Kad plaukai būtų sveiki, žvilgantys ir stiprūs, juos būtina kasdien rūpestingai prižiūrėti. Juk plaukai – gyva organizmo dalis, tad įtaką jų grožiui daro tai, kaip trenkami, džiovinami ir šukuojami. O sparčiai vėstant orams dar reikėtų pasirūpinti ir jų apsauga. Dabar pats metas peržiūrėti plaukų priežiūros priemonių krepšelį ir papildyti jį apsauginiais aliejais ir maitinamosiomis kaukėmis. Plaukų stilistai tikina, kad sukūrus tinkamiausią jų priežiūros rutiną galima pasiekti puikių rezultatų vos per kelis mėnesius.

 

plaukai

Kaip tinkamai trinkti?

 

Tai daugeliui atrodo nesudėtinga procedūra. Visgi plaukų priežiūros specialistai teigia, kad dažnai nepaisoma niuansų, kurie lemia, jog plaukai po trinkimo ne tik neužtektinai švarūs, bet ir kartais net pažeidžiami.

 

EMMEDI HS MILANO NOURISHING plaukų šampūnas, 1000 ml

 

šampūnas_600x600

 

plaukų šampūnas skirtas sausiems ir pažeistiems plaukams prižiūrėti. 

Sudėtis papildyta alyvuogių aliejumi, saldžiųjų migdolų aliejumi, kamelijų aliejumi.

 
  • Prieš juos plaunant rekomenduojama išsišukuoti. Tai stimuliuoja galvos odos kraujotaką, maitina plaukų svogūnėlius, padeda išvengti vėlimosi. Šukuojant galvos odos nešvarumai ir standinamųjų priemonių likučiai pakeliami nuo plaukų. Tad tampa lengviau juos švariai ištrinkti.
 
  • Patartina naudoti šiltą vandenį, idealiu atveju – kambario temperatūros. Mat per karštas skatina plaukus riebaluotis ir sausina juos bei galvos odą. O visiškai šaltas vanduo tinkamai nepašalina visų nešvarumų.
 
  • Plaukų priežiūros specialistai ragina nepilti šampūno tiesiai ant plaukų. Nedidelį šios priemonės kiekį derėtų pirmiausia paskirstyti ant delnų, tik paskui švelniai įtrinti į galvos odą. Ją reikėtų ne kasyti, o švelniai masažuoti. Tai skatina riebalų liaukas išskirti daugiau sekreto, tad oda natūraliai apsivalo. Vėliau šampūną paskirstyti per visą plaukų ilgų ir švelniai juos pamaigyti 3–4 min.
 
  • Nereikėtų nustebti, jeigu šampūnas beveik neputoja. Kokybiškos priemonės be šarmų, parabenų ir sulfatų ir neturi to daryti. Putos iš tiesų nesuteikia geresnio rezultato. Šį efektą sukeliančias medžiagas gamintojai kosmetikoje naudoja tik todėl, kad tai suteikia žmonėms daugiau pasitenkinimo. Išskalavę putas jie jaučiasi švaresni. Tačiau tikrą švarą suteikia ne putojanti priemonė, o du kartus ištrinkti plaukai. Pirmu kartu išplaunami galvos odos nešvarumai ir standinamųjų gaminių likučiai, antru – patys plaukai.
 
  • Plaukus skalauti derėtų dvigubai ilgiau, nei trinkti. Mat netinkamai nuplauta priemonė gali sukelti niežėjimą ar pleiskanojimą. Nuskalavus šampūną naudojamas kondicionierius, balzamas arba kaukė. Juos privalu rinktis pagal plaukų tipą ir visada naudoti taip, kaip nurodyta instrukcijoje. Plaukų priežiūros specialistai ragina prisiminti, kad laikyti ant plaukų kaukę keliasdešimt minučių neprasminga. Kosmetikos priemonės kuriamos taip, kad suveiktų pagal gamintojo nurodytą laiką ir sąlygas. Tad miegant su balzamu ar kauke išteptais plaukais gero rezultato pasiekti nepavyks. Atvirkščiai – gali kilti alergija. Balzamus, kondicionierius ir kaukes reikėtų tepti ant rankšluosčiu nusausintų plaukų maždaug 10 cm nuo šaknų. Kaukių nerekomenduojama tepti ant galvos odos. Mat plaukus maitinančios priemonės užkemša jos poras, tad plaukai riebaluojasi.
 
  • Nuskalavus balzamą, kondicionierių ar kaukę vandenį reikėtų švelniai nuspausti. Plaukų nederėtų gręžti susukus. Šlapi pažeidžiamiausi, tad stipriai trinami skilinėja ir lūžinėja. Tokie turėtų būti švelniai pagniaužomi. Tam patariama naudoti specialų drėgmę sugeriantį rankšluostį. Šlapius plaukus šukuoti rekomenduojama tik retomis šukomis, o prieš formuojant jie natūraliai turėtų išdžiūti bent 15–20 %.
 

Kad karštis netaptų priešu

 

EMMEDI HS RESTRUCTURING KERATIN plaukų kaukė, 500 ml

 

plaukų kaukė_600x600

 

skirta silpniems plaukams prižiūrėti. 

Sudėtis papildyta keratinu, bazilikų ekstraktu, hialurono rūgštimi, augalinėmis kamieninėmis ląstelėmis, kviečių baltymais.

 

Šaltuoju metų laiku beveik neįmanoma išvengti džiovintuvo. Deja, tuomet labai sunku apsaugoti plaukus nuo neigiamo poveikio. Visgi jį galima sumažinti paisant pagrindinių plaukų džiovinimo ir šukavimo taisyklių. Specialistai teigia, kad karščio prietaisų žala plaukams visapusiškai įvertinama tik po 5–10 metų. Nors pirmi žalos požymiai tampa akivaizdūs jau po 1–2 m. netinkamo džiovinimo, tiesinimo ar garbanojimo. Tad kaskart plaukus sausinant rekomenduojama naudoti priemones nuo karščio.

 

KINACTIF ENERGY EXTRACT priemonė apsauganti plaukus nuo karščio, 150 ml

 

nuo karščio_600x600
 

skirta ploniems, silpniems ir lūžinėjantiems plaukams nuo terminio karščio pažeidimo poveikio apsaugoti.

 

Priemonė apsaugo nuo neigiamo plaukų formavimo, tiesinimo žnyplių, džiovintuvo poveikio. Ji stiprina ir atkuria vidinę plaukų struktūrą. Suteikia plaukams tankumo ir elastingumo, gerina stiprumą.

 
  • Renkantis priemones nuo karščio svarbu kreipti dėmesį į maksimalią apsaugos temperatūrą. Jeigu nustatoma didžiausia galima džiovintuvo, tiesintuvo ar garbanojimo žnyplių temperatūra, produktas turėtų saugoti plaukus net nuo 200 °C temperatūros poveikio.
 
  • Jeigu plaukų daug, jie stori, reikėtų rinktis kreminius arba gelinius produktus. Plonų plaukų savininkėms tinkamiausi purškiamo gaminiai, kurie jų neapsunkina. Daugelį priemonių nuo karščio galima tepti tiek ant drėgnų, tiek ant natūraliai išdžiūvusių plaukų. Visgi geriausias rezultatas pasiekiamas padengus pusiau išdžiūvusius plaukus. Tuomet geriausiai įsisavina naudingas medžiagas, o jų paviršiaus žvyneliai užsiveria. Tai ypač svarbu dažytiems ar kitaip chemiškai paveiktiems plaukams.
 
  • Paskirsčius priemonę per visą plaukų ilgį galima naudoti džiovintuvą. Jį derėtų laikyti 25–35 cm atstumu nuo galvos. Iš pradžių verčiau įjungti švelnesnį režimą, tik vėliau didinti temperatūrą. Galinga karšto oro srovė itin sausina plaukus. Jie praranda blizgesį ir ima veltis. Siekiant, kad taptų glotnūs ir blizgėtų, reikėtų džiovintuvo oro srovę nukreipti iš viršaus į apačią, o šukuoti natūralių šerių šepečiu žemyn. Tuomet plaukų žvyneliai suguls, plaukai taps tiesesni ir labiau blizgės. Plonus rekomenduojama džiovinti ne viena kryptimi, kad plaukų žvyneliai prie šaknų pasišiauštų – padidės apimtis.
 
  • Specialistai tikina, kad džiovintuvas – ne priešas. Tik reikia mokėti juo tinkamai naudotis. O natūraliai džiovinti plaukus nėra taip sveika, kaip daugelis galvoja. JAV atliktas tyrimas atskleidė, kad sausinant plaukus karšto oro srove galima labiau pažeisti jų paviršių, o tai darant natūraliai kenkiama sruogoms. Jei plaukai ilgai būna šlapi (1–3 val.), pabrinksta ir ima kenkti baltymams, kurie juos saugo. Tad idealiausia plaukus džiovinti natūraliai tol, kol išdžius maždaug 75 %. Paskui nekaršta oro srove liks tik išsausinti iki galo.
 

100 perbraukimų šepečiu prieš miegą

 

NATURA SIBERICA ICE PROFESSIONAL REFRESH MY SCALP galvos odos šveitiklis, 100 ml

 

šveitiklis_600x600

 

Gaivinamasis valomasis galvos odos šveitiklis giliai valo ir atgaivina galvos odą, padeda pašalinti nešvarumus, odos riebalų perteklių ir pleiskanas. Priemonė skatina odos atkūrimą, plaukų augimą. Skirtas visų tipų plaukams prižiūrėti.
 

NATURA SIBERICA ICE PROFESSIONAL plaukų priežiūros priemonių linijai sukurti naudojamos organiškos, natūralios, sertifikuotos medžiagos, kurios yra draugiškos veganams.
 

KINACTIF FORCE plaukų ampulės skirtos silpniems ir slenkantiems plaukams prižiūrėti (12×6 ml)

 

ampulės_600x600

 

Ampulių pagrindiniai ingredientai yra baltosios arbatos ekstraktas, B grupės vitaminai, „Bioproline“, „Procapil®“ (tai trijų, vienas kitą papildančių, komponentų derinys, kuris veikia pagrindines plaukų slinkimo, prastos galvos odos kraujotakos, folikulų atrofijos ir senėjimo priežastis, kliniškai įrodyta veiklioji medžiaga). Priemonė gali sulėtinti plaukų slinkimą, pagerina galvos odos kraujotaką, reguliuoja plaukų folikulų oksidacijos ir kvėpavimo procesus.

 

Trichologai (plaukų ir galvos odos specialistai) rekomenduoja netikėti pasakomis ir per intensyviai nešukuoti plaukų. Tiesa yra tai, kad stimuliuoti reikia ne juos, o galvos odą. Per dažnai šukuojantis galima suerzinti galvos odą ir pažeisti plaukus, jie kartais ima net lūžinėti. Vidutinio ilgio ir ilgus plaukus šukuoti rekomenduojama ne daugiau nei kelis kartus per dieną.

 
  • Pradėti šukuoti visada derėtų nuo galiukų. Tai darant nuo šaknų ir tempiant plaukus iki pat galiukų, galima išrauti sruogas iš folikulų. Rekomenduojama pradėti nuo apačios ir lėtai, mažomis atkarpomis ir trumpais judesiais kilti aukštyn sruoga, kad plaukai išsipainiotų. Ši technika veiksmingesnė, siekiant išvengti nepageidaujamo plaukų lūžinėjimo.
 
  • Jeigu šukuojami drėgni plaukai, tai reikėtų daryti tik užtepus visas priemones ir naudojant jiems šukuoti skirtą šepetį. Toks turi plonus, lanksčius šerelius, kurie švelniau iššukuoja plaukus be stipraus tempimo. Yra šepečių, kurie praleidžia orą, todėl šukuojant plaukus šie išdžiūsta.
 
  • Šukuojant sausus galima suformuoti pageidaujamą stilių. Tiesius ir banguotus galima šukuoti įvairaus dydžio ir minkštumo šepečiais. Visgi sveikiausia naudoti turintį minkštus ir tankius šerelius – tolygiai paskirsto galvos odos sebumą. Tad plaukai tampa glotnesni. Garbanotų, kai jie visiškai išdžiūvę, šukuoti nerekomenduojama. Nebent naudojamos retos medinės šukos, kurios nepažeidžia garbanų struktūros.
 
  • Itin svarbu šepetį ir šukas reguliariai valyti. Pirmiausia derėtų išimti visus plaukus, paskui kelioms minutėms pamerkti į šiltą vandenį su šampūnu ar specialiu plovikliu. Galiausiai nuskalauti ir nusausinti. Tai derėtų atlikti 1–2 kartus per savaitę.
 

Naudingi patarimai

 

ALPECIN CAFFEINE šampūnas su kofeinu nuo plaukų slinkimo, 250ml

 

šampūnas su kofeinu_600x600

 
  • Yra 4 dažniausi plaukų tipai: sausi, normalūs, mišrūs ir riebūs. Juos atskirti gana paprasta. Sausi plaukai praradę žvilgesį, silpni, lūžinėja, šiurkštūs, jų galvos oda gali būti linkusi pleiskanotis, niežėti. Kartais dehidratavusi oda ima smarkiai riebaluotis. Normalūs daug dėmesio ir priežiūros nereikalauja, dažniausiai tai natūralūs, nedažyti, chemiškai nepaveikti plaukai. Mišrių šaknys riebios, o galiukai sausi. Riebūs plaukai dažnai trenkami, tokią galvos odą vargina nestiprus niežulys. Žinant, koks plaukų tipas, lengviau pasirinkti tinkamiausias priemones.
 
  • Kartais nerimaujama, kad dažnai trenkant plaukus galima išsausinti ir juos, ir galvos odą. Specialistai tai daryti rekomenduoja tada, kai tikrai reikia. Plauti galima kasdien. Mat riebalų liaukų išskiriamas sebumas užkemša galvos odos poras ir jos negali tinkamai kvėpuoti. Deguonies trūkumas silpnina plaukų tvirtumą. Visgi trenkant plaukus kasdien derėtų naudoti specialų švelnų kasdienai skirtą šampūną.
 
  • Rekomenduojama bent kartą per savaitę palepinti plaukus kauke. Ją reikėtų rinktis pagal plaukų būklę, apimtį ir norimą rezultatą. Ploniems ir dažytiems tinka drėkinamosios, atkuriamosios kaukės. Svarbu, kad priemonė neapsunkintų plaukų, kitaip jie greičiau riebaluosis, vargins nešvarios galvos pojūtis.
 
  • Bent kartą per mėnesį derėtų šveisti galvos odą. Per šią procedūrą pašalinami plaukų priežiūros priemonių likučiai ir negyvos galvos odos ląstelės.

 
Dar daugiau puikių pasiūlymų eurokos.lt