Jeigu bent kartą vartėte Avon kosmetikos katalogą, greičiausiai teko bendrauti ir su jį pasiūliusiu konsultantu. Laikais, kai nuolat skubama, šie žmonės pardavinėja grožio prekes jau tarsi visiems kiek neįprastu būdu – bendraudami tiesiogiai su klientu. Kas šie žmonės ir kas juos motyvuoja užsiimti šia veikla?

 

Karolina Strolyte 2

 

Karolina Strolytė iš Vilkaviškio rajono yra įkvepiantis pavyzdys, kad naujagimis – visai ne kliūtis tęsti sėkmingą veiklą. Ši mergina vos prieš 9 mėnesius prisijungė prie kosmetikos konsultantės veiklos ir jau įvertinta kaip viena sėkmingiausių Lietuvoje. Apdovanojimą už tokius pasiekimus Karolina atsiėmė su penkių savaičių kūdikiu glėbyje.  

 

Moters rankose ne tik mažylis, apdovanojimas, bet ir auganti komanda. Ji šiuo metu koordinuoja daugiau nei 40 žmonių veiklą – jiems pataria, kaip sėkmingai vykdyti konsultanto veiklą.

 

„Tai, ką darau, yra lyg pomėgis – man patinka bendrauti, todėl be galo mėgstu dirbti su žmonėmis. Dar daugiau, ši veikla susijusi su daugeliu moterų, taip pat ir man mielais dalykais: kosmetika, aksesuarais, naujomis pažintimis“, – vardija Karolina.

 

Kita vertus, moteriai neužteko vien tokios veiklos, todėl ji subūrė konsultantų komandą ir dabar koordinuoja jų veiklą bei pardavimus.

 

„Esu skaičių žmogus, tad pardavimai mane lydi visą gyvenimą. Drąsiai nėriau į pardavimo lyderės veiklą, nors tai ir reikalauja daugiau atsakomybių. Mane sužavėjo, kad laiko prasme ši veikla nėra įpareigojanti – galiu skirti tiek valandų, kiek pati noriu, o auginant mažus vaikus tai ypač svarbu“, – pasakoja pašnekovė.

 

Karolina Strolyte

 

Prisijungia ir vyrai

 

Pasak moters, kosmetikos kompanijos „Avon“ konsultanto veikla sudomina labai skirtingus žmones.

 

„Mane kasdien stebina, kokie įvairūs žmonės pradeda prekiauti „Avon“ kosmetika. Jaunos mamos, tokios kaip aš, studentės, dažnai ir dirbančios, karjeros siekiančios moterys bei namų šeimininkės. Beje, ne tik moterys, savo komandoje turiu konsultantą vyrą, kuris kiekvieną mėnesį vienas pirmųjų pateikia užsakymą“, – šypsosi Karolina. 

 

Pašnekovė pastebi, kad žmonės konsultanto veiklą išbando dėl įvairių priežasčių: galimybės įsigyti kosmetiką su nuolaida, gauti užsakymus nuo 15 Eur greitai ir nemokamai tiesiai į namus bei įvairių staigmenų ir papildomos uždarbio galimybės.

 

Motyvuoja nemokami mokymai 

 

Ji priduria, kad dirbant su komanda netrūksta laisvės ir kūrybiškumo. Šią veiklą Karolina planuoja taip, kaip jai pačiai patogu ir atrodo geriausia. Taip pat netrūksta mokymų ir pagalbos, kaip dirbti su komanda.

 

Moteris ypač džiaugiasi virtualiais mokymais: „Augindama mažus vaikus vertinu galimybę dalyvauti nuotoliniuose mokymuose ir taip papildyti žinių bagažą. Labai skatinu mokymuose dalyvauti ir savo komandos narius, nes jų metu galima išgirsti ne tik naudingos informacijos, bet ir gauti dovanų.

 

Visgi pašnekovei labiausiai įsimena gyvi mokymai, kuriuose dalyvauti su mažais vaikais jai taip pat nėra kliūtis.

 

„Geriausiai prisimenu prieš metus vykusius visos dienos mokymus, kuriuose dalyvavau kartu su 10 mėnesių dukra Barbora. Mokėmės, kaip komandos narius paskatinti suburti savo komandą. Šie mokymai padėjo pastebėti, kurie žmonės talentingi užsiimti tokia veikla“, – pasakoja Karolina.

 

Nesustabdė net karantinas 

 

Paklausta, kaip sekėsi veiklą vykdyti per karantiną, pašnekovė nedvejodama atsako, kad laiką namuose išnaudojo ypač produktyviai.

 

„Karantino metu konsultanto veikla persikėlė į socialinius tinklus – rengiau konkursus „Facebook“, „Instagram“, net pradėjau kurti „TikTok“ vaizdo turinį. Supratau, kad net ir neišėjus iš namų galima pasiekti daug žmonių. Šiuo laikotarpiu prie mano komandos prisijungė net 20 žmonių“, – džiaugiasi pašnekovė.

 

Šiandien moteris jau neįsivaizduoja kasdienio gyvenimo be „Avon“ veiklos. Labiausiai ji džiaugiasi, kad būnant konsultante nereikia vykti į kosmetikos parduotuves, ieškoti sau tinkamų gaminių ir rekomendacijų, nes visa tai ji daro pati: „Kas mėnesį išbandau naujoves, atsirenku, kokie gaminiai man tinka ir tada drąsiai juos rekomenduoju kitiems.“

 

Visgi labiausiai Karoliną džiugina pažintys su pirkėjomis, naujomis komandos narėmis ir kitomis komandų koordinatorėmis gyvų ir virtualių renginių, mokymų metu.

 

Išbandyti konsultanto veiklą jau dabar galima užsiregistravus avon.lt