Arbūzas yra ne tik tobula milžiniška uoga, bet ir puikus odos priežiūros ingredientas. Arbūzų ekstrakte gausu kalio, aminorūgščių ir vitaminų A, C ir B, todėl veido oda tampa jaunatviška ir spindinti, oda tampa elastingesnė ir tonizuota. Dėl didelio vandens kiekio arbūzų ekstraktas giliai drėkina odą ir netgi gali sumažinti smulkių linijų, raukšlių ir pigmentinių dėmių atsiradimą.

 

arbūzai

Ypatingas

 

Nors arbūzas yra daug maistinių medžiagų, jo valgymas nesuteiks daug naudos veido odai. Pagrindiniai jo naudingi komponentai patenka į kitus mūsų organus, o tik 1 – 3 % – į odą. Štai kodėl svarbu arbūzo ekstraktą tepti tiesiai ant odos.

 

Kas yra arbūzų ekstraktas?

 

Arbūzo gimtinė yra Pietų Afrika. Jis kilęs iš vynmedį primenančio augalo, kuris žydi geltonais ir baltais žiedais, ir išaugina dideles ovalias uogas, kurias mes visi žinome kaip arbūzus.

 

Arbūzų ekstraktas išgaunamas šaltuoju būdu, kad būtų išvengta galimo vitaminų praradimo, kuris gali atsirasti virimo metu. Tada koncentratas ištirpinamas vandenyje ir 80 – 20 % glicerine.

 

Kuo arbūzų ekstraktas yra naudingas odai?

 

Dėl savo antioksidacinių savybių arbūzų ekstraktas turi daug privalumų, kalbant apie odos priežiūrą. Pažvelkime į tris pagrindinius arbūzų ekstrakto privalumus.

 

Žmonės susiduria su dviejų tipų odos senėjimu. Pirmasis tipas yra chronologinis senėjimas – natūralus senėjimo procesas kiekvieną dieną. Antrasis senėjimo tipas yra fotosenėjimas. Tai yra procesas, kuris neturi nieko bendra su amžiumi, tačiau priklauso nuo gyvenimo būdo, kuris daro didelę įtaką odos kokybei.

 

Fotosenėjimas vyksta daugiausiai dėl to, kad oda yra veikiama UV spindulių. UV spinduliai gamina laisvuosius radikalus – molekules, kuriose yra vienas atomas, o ne du, o tai gali pažeisti kitas aplinkines molekules.

 

Kadangi arbūzų ekstrakte gausu antioksidantų, tai gali būti labai naudinga priemonė prieš fotosenėjimą. Arbūzuose esantis likopenas yra galingas antioksidantas, kovojantis su laisvaisiais radikalais ir leidžiantis atsistatyti odai, netekus elastino ir kolageno. Dėl to oda atrodo stangresnė ir jaunatviškesnė.

 

Dėl didelio vitaminų C ir E kiekio arbūzų ekstrakte ir dėl mažos molekulinės masės, jie gali giliai įsiskverbti į odą. Remiantis tyrimais, antioksidantų apsauga yra gerokai didesnė, kai kartu vartojami vitaminai C ir E.

 

Arbūzas drėkina odą

 

Visi žino, kad arbūzas turi daug vandens. Todėl, naudodami arbūzų ekstraktą, mes odą maitiname vitaminais praturtintu vandeniu. Štai kodėl arbūzų ekstraktas gali būti naudinga jūsų kasdienės odos priežiūros dalis. Jei jūsų oda trokšta drėkinimo, arbūzų ekstraktas yra geriausias pasirinkimas. Be to, jis yra labai švelnus, todėl nereikia jaudintis, kad sudirgins odą.

 

Kol arbūzų sezonas dar nepasibaigė, gerkite arbūzų sultis. Jos padės apsaugoti ir puoselėti širdies ir kraujagyslių sistemą. Arbūzą taip pat galima užtepti ant odos – tokia kaukė veiks priešuždegimiškai ir suteiks antioksidacinę odos apsaugą.