Dažnai kamuoja galvos skausmas ir migrena, sąnarių ir virškinimo sutrikimai? Taip greičiausiai yra dėlto, kad organizmui trūksta vandens.

 

60 procentų žmogaus kūno sudaro vanduo (naujagimio – 80 procentų, dvejų savaičių embriono – 90 procentų). Be vandens nebūtų gyvybės, sutriktų visų kūno organų veikla. Su nepakankamu vandens suvartojimu siejamos šlapimo takų infekcijos, inkstų akmenys, dantų ligos, sausa oda, bronchų ligos, vidurių užkietėjimas, galvos skausmas, migrena, virškinimo sutrikimai, infekcinės, alerginės reakcijos, nugaros ir sąnarių skausmas.

 

Beveik pusę mūsų planetos gyventojų kamuojantys trumpalaikiai galvos skausmai taip pat kyla dėl nepakankamo vandens suvartojimo.

 

Ispanų mitybos ir maisto mokslų akademijos tyrėjas dr. Luisas Sierra Mayemas mano, kad reikėtų griežtai vadovautis gėrimų piramide. Ji užtikrina sveikatą ir energiją!

 

Produktai iš trijų pirmųjų piramidės lygių turėtų būti vartojami kasdien (8 – 10 stiklinių per dieną). Piramidės pagrindą sudaro tyras vanduo be priedų. Tai turėtų būti pagrindinis dienos gėrimas.

 
  • Pačioje piramidės apačioje yra mineralinis ir šaltinio vanduo su nedaug druskų.
  • Antrame piramidės lygyje yra mineralinis vanduo su didesniu druskų kiekiu, nekaloringi gaivieji gėrimai be cukraus, arbata ir kava be cukraus.
  • Trečiame lygyje yra gėrimai, praturtinti maistinėmis medžiagomis: vaisių ir daržovių sultys, sriubos, nekaloringi pieno produktai, pieno pakaitalai, nealkoholinis alus, sportiniai gėrimai, kava ir arbata su cukrumi.
  • Pačioje piramidės viršuje – gazuoti ir negazuoti gaivieji gėrimai su cukrumi arba fruktoze. Pastarųjų gėrimų nerekomenduojama vartoti kasdien ir reguliariai.