Lapkričio 25 dieną baigiasi visą savaitę trukęs Tarptautinio akordeono festivalio Vilnius 2016 koncertų maratonas. Šv. Kotrynos bažnyčios sceną tądien dalinsis ryškios prancūzų ir lietuvių muzikos pasaulio asmenybės – džiazo akordeonistas David Venitucci su vokaliste Annick Cisaruk ir Tadas Motiečius su dainininke Dovile Kazonaite bei klarnetistu Jonu Morkūnu.  

 

Nuo šeštos valandos vakaro  scenoje karaliaus vienas perspektyviausių ir aktyviausių jaunosios kartos atlikėjų Tadas Motiečius, kurio pasirodymų tyko jau ne vienas muzikos gurmanas. Šįkart jo rečitalyje su paantrašte „Be pavadinimo“ skambės įvairių epochų kūryba, nauji šiuolaikinių kompozitorių  opusai, akordeono ir klarneto dialogas. Įspūdingo soprano savininkė Dovilė Kazonaitė į klausytoją prabils ir lietuviškai, ir prancūziškai – Tado akompanuojamos kitaip suskambės G. Bizet dainos ir F. Bajoro sakmės.  Šis koncertas bus puikus preliudas pagrindinei festivalio puotai, kurios atlikėjai išpažins godumą meilei bei gyvenimui.

 

Venitucci-Cisaruk_Prancuzija

 

19.30 valandą nusiteikite teatrališkai – gražiąja  Karmen vadinama  prancūzų dainininkė bei aktorė Annick Cisaruk ir džiazo akordeonistas David Venitucci pristatys ekspresionistiniu kabaretu dvelkiantį projektą  “LA VIE EN VRAC”, pergalingai pražygiavusį per Europos, Rusijos, Japonijos ir centrinės Amerikos scenas.  Du patyrę prancūziškos scenos grandai Annick Cisaruk  ir  David Venitucci klausytojus kviečia keliauti į poezijos žemę. Šią kelionę įkvėpė tikras ir išgalvotas dainininkės gyvenimas – vaikystė ir pažintis su čigonų kultūra, moterys, apdainuojančios savo prarastas meiles, ir moterys, kaitinančios vyrų kraują. Pakerėtas geidulingo Annick balso, Cirque des Mirages poetas Yanowski, sekdamas E.A. Poe ir J. L. Borgesu, parašė jai filosofiškas eiles, kurių žodžiai išskrenda, krenta, sprogsta, o joms prabangias muzikines dekoracijas sukuria akordeono genijus David Venitucci. Kritikai jų dainas, susiūtas iš šilku ir nektaru ataustų žodžių, prilygina mados perversmą sukėlusių rafinuotų Christian Lacroix  ir Coco Chanel suknelių švytėjimui, o Yanowskį vadina Stradivarijumi, ištobulinusiu šios fatališkos moters repertuarą. Vaikystės klajonės čigonų, akrobatų ir paukščių keliais iš Ukrainos kilusią stepių mergaitę Annick atvedė į Nacionalinę Paryžiaus konservatoriją ir pavertė dramos spektaklių ir miuziklų ikona. Sakoma, tai tikrai ne atsitiktinumas, jog artistė sutiko Davidą Venitucci, kuris jos prabangų sparnuotą balsą taip puikiai inkrustavo.

 

David_Venitucci_Prancuzija1Annick_Cisaruk-Prancuzija

 

David Venitucci, pripažintas džiazo akordeonistų šeimos narys, meistriškai atskleidžia savo instrumento poeziją, turtingumą bei tembrinę įvairovę ir sukuria orkestrinę skambesio iliuziją. Jo kompozitoriaus talentas pasireiškia deginančiu lyrizmu, melodinga harmonija ir aistringu jausmingumu. Jis studijavo Grenoblio konservatorijoje, vėliau specializavosi džiazo ir improvizacijos srityje. Davido kūrybinėje biografijoje ryškiai išsiskiria bendradarbiavimas su įvairiais džiazo muzikos ansambliais bei solistais – “Time Zone”, “Diagonale”, “A trois temps“, “Absolute orchestra“,  David Linx,  Diederick Wissels, Hubert Dupont, Toufic Farrouck, Isabelle Olivier, Nelson Veras, Stéphane Guillaume ir daugeliu kitų. David Venitucci yra vienas iš  ansamblio „Hradcany Trio“ įkūrėjų, kuriame groja kartu su Serge Adomo ir Philippe Botta. Akordeonistas yra išleidęs daugybę albumų. Jau pirmasis jo solinis albumas “Cascade“, išleistas  2003 metais,  buvo įvertintas prestižiniu GUS apdovanojimu.

 

Kviečiame į stilingą, aktualų ir demokratišką renginį – XIX Tarptautinį akordeono festivalį, vyksiantį lapkričio 21-25 dienomis!

 

Koncertų erdvės :

Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30
Lietuvos Muzikos ir teatro akademijos Didžioji salė, Gedimino pr.42

Vytauto Kasiulio dailės muziejus, A. Goštauto g. 1
Daugiau informacijos apie festivalį ir koncertus: www.akordeonofestivalis.lt/2016

Festivalio programa: http://www.akordeonofestivalis.lt/2016/programa

Bilietus platina: Bilietų Pasaulis http://www.bilietupasaulis.lt