Nedideli pokyčiai mityboje lemia vyrų vaisingumo išsaugojimą vyresniame amžiuje. Pasak mokslininkų, vyrų, kurių mityboje netrūksta vaisių, daržovių, žuvies ir riešutų, spermos DNR buvo geresnė nei tų, kurie šiuos produktus vartojo labai retai. Vertingos maistinės medžiagos, esančios šiuose produktuose gali būti vadinamos tikru jaunystės eliksyru.

 

Kuo vyresnis vyras, tuo didesnė tikimybė, kad pasikeis DNR fragmentacija ir chromosomų struktūra spermoje. Tokie esminiai pokyčiai ilgainiui gali lemti nevaisingumą arba tai, kad palikuonys gims jau turėdami kokią nors negalią.

 

Teigiama, kad sveiką DNR (ypač vyrams virš 40 metų) galima išsaugoti, valgant daugiau produktų, kuriuose yra vitamino C, E, cinko ir folio rūgšties. Vyrai, kurie dar labai nori susilaukti vaikų neturėtų numoti ranka į mitybą.

 

Mityba gali ir pakenkti, ir pagerinti vaisingumą. Laisvieji radikalai pažeidžia ląstelių struktūrą ir gali kauptis sėklidėse. Kai kurios maistinės medžiagos, pavyzdžiui, vitaminas C tarsi išvalo organizmą nuo laisvųjų radikalų ir apsaugo nuo jų žalos. Cinkas apskritai gerina spermos kokybę.

 

Kasdien valgomi netinkami produktai gali ir pakenkti. Su netinkamu maistu, pavyzdžiui mėsos gaminiais, į kūną gali patekti estrogenų, kurie gali pažeisti DNR.

 

D. Britanijoje 3,5 milijono žmonių turi problemų dėl vaisingumo. 25 procentai porų negali pastoti būtent dėl prastos spermos kokybės. Žinoma, vaisingumo gydymas dažniausiai būna veiksmingas, tačiau labai brangus, todėl mokslininkai nuolatos ieško natūralių būdų, kaip būtų galima sau padėti.

 

Vitamino C gausu apelsinuose, paprikose, braškėse, brokoliuose ir bulvėse. Cinko daug žuvyse ir vėžiagyviuose. Vitamino E – riešutuose ir sėklose. Folio rūgšties – lapinėse daržovėse.