„Kalinys psichologo pagalbą privalo gauti per valandą, ir nesvarbu – diena ar naktis… Jei jos negaus, gali paduoti valstybę į teismą. Tuo metu sergantis vėžiu pagalbos ieško pats ir gali jos nesulaukti“, – jau šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., LNK pokalbių laidoje apie socialinę nelygybę pasakos dainininkas Stanislovas Stavickis-Stano.

 

Stano1_VSR

Tuo metu 30 metų anglų kalbos mokytoja dirbanti Aušra Gontienė prisipažins atsisakiusi tikrinti abiturientų egzaminus, nes atlyginimas – vergiškas, 64 euro centai už vieną darbą. „Ką tu čia man aiškini, mano tėvas uždirba 6 kartus daugiau“, – žodžius, kuriuos kartais mokytojai išgirsta iš mokinių, cituos mokytoja. Tiek ji, tiek švietimo specialistė, habil. dr. Vilija Targamadzė Lietuvoje ateityje prognozuos tragediją, jei švietimo situacija nepasikeis. „Mokytojas – raktas į šviesią Lietuvos ateitį, jis itin svarbus, ir jei niekas nepasikeis, tai reiškia kultūrinį tautos genocidą ir dar didesnę emigraciją“, – teigs V. Targamadzė.

 

Lietuva renka Prezidentą, ar išgirs jis, kaip gyvena Lietuvos žmonės? Pokalbių laida „Valanda su Rūta“ jau šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., per LNK.