Žiūrimiausios televizijos TV3 pirmadieniais 20.00 val. rodomas atkuriamosios dokumentikos ciklas „Mafijos kronikos su Dailiumi Dargiu“ iš kūrėjų reikalauja atidumo detalėms. Kiekvienam epizodui ruošdamasi specialiųjų efektų grimo dailininkė Elena Permogorskaja atidžiai studijuoja tikrų žaizdų kilmę ir preciziškai jas kopijuoja ant aktorių kūnų.

 

„Mafijos kronikų“ dailininkai, siekdami vizualizuoti žiaurių nusikaltimų niuansus, stengiasi iki smulkmenų atkurti aukų žaizdas. „Priklausomai nuo to, ar žaizda buvo durtinė, kirstinė ar šautinė, stengiuosi atkurti jos kraštus, kraujo spalvą ir ištiškimo kryptį. Imituodama kulkos skyles „prašaunu“ drabužius. Juos kerpu, apdeginu, pridedu dažų ir dirbtinio kraujo“, – atskleidžia specialiųjų efektų grimo dailininkė E. Permogorskaja.

 

Šio vakaro laidoje bus parodytos Boriso Dekanidzės nusikalstamo susivienijimo – „Vilniaus brigados“ aukos – sporto salėje nukauti vyrukai. Jų žaizdomis „pasirūpinusi“ dailininkė sako, kad toks grimas užtruko apie pusvalandį, o jį Elena sukūrė išstudijavusi nusikaltimų  nuotraukas.

 

Grimo specialistė atskleidžia, kad priklausomai nuo nusikaltimo ji naudoja įvairių rūšių dirbtinį kraują. „Ar žaizda buvo veninė, ar arterinė, ar kapiliarinė, – nuo to priklauso kraujo tirštumas ir spalva, – paaiškina E. Permogorskaja. – Jei scenai kraujo reikia nedaug, – perku brangų dirbtinį, o jei turime atkurti telkšančius klanus – panašų skystį verdu pati.“

 

Toks darbas moters nešiurpina, atvirkščiai – ji bando viską kuo tobuliau atlikti. Pati įdomiausia  užduotis jai buvo, kai teko sukurti sprogmens išdraskytos rankos efektą. „Naudojome dirbtinę ranką, jai instaliavome lašelinės mechanizmą ir spaudžiant čiurškė kraujas“, – pasakoja „Mafijos kronikų“ dailininkė.

 

8-oji „Mafijos kronikų su Dailiumi Dargiu“ dalis, kurioje bus papasakota septynženkles sumas turėjusios „Vilniaus brigados“ istorija, – jau šį vakarą 20.00 val. per TV3.

 

„Mafijos kronikos – karštomis pėdomis su Dailiumi Dargiu“ – pirmadieniais 20.00 val. tik per TV3!