Gineso knyga atsirado 1955 m. Jos sumanytojas airių alaus daryklos savininkas nesitikėjo, kad ji taps viena perkamiausių knygų pasaulyje. Leidinys toks populiarus, kad 2003 m. vyras pats pateko į Gineso rekordų knygą, nes jos tiražas perkopė 100 mln. egzempliorių ribą. Pasižvalgykime po keisčiausius knygoje užregistruotus rekordus.

 

rekordai

Didžiausias statinys iš… dantų krapštukų!

 

Amerikietis Stanas Munro 2014 m. kovą įrašytas į Gineso rekordų knygą kaip žmogus, pastatęs didžiausią skulptūrą iš dantų krapštukų. Jai suręsti prireikė daugiau nei dešimtmečio ir 3 mln. dantų krapštukų, beveik 284 l klijų. Visą skulptūrą sudaro 101 dalis – pastatai net iš 37 pasaulio šalių, pavyzdžiui, Šv. Šeimynos bažnyčia (Ispanija), Partenonas (Graikija), Tadžmahalas (Indija) ir kt.

 

Kamuolys iš guminių virvių

 

Ką manote apie daugiau nei 4 t sveriantį guminių juostų kamuolį? Būtent tokį sukonstravo Floridoje gyvenantis Joelis Waulas. Dėl šio kūrinio 2008 m. lapkritį vyras įrašytas į rekordų knygą. Kamuoliui sukurti prireikė 700 tūkst. įvairaus ilgio guminių juostų ir 4 m. darbo. Jo aukštis yra 2,04 m – toks pat, koks yra vidutinis NBA žaidėjo ūgis. Kamuolys pavadintas „Megatonu“.

 

Milžiniškas sniego labirintas

 

Statyti sniego senį ar tvirtovę smagu, bet kanadiečiai ūkininkai Clintas ir Angie Masse šį pomėgį perkėlė į naują lygmenį. St. Adolphe apylinkėse, šaltose snieguotose Vakarų Kanados prerijose, jiedu pastatė milžinišką sniego labirintą. Jo plotas siekė daugiau nei 2789 m2. Statiniu galėjo pasidžiaugti ir jo vingiais paklaidžioti labirinto apžiūrėti atklydę svečiai.

 

Nuogalių maudynės

 

2018 m. birželį Magheramoro paplūdimyje (Airija) sumuštas vienoje vietoje besimaudančių nuogalių rekordas. Į bangas nėrė daugiau nei 2,5 tūkst. Ievos kostiumu vilkinčių moterų. Akcija organizuota ne tik tam, kad būtų pasiektas rekordas, bet ir tam, kad būtų pareklamuotas vėžiu sergančius vaikus palaikantis paramos fondas „Aoibheannʼs Pink Tie“.

 

Aukščiausia skiauterė

 

Kalba eina ne apie gaidžius, o apie šukuosenas. 2013 m. Niujorko rinkai skirtos Gineso rekordų knygos pristatymo renginyje japonų mados dizaineris Kazuhiro Watanabe fotografams mielai pozavo demonstruodamas įspūdingą iš savo plaukų sukurtą šedevrą – daugiau nei 1,17 m aukščio skiauterę.

 

Bičių skraistė

 

Šių metų spalį kinas She Pingas pagerino ankstesnį bičių skraistės rekordą. Ant vyro kūno iš viso nutūpė 33,1 kg (apie 331 tūkst. vienetų) šių vabzdžių. Ankstesnis (2008 m.) rekordas priklausė kitam kinui, bitininkui Ruanui Liangmingui, kuris ant savo kūno buvo sutalpino 26,8 kg geliančių skraidūnių.

 

Ilgiausias bučinys… automobiliui

 

Kartais aistra daiktams yra stipresnė nei žmogui. Tai įrodo 2013 m. spalio 10–14 d. sumuštas Gineso rekordas. Meksikiečiai Ernesta Hernandez Ambrosio ir Jesusas Juarezas Vite pasiekė ilgiausio bučinio automobiliui rekordą. Jiedu transporto priemonės plieną lūpomis glamonėjo 76 val.!

 

Ilgiausias cigaras

 

Cigarai ir Kuba – neatsiejamas duetas. Nenuostabu, kad būtent Havanoje sumuštas ilgiausio cigaro rekordas. Čia susuktas siekė net 90 m, visam prireikė apie 80 kg tabako lapų. Ankstesnis rekordinikas (2011 m.) siekė buvo 81,8 m ilgio. Beje, abu cigarus susuko tas pats asmuo – 71 m. kubietis Jose Castelaras Cairo, plačiau žinomas Cueto pravarde. Pats vyras sakė: „Kuba yra šalis, kur auga geriausias tabakas. Kol Cueto yra čia, Kubai visada priklausys ilgiausio pasaulyje cigaro rekordas.“ Cigarų sukėjas šio amato išmoko būdamas 5 m.

 

Papūga – atidarytuvas

 

2014 m. lapkritį į Gineso rekordų knygą pateko 13 m. papūga (hiacintinė mėlynoji ara), vardu Gordonas. Jo savininkė amerikietė Julie Cardoza paukštį išmokė atidarinėti metaliniais kamšteliais uždarytus butelius. Patikėkite, paukštis tai daro profesionaliai! Per minutę Gordonas snapu sugebėjo atkimšti net 12 dangtelių.

 

Giliausias pasivažinėjimas dviračiu

 

Italui Vittorio Innocente priklauso giliausio pasivažinėjimo dviračiu rekordas. 2008 m. vyras su dviračiu Viduržemio jūroje panėrė į 28 m gylį ir numynė 110 m atstumą. Kad pasiektų rekordą, pedalus turėjo minti 9 min. viskas truko trumpai, bet lengva nebuvo: teko įveikti kyšančias uolienas, klampias purvynes. Drąsuolis įrodė, kad kalnų dviračiu galima įveikti pačius ekstremaliausius kliūčių ruožus.

 

Didžiausias nuotakų būrys

 

Šių metų birželį Petrere (Ispanija) įsikūręs nuotakų drabužių salonas „Sedka novias“ atidarymo proga suorganizavo renginį, kurio metu siekta daugiausiai vienoje vietoje susibūrusių moterų, vilkinčių nuotakos sukneles, rekordo. Iniciatyva susidomėjo 1347 dailiosios lyties atstovės nuo 18 iki 92 m. Visos vilkėjo baltas vestuvines sukneles. Viena iniciatyvos dalyvių, 92 m. Teresa Berna, labai džiaugėsi, kad galėjo vilkėti šį puošnų drabužį, nes tai darė pirmą kartą gyvenime. Nors moteris susituokusi, prieš 68 m., kai vyko jungtuvės, neturėjo pinigų, todėl buvo apsirengusi juodai.

 

Ypatinga sūrių pica

 

Australų šefas Johnny Di Francesco į Gineso rekordų knygą pateko kaip žmogus, iškepęs picą su didžiausia sūrių įvairove. Savo kulinarinį šedevrą vyras pagardino net 154 skirtingų sūrio rūšių. Anksčiau jis buvo sumušęs tokį pat rekordą picą pagardinęs 99 sūrio rūšių, bet vėliau jį nurungė kitas asmuo, sugebėjęs tarpusavyje suderinti 111 sūrio rūšių. Galiausiai Johnny sugrąžino titulą naujasis jo kepinys „Cheesy Pizza“. Pica susilaukė milžiniško populiarumo – vos per 5 dienas picerijoje jų parduota net 797.

 

Milžiniškas meškinas

 

Šių metų balandį Meksikoje sumuštas didžiausio pliušinio meškino rekordas. Minėdama nacionalinę vaikų dieną Chonakatlano bendruomenė stadione pastatė įspūdingo dydžio žaislą. Jo ilgis siekė 19,41 m, o tūris – net 451,48 m³. Pliušinė meškutė buvo aprengta rožine suknele, papuošta kaspinu ir turėjo kitų tokio tipo žaislui būtinų atributų. Pasiūti tokį milžinišką žaislą užtruko 3 mėn.

 

Rekordų rekordininkas

 

Amerikietis Ashrita Furmanas yra sumušęs daugiau nei 600 oficialių pasaulio rekordų: greičiausiai nulupo kivį, ant smakro balansavo aukščiausią objektą, avėdamas kojūkus kopė į aukščiausius kalnus… Įdomiausia, kad A. vyras į Gineso rekordų knygą įrašytas kaip asmuo, kuriam priklauso daugiausiai oficialių pasaulio rekordų. Šiuo metu A. Furmanui priklauso beveik 200 rekordų.

 

Suvalgė… lėktuvą!

 

Prancūzas Michaelis Lotito iki šiol vadinamas žmogumi, suvalgęs lėktuvą. Dar vaikystėje berniukui buvo diagnozuotas valgymo sutrikimas Pica, kuriuo sergantys asmenys jaučia potraukį valgyti daiktus, neturinčius maistinės vertės, tarkime, metalą, stiklą, smėlį ir kt. Neįtikėtiną potraukį metalui ir stiklui turintis M. Lotito pasaulyje išgarsėjo 1978–1980 m., kai suvalgė visą… lėktuvą! Vyras įveikė 9 t sveriantį „Cessna 150“ ir tam prireikė tik 2 m. Prancūzas taip pat suvalgė ne vieną dviratį, lovą, šviestuvą, netgi karstą… 2007 m. vyras mirė dėl natūralių priežasčių – neįprasti valgymo įpročiai su tuo neturėjo nieko bendro.
 
Įdomu

 
  • Gineso knygos pavadinimas sukurtas pagal „Guinness Brewery“ alaus daryklos pavadinimą, nes tokį leidinį sugalvojo daryklos savininkas.
  • Ši knyga leidžiama daugiau nei 100 pasaulių šalių 23 skirtingomis kalbomis.
  • Nors pavadinimas išliko nepakitęs, knyga jau nepriklauso tuo pačiu pavadinimu besivadinančiai alaus daryklai. Savininkai keitėsi ne sykį, o dabar šią knygą leidžia Vankuveryje (Kanada) įsikūręs konglomeratas „Jim Pattison Group“.
  • Išleisti pirmąją Gineso rekordų knygą užtruko 13,5 sav. po 90 darbo valandų, įskaitant savaitgalius ir nedarbo dienas.
  • Kasmet sulaukiama apie 50 tūkst. kreipimųsi su siekiu pagerinti esamą ar sumušti naują pasaulio rekordą, tai padaryti pasiseka tik apie tūkstančiui asmenų.
  • 2009 m. Jonathanas Lee Richesʼas padavė Gineso rekordų knygą į teismą, nes į ją pateko kaip daugiausiai besibylinėjantis pasaulio žmogus.
  • Ši knyga – labiausiai vagiamas leidinys viešosiose bibliotekose.