Vakarų Šveicarijos miškuose jau daugiau nei dešimtmetį žmones gąsdina žmogus, tarytum ne iš šio pasaulio. Asmuo, vilkintis karinę uniformą ir veidą slepiantis po dujokauke, ne kartą pastebėtas be tikslo klajojantis pamiškėje. Vietiniai jį praminė „Le Loyon“. Paslaptingoji būtybė neva kiekvieną dieną eina tuo pačiu maršrutu.

 

Iki šiol apie vienišą karį kažkur Šveicarijos miškuose tik sklandė legendos. Nebuvo jokio daiktinio įrodymo, patvirtinančio asmens egzistavimą, kol vietinių naujienų tinklaraštis „Le Matin“ įkėlė prastos kokybės nuotrauką, kurioje matyti karišku apsiaustu apsigobęs vyras. Juo susidomėjo net policija ir paskelbė paiešką, nepaisant to, kad nėra žinoma, ar tai tikras žmogus, o ne apgaulė.

 

Legendose klajojantis karys vaizduojamas panašiai kaip sniego žmogus ar Lochneso pabaisa. Jį matę pasakojo, kad asmuo buvo apsirengęs senoviška kareivių apranga (apsiaustu ir kombinezonu), dėvėjo pasenusią dujokaukę. Beveik 2 metrų ūgio būtybė, išvydusi, kad ją stebi, tiesiog tyliai nusisukdavo ir paslaptingai dingdavo.

 

Kartą vietiniai Šveicarijos gyventojai sustojo degalinėje, ketindami užsipilti degalų. Tai buvo karšta, 2012 metų vasaros diena. „Le Loyon“ karys stovėjo tiesiai priešais atvykėlius, rankose laikydamas gėlių puokštę. Jis visiškai neatrodė agresyvus, tačiau žmonės neteko amo jį pamatę, greitai sulipo į automobilį ir nudardėjo iki kitos artimiausios degalinės.

 

Nuomonių apie šį asmenį yra įvairių. Kai vieni tvirtai įsitikinę, kad tai II-ojo pasaulinio karo kovotojo dvasia, klajoja po žemę nerasdama sau vietos, kiti gi mano, kad tai – nestabilios psichikos asmuo, o gal asmuo, kurį apsėdo mintis apie pasaulio pabaigą, todėl jis turi būti visada jai pasiruošęs, arba jis serga sunkia odos liga, bjauriai sužalojusią visą odos paviršių. Didžiausi skeptikai apskritai mano, kad nuotrauka buvo surežisuota. Tačiau kaip tada paaiškinti jau daugiau nei dešimt metų sklandančias legendas?