Pušies žievės ekstraktas yra populiarus, sveikatą stiprinantis maisto papildas, išgaunamas iš Prancūzijos pajūryje augančių pušų. Šiame ekstrakte yra tiek pat bioflavonoidų kaip vaisiuose ir daržovėse. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pušies žievės ekstraktas apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų ir padeda išvengti smegenų veiklos sutrikimų. Kaip pagalbinė priemonė naudojamas odos priežiūroje, gydyti diabetą, uždegimus, astmą, alerginius susirgimus bei menstruacijų ciklo sutrikimus.

 

  • Pušies žievės ekstrakto gydomosios savybės tiriamos daugiau nei 30 metų. Jis veikia kaip antioksidantas, nes organizme surenka reaktyvius deguonies bei azoto junginius ir sulėtina peroksidų gamybą. Ekstraktas neutralizuoja laisvuosius radikalus ir proteinų perteklių, kuris gali sukelti uždegimą, rašo voices.yahoo.com.
  • Priešuždegiminių savybių turintis pušies žievės ekstraktas – puiki priemonė kraujospūdžiui reguliuoti. Nemažai mokslininkų teigia, kad pušies žievės ekstraktas padeda sėkmingai išgydyti erekcijos sutrikimus.
  • Ekstraktas stiprina imuninę sistemą. Žmonės, kurių pažeista imuninė sistema (sergantys vėžiu, ŽIV ir kt.), vartoja imuninę sistemą stimuliuojančius produktus. Kai kurie infekuotieji ŽIV teigia, kad pušies žievės ekstraktas sulėtino viruso plitimą.
  • Pušies žievės ekstraktas užkerta kelią Helicobacter pylori bakterijų skrandyje dauginimuisi. Šios bakterijos yra labai svarbus opaligės, skrandžio vėžio ir kitų ligų veiksnys.
  • Prasidėjus menopauzei, moterys vartoja pušies žievės ekstraktą, padedantį palengvinti varginančius simptomus.
  • Pušies žievės ekstraktas naudojamas gydyti tokias odos ligas kaip hiperpigmentacija ir eritema (raudonė).