūs komandiniai žaidimai: nuo krepšinio, futbolo, tinklinio iki teniso ir ledo ritulio. Merkurijus – dievų pasiuntinys, todėl Dvyniams patinka greitis, perdavimai, taktika. Žaidimo dinamika palaiko proto budrumą ir suteikia motyvacijos. Rekomenduojama nuo traumų saugoti pečių zoną ir rankas.

 

Vėžys

 

Jautri ženklo prigimtis skatina rūpintis aplinkiniais, todėl dažnai jaučiasi išsekę. Dažnai užvaldo emocijos, todėl gyvybiškai svarbu periodiškai medituoti. Jogos praktikos padeda pajusti kiekvieną judesį ir kūno raumenėlį. Veikla puoselėja ir fiziškai, ir dvasiškai. Vėžius valdo Mėnulis, todėl jų energija teka pasyviai, kaip potvyniai ir atoslūgiai. Tinka grakštūs, ramūs, monotoniški judesiai, atliekami ant bėgimo, elipsinio ar dviratinio treniruoklio. Rekomenduojama keisti mankštos intensyvumą nuo lėto iki intensyvaus tempo ir atvirkščiai. Naudinga išbandyti profesionalią pilateso programą. Svarbi saugi ir atpalaiduojanti aplinka. Mėgsta sportuoti namuose arba su šeimos nariais, draugais. Svarbu gauti išorinį patvirtinimą ir palaikyti artimus ryšius. Traumoms jautriausios vietos – krūtinkaulis ir šonkauliai.

 

Liūtas

 

Saulės užvaldytam Liūtui naudingos intensyvios treniruotės, kurios stiprina širdį, verčia gausiai prakaituoti (išleisti perteklinę energiją) bei lyderiauti. Tinka sprintas, dviračių trekas, aerobika, krosfitas, zumba. Patinka būti dėmesio centre, nugalėti ir pelnyti pagyras. Dievina sceną ir publiką, todėl verta išbandyti sportinius šokius, akrobatiką, meninę gimnastiką. Nebijo sunkiai dirbti dėl rezultato. Kūrybinė saviraiškos forma turi ne tik padidinti matomumą bei žinomumą, bet ir maksimaliai išnaudoti Liūto ekspresiją ir teatrališkumą. Atradę mėgstamą veiklą išsilydo lyg auksas. Svarbu, kad šalia būtų patyręs instruktorius, kuris patartų, kaip derinti poilsio ir krūvio režimą. Silpnoji vieta, kurią reikėtų saugoti ir stiprinti, – stuburas.

 

Mergelė

 

Žemės stichijos atstovams svarbu, kad sportas palaikytų emociškai ir fiziškai, nauda būtų pagrįsta moksliškai, o veikla – struktūrizuota. Tradicinės jogos praktikos nuramina įsiaudrinusį protą, sugrąžina jausmų pusiausvyrą, atkuria kūno balansą. Be to, reikia dvasinio komponento. Perfekcionistės Mergelės ilgai renkasi sporto šaką, todėl gali likti vienišos ir neapsisprendusios. Kompromisai, pavyzdžiui, pilatesas, joga ir kiti tempimo pratimai, galiausiai lieka vieninteliu patraukiu pasirinkimu. Taip pat tinka tenisas, kuris pateikia iššūkių tiek kūnui, tiek protui. Norint nugalėti priešininką, reikia ištvermės, proto aštrumo. Raketės ir kamuolio naudojimas irgi suteikia Žemės ženklui materialų aspektą. Reikėtų saugotis smūgių į apatinę pilvo dalį.

 

Svarstyklės

 

Veneros lydimos Svarstyklės mėgsta pramogas ir linksmybes. Sportas turi būti malonus laisvalaikis, o ne darbas. Patinka smagios, aktyvios veiklos gryname ore, klausantis muzikos per ausinukus, pavyzdžiui, bėgimas, ėjimas, važinėjimas riedučiais ar dviračiu. Turėtų sudominti šokių pamokos. Salsos galima mokytis tiek individualiai, tiek su bendraminčiais. Komandinis sportas (krepšinis, futbolas, rankinis ir kt.) patenkina poreikį bendrauti ir užmegzti ryšį. Motyvuoja estetika – graži gamta, patalpų interjeras, madinga apranga. Svarbi kūno rengybos pusiausvyra, kad būtų įtraukti visi raumenys, o ne tik atskirtos dalys. Privalu nuo traumų saugoti juosmenį.

 

Skorpionas

 

Traukia valdžia. Mėgsta pasitikrinti savo jėgas. Tinka sporto šakos, kurios pateikia iššūkių, leidžia jaustis stipriam ir nepriklausomam. Reikia veiklos, kuri atitinka impulsyvų būdą ir maksimalistinę asmenybę. Laipiojimas uolomis – geras pasirinkimas, suteikiantis adrenalino saugiu būdu. Plutono globotiniams patinka galvoti ir ieškoti tinkamiausio kelio, jausti pasididžiavimą pasiekus viršūnę. Boksas – būtent tai, ko reikia kovojant su vidiniais demonais. Išsikraudamas fiziškai gali palaikyti sveikesnius socialinius santykius su aplinkiniais. Rekomenduojama užsiimti jėgos pratimais su svoriais, kurie patvirtina jų galimybes. Svarbu konsultuotis su sporto treneriu, nes į kraštutinumus linkęs Skorpionas netausoja savęs, pervertina jėgas. Dažna traumų rizika. Jautriausia zona – kirkšnys, tad nereikėtų užsiimti baletu ar kovos menais.

 

Šaulys

 

Nuotykių ištroškęs ugningasis Šaulys dūsta tarp miesto sienų. Rekomenduojama kliautis širdies balsu, kuris kviečia į laukinę gamtą. Tinka visos lauko sporto šakos: nuo bėgimo, važiavimo bekelės dviračiu iki irklavimo ar buriavimo. Gamta padeda atkurti ryšį su kūnu ir prigimtimi, subalansuoja per didelį ego. Sveika retkarčiais pasijusti didelės visatos dalimi ir nusiimti nuo pečių kontrolės naštą. Svarbu reguliariai keisti veiklos rūšį, nes Šauliams greitai pabosta monotonija. Reikia vis naujesnių pojūčių. Astrologai rekomenduoja jojimą. Santykis su žirgu – dar vienas sąlyčio su gamta taškas. Komandinis darbas, kūno ir proto koordinacija, ristūno valdymas teikia vidinį pasitenkinimą. Silpniausia kūno vieta – šlaunys. Norint išvengti mėšlungio, verta organizmą papildyti magnio ir kalio atsargomis.

 

Ožiaragis

 

Šiems darbomanams reikia veiklos, kuri sulėtintų gyvenimo tempą, pailsintų protą ir atpalaiduotų raumenis. Kinų kovos menai garsėja ne tik savo technikomis, bet ir dvasiniais mokymais. Disciplina, susikaupimas ir pasikartojantys pratimai patiks Ožiaragiams, vertinantiems rutiną. Žemės ženklams patinka fiziniai bei emociniai iššūkiai, padedantys nutildyti vidinį kritiką. Tokios veiklos kaip maratonas ar alpinizmas užtikrina ilgą ir kryptingą darbą galutinio tikslo link. Ožiaragiai vadinami Zodiako vėžliais. T. y. pasižymi atkaklumu, ištverme ir kantrybe. Patinka ne lengvi keliai, o sudėtingi iššūkiai. Svarbu žinoti, kada sustoti, nes linkę persistengti, kas lemia traumas. Dažni kaulų lūžiai. Derėtų saugoti kelius.

 

Vandenis

 

Patinka naujovės ir netradicinės sporto šakos. Gali motyvuoti skaitmeninės technologijos, pavyzdžiui, virtualūs akiniai, nukeliantys į kitą dimensiją ir fantastinį pasaulį. Oro stichijos atstovai mielai grumsis su virtualiais priešininkais arba suksis įsivaizduojamoje šokių aikštelėje. Tinka viskas, kas žadina vaizduotę. Planuojant veiklas gryname ore rekomenduojama susieti sportą su laisvės pojūčiu. Tinka važinėti kalnų dviračiu ar motociklu, buriuoti, užsiimti alpinizmu ar parkūru, taip pat kaitavimas ir riedlenčių sportas. Visą gyvenimą traukia neįprasti dalykai, kurie suaugusiesiems atrodo rizikingi, neapgalvoti, lengvabūdžiai. Per 10 min., praleistų ant batuto krykštaujant ir dūkstant, Vandenis atsikrato streso ir jaučiasi kaip naujai gimęs. Rekomenduojama saugoti čiurnas.

 

Žuvys

 

Pirmenybę teikia individualioms sporto šakoms ir jaučiasi geriausiai, jei mankštinasi vienos. Iš tikrųjų nelabai mėgsta fizinę veiklą, todėl motyvuoja tik prigimčiai artimas sportas. Vanduo – tai, kas natūraliai traukia Žuvis, o plaukimas – malonus, atpalaiduojantis, nedaug pastangų reikalaujantis užsiėmimas. Svarbu, kad nejaustų, jog mankštinasi. Plaukiant su inventoriumi (valtimi, irklente, baidare) atsiranda galimybė medituoti ir apmąstyti gyvenimą. Tai svarbūs ir itin reikalingi fizinės veiklos aspektai. Žuvys sugėrė visų Zodiako atstovų jautrumą, todėl linkusios į depresiją ir utopiją. Svarbu rasti veiklą, kuri sugrąžintų į realybę ir atkurtų jausmų pusiausvyrą, sureguliuotų energijos tėkmę, kad jaustųsi saugios netobulame pasaulyje. Vandens sporto šakos lavina pusiausvyrą ir kūno koordinaciją. Silpniausia vieta – pėdos.

 

Autorius Jurgita Ramanauskienė