Norint turėti švarią ir sveikai švytinčią odą, reikia naudoti natūralesnes veido priežiūros priemones. Galima išbandyti ir įvairius prieskonius savo kasdieninėje grožio rutinoje. Vis dėlto dermatologai įspėja, kad prieš pradedant naudoti prieskonius ant veido, reikia būti labai atsargiems ir visada atlikti odos jautrumą testą ant labai mažo odos plotelio. Jeigu užtepus natūralios kaukės, kremo ar šveitiklio, oda nesudirgs, priemonę galima bus naudoti ir didesniam odos plotui. Jei atsirast nemalonių pojūčių, diskomfortas, tokių grožio procedūrų geriau vengti.

 

prieskoniai

9 prieskoniai veido grožiui:

 
  • Gvazdikėliai pasižymi antibakteriniu poveikiu ir gerai valo odą. Šiek tiek maltų gvazdikėlių galima įberti į skystą Kastilijos muilą ir naudoti kaip švelnų veido prausiklį.
 
  • Imbiero šaknis. Kai kurie natūralaus grožio specialistai rekomenduoja švariai nuvalytą veido odą švelniai patrinti imbiero griežinėliu. Teigiama, kad tokia procedūra lygina veido toną.
 
  • Aitrioji paprika. Jei oda nėra labai jautri, siūloma išbandyti ir kaukę iš medaus, pieno riebalų (pavyzdžiui, riebios grietinės) ir aitriųjų paprikų miltelių. Tepant kaukę ant veido, vengti akių ir lūpų srities. Kadangi ši kaukė gali dirginti odą, rekomenduojama prieš tai kaukę išbandyti ant labai mažo odos plotelio – jei oda nesudirgs, galima bus naudoti ir visam veidui.
 
  • Cinamonas yra stiprus antioksidantas, kuris gali padėti sumažinti odos riebumą ir aknę. Galima išbandyti kaukę iš medaus ir malto cinamono.
 
  • Muskatas. Tikriausiai retas, kuris pagalvoja, kad į veido priežiūros rutiną galėtų įtraukti ne ką kita, o maltus muskatų riešutus. Tačiau, pasirodo, kad sumaišius pusę šaukštelio maltų muskatų su šaukštu riebaus pieno, galima gauti veido šveitiklį. Šiuo mišiniu ištepti švariai nuvalytą veido odą, švelniai pamasažuoti ir nuplauti su šiltu vandeniu.
 
  • Ciberžolė kovoja su uždegimais, o kaukės, kurių pagrindinė sudedamoji dalis yra šis gausiai ajurvedoje naudojamas prieskonis, yra šiuo metu pačios populiariausios. Nuo raukšlių siūloma naudoti kaukę iš ciberžolės, kiaušinio baltymo ir kokosų aliejaus. Nuo odos pigmentacijos – kaukę iš ciberžolės, maltų apelsinų žievelių ir medaus. Nuo aknės – kaukę iš ciberžolės, alavijų gelio, medaus ir lašelio arbatmedžių aliejaus. Riebiai odai – kaukę iš ciberžolės, alavijų gelio ir šlakelio citrinų sulčių.
 
  • Sezamų sėklos. Pasirodo, sezamų sėklos gali padėti sumažinti randelius likusius nuo spuogų. Verta įsigyti natūralų muilą su sezamų aliejumi ir (arba) sėklomis.
 
  • Pankoliai. Net jautrią odą galima prausti pankolių sėklų arbata. Pankolių eterinį aliejų galima lašinti į naudojamas veido priežiūros priemones (toniką, prausiklį) arba bazinį aliejų ir naudoti veidui.
 
  • Šafranas pasižymi antibakteriniu poveikiu, skaistina veido odą, gali padėti atsikratyti spuogų. Galima pasidaryti tokią kaukę veidui: 2 šaukštelius pieno sumaišyti su šiek tiek cukraus, lydyto sviesto (ghee) ir keliomis šafranų gijomis. Užtepti šią kaukę ant veido, vengiant akių ir lūpų srities. Po pusvalandžio nuplauti su šiltu vandeniu.