Vieni tuo džiaugiasi, kiti šiek tiek liūdi, bet tiesa yra ta, kad, regis, pagaliau atėjo tikras ruduo, o tai, pasirodo, yra palankus metas daugeliui medicininių ir estetinių procedūrų. Grožio specialistai šiuo laikotarpiu dažnai pažeria patarimų, ką geriausia planuoti vėsesniu sezonu.

 

grozis

1) Apgamų patikra – dermatoskopija. Tai turėtų būti grožio ir sveikatos procedūra rudenį nr. 1. Vasarą dažniau mėgaujamės saulės spinduliais, ne visada tinkamai naudojame kremą nuo saulės – dėl to daromas ilgalaikis saulės ultravioletinių spindulių poveikis odai, o svarbiausia – apgamams. Tikriausiai visi žino, kad saulė yra pagrindinis veiksnys, lemiantis apgamų virsmą piktybiniais navikais – melanoma. Melanoma yra viena agresyviausių odos vėžio formų. Ar norite, kad maža ruda dėmelė ant jūsų kūno sugadintų jums gyvenimą? Atsakymas turbūt akivaizdus. Todėl sveikatos specialistai rekomenduoja pradėti naują tradiciją – kiekvieną rudenį pasidaryti dermatoskopiją. Tik tada jūsų oda bus saugi.

 

2) Odos darinių pašalinimas. Daugelis po vasaros pastebi, kad atsirado nauja papiloma, keratoma, pigmentinė dėmė ar net apgamas. Vizito per dermatologą nereikėtų atidėti žiemai, nereikėtų laukti, kol odos darinukas nukris pats ar užaugs iki žirnio dydžio. Savaime odos dariniai pranysta labai retai, todėl kuo greičiau atsikratysite odos darinio, tuo greitesnis bus gijimas ir mažesnis randas.

 

3) Atjauninimas lazeriu. Atėjo laikas atidaryti sezoną! Saugiai, be pigmentacijos rizikos, su galimybe atlikti abliacines ir neabliacines procedūras, su oda grožio specialistai pradeda intensyviausiai dirbti būtent rudenį. Lazeriu galima pašalinti visas amžiaus dėmes, raukšles, net odos sausumą. Kokios lazerinės procedūros turėtų būti atliekamos sprendžia gydytojas, atidžiai įvertintas kiekvieno paciento odos būklę, atsižvelgdamas į jo amžių ir kitus niuansus.

   

4) Gilus drėkinimas. Tai yra būtent tai, ko iš tikrųjų reikia po vasaros nualintai odai. Odą giliai drėkina biorevitalizacijos procedūros, atliekamos kosmetologo kabinete. Pirmiausiai ši procedūra atliekama ant veido odo, paskui pereinama prie kaklo, dekoltė srities ir rankų giluminio drėkinimo procedūrų.

 

5) Randų naikinimas. Randai kosmetologo kabinete gali būti poliruojami naudojant gan stiprias lazerines procedūras. Ruduo yra pats tinkamiausias metas gydyti randus. Nesant aktyvių saulės spindulių, galima drąsiai rinktis galingus lazerio režimus. Paprastai randų šalinimo kursą sudaro trys procedūros su vienu mėnesio intervalu.

 

6) Apatinių galūnių kraujagyslių patologijų, būtent venų varikozės, gydymas. Šiandien ši kojų problema pašalinama minimaliai invaziniu būdu, be pjūvių, nes naudojamas modernus lazeris. Tačiau po to keletą savaičių reikia mūvėti kompresines kojines. Vasara yra ne pats patogiausias sezonas.

 

7) Visos operacijos, atliekamos dėl medicininių ir estetinių priežasčių (ginekologinės, urologinės procedūros, plastinė chirurgija ir kt.). Šiluma nėra geriausias draugas gijimui, nes gausiau prakaituojame ir reikia dažniau praustis. Todėl bet kokią planinę operaciją geriau atlikti vėsiuoju metų laiku.