LNK penktadienio laidoje „KK2 penktadienis” lietuviai pasakos apie gyvenimą užsienyje ir kodėl pasirinko emigraciją. Simona Kupetienė su vyru Tailande gyvena jau ketverius su puse metų. Moteris laidoje pasakos, kad prieš išvykdami į svečią šalį jiedu su vyru Lietuvoje gyveno patogų gyvenimą, tačiau norėjosi permainų.

 

Kupeciai

„Turėjome savo medinių žaislų verslą, o vyras dirbo vadovaujantį darbą. Emigracijai priežasčių tikrai nebuvo. Neturėjome nei plano A, nei plano B. Nežinojome, kur važiuojame, ir visuomet sakydavome, kad žiūrėsim kaip bus ir galbūt atsiras kokios nors galimybės“, – šį vakarą 19 val. 30 min. laidoje „KK2 penktadienis“ kalbės S. Kupetienė.

 

Simona laidoje kalbės, kad pirmi mėnesiai šeimai nebuvo lengvi: „Mes neturėjome pajamų, bet buvome susirašę savybes, kurias galėtume panaudoti, ir norėjome susigalvoti kokią nors veiklą internetu, kuri neštų pajamas. Intencija buvo gyventi laisvai. Pradžioje buvo euforija, bet vėliau ji sumažėjo, nes gyveni visai kitoje kultūroje, nėra artimųjų šalia, draugų. Žinoma, buvo ir minčių, kad viskas, užtenka tokio gyvenimo.“

 

Kitas laidos dalyvis – Vladas, kuris šiuo metu gyvena Bulgarijoje ir ten turi sėkmingą kojinių verslą. Vyras laidoje pasakos, kad jo emigracija prasidėjo Jungtinėje Karalystėje, kur išvyko turėdamas kišenėje tūkstantį eurų ir mažą lagaminą.

 

„Buvau susitaupęs tūkstantį eurų dirbdamas baruose ir taip išvykau. Pradžioje buvo sudėtinga gauti darbą, bet po mėnesio pavyko įsidarbinti Jamie Oliverio restorane. Per mėnesį uždirbdavau apie 1500 svarų. Bet viskas pasikeitė, kai sutikau savo dabartinę žmoną. Ji nuolatos pas mane keliaudavo, po vedybų kelerius metus gyvenome Anglijoje, o vėliau išvykome gyventi į jos gimtąją Bulgariją“, – kalbės V. Simanelis.

 

Laidoje su savo mylimuoju taip pat dalyvaus ir atlikėja Jolanta Naruševičiūtė, jau dvidešimt metų gyvenanti Didžiojoje Britanijoje: „Lietuvoje tuo metu grėsė nepriteklius, ir nors darbą turėjau, bet neužtekdavo pinigų. Pradžioje buvo labai sunku, nes tai buvo 1999-ieji, buvome nelegalai ir džiaugdavaisi, kad apskritai gauni darbą. Žinoma, pirmas darbas nebuvo pats geriausias – dirbau kirpykloje, kur reikėjo plauti galvas.“

 

„O dabar dirbu prabangių būstų ir apartamentų aptarnavime prieš juos parduodant. Dirbu tris dienas per savaitę ir man pačiai užtenka laiko. Ten gerai moka. Nesakau, kad gaunam milijonus, taupom kaip ir visi žmones, bet gaunam ne pašalpą, bet atlyginimą“, – sakys J. Naruševičiūtė.

 

Jolantos mylimasis Mantas Vygantas laidoje pasakos, kad, sutikus Jolantą, visas jo gyvenimas pasikeitė: „Pasikeitė viskas kaip diena ir naktis. Anksčiau buvau arogantiškas vaikėzas, be jokios atsakomybės. Bet viskas pasikeitė į gerąją pusę. Atsirado vertybės, siekiai ir žinojimas, ko noriu iš gyvenimo. Ir meilė neslopsta, ji tik auga.“

 

Visos šios istorijos – šiandien 19.30 val. LNK laidoje „KK2 penktadienis“.