Pačioje vasaros pabaigoje sūnelio Luko susilaukusi grupės „Queens of Roses“ narė Akvilė Kisielienė jau grįžo prie muzikinės veiklos. Dainininkė neslepia, kad fizinis nuovargis po koncertų būna nemažas, bet muzikinė veika suteikia daug gerų emocijų, o atitrūkimas nuo rutinos leidžia prisiminti, kaip gera namuose.

 

Akvile Kisieleine IMG_6036

 

AR jau „pilna koja“ sugrįžote prie muzikinės veiklos?  

 

Taip, jau grįžau prie visų vadybinių ir muzikinių darbų. Nors atrodo, kad nelabai ir atitrūkau – nuolat bendravome su grupės merginomis, tarėmės įvairiais klausimais, tik sceną nuo vasaros teko kuriam laikui palikti. Visgi labai smagu ir vėl į ją lipti kupinai energijos. Po pertraukėlės kiekvienas koncertas lyg didelė šventė – pasiruošimas, gera kompanija, muzika – vien geros emocijos.

 

KUR artimiausiu metu galima jus išgirsti?

   

Artimiausias viešas koncertas vyks per Naujuosius metus Vilniaus pramogų salėje „Vakaris“, taip pat naujamečio sutikimo laidoje per LNK televiziją.

 

KOKIA muzika dažniausiai skamba jūsų namuose?

 

Nors tik gimus kūdikiui muzika namuose skambėjo rečiau, tačiau kuo toliau, tuo dažniau sūnus girdi ne tik muziką per grotuvą, bet ir vieną kitą dainą traukiančius tėvelius. Mes su vyru mėgstame laiko patikrintą, gerą, kokybišką muziką – nuo Stevie Wonderio iki „Queen“. Taip ir linksminamės visa šeima – dainų, šokių ir tuo labiau juoko mūsų namuose tikrai netrūksta.

 

KAIP jus pakeitė motinystė?

   

Tapti mama buvo didžiausia svajonė, kuria gyvenau ne vienus metus. Ta didžiulė laimė ir meilė, kuri atėjo su kūdikio gimimu, yra sunkiai įsivaizduojama. Motinystė suteikia tiek daug pilnatvės ir prasmės visam kam. Dabar visai kitaip suprantu ir vertinu daugelį dalykų, pamenu, kiek bereikšmių darbų dirbta, kaip pergyventa dėl menkniekių, ieškota to džiaugsmo… O tikroji laimė tiesiog laukė savojo laiko ir dabar ji jau vos telpa glėbyje (šypsosi). Iš tiesų motinystė stipriai pakeičia – dabar visai kitaip vertinu laiką, poilsį, atsirado daug atjautos kitoms mamoms. Širdis, rodos, prisipildė gerumo ir švelnumo, kuriuo norisi dalintis.

 

KĄ naujo apie save supratote, sužinojote tapusi mama?

   

Supratau, kad nesu visagalė, nesu nepavargstanti, visuomet geros nuotaikos ir viską mokanti bei žinanti. Taip pat išmokau dalintis savo jausmais, rodyti emocijas, paprašyti ir priimti pagalbą. Neslėpti, jeigu sunku, paverkti, jeigu liūdna ir garsiai džiaugtis!

 

KAS šiuo metu yra didžiausi motinystės džiaugsmai ir rūpesčiai?

   

Ar gali būti didesnis džiaugsmas, kai išsipildo svajonė namuose girdėti vaiko juoką, glausti prie krūtinės mažą žmogutį, diena iš dienos stebėti, kaip auga ir keičiasi, padėti jam susipažinti su šiuo pasauliu? Žinoma, tai nereiškia, kad nėra rūpesčių ar sunkumų. Atvirai galiu pasakyti, kad pirmasis mėnesis su naujagimiu namuose man buvo be galo didelis iššūkis, su kuriuo sunkiai susitvarkiau. Po gimdymo šėlstantys hormonai, prasta fizinė savijauta, begalinis nuovargis ir bemiegės naktys temdo ne tik akis, bet ir protą. Nesupratau, kaip ir ką turiu daryti su tuo mažu vaikučiu, kaip juo rūpintis, maitinti, migdyti. Visa laimė, kad turime nuostabius senelius bei drauges, iš kurių sulaukėme daug pagalbos. Ir, žinot, net turint tiek pagalbos nelengva!

 

AR pavyksta rasti laiko sau?

   

Kuo toliau, tuo laiko sau pavyksta rasti vis daugiau. Su vyru puikiai dalinamės tėvystės džiaugsmais ir vargais, leidžiame dirbti savus darbus, pakeičiame vienas kitą. Vėlgi, kasdienybę palengvina ir močiutės, su kuriomis mūsų Lukas puikiai randa bendrą kalbą ir su šypsena leidžia laiką.

 

KOKIE kasdieniai ritualai jums svarbūs?

 

Iki nėštumo vienas maloniausių dienos ritualų buvo karšta vonia, kurioje galėdavau praleisti ir valandą. Visgi dabar šiuo malonumu tenka mėgautis retai ir kur kas trumpiau (šypteli). Laisva valanda laiko turint kūdikį nėra taip mažai, tad per ją tenka nuveikti daug darbų. Taip pat malonus ritualas – rytinis skanios kavos puodelis ir keletas minučių atokvėpio, dienos plano pasidėliojimas.

 

KAIP geriausiai pailsite?

   

Miegas! Koks nuostabus tai dalykas (juokiasi). Per pirmąjį mėnesį su naujagimiu tik ir svajojau, kad galėčiau bent porą valandų nepertraukiamai numigti. Šiuo etapu nuo rutinos ir mamos pareigų pailsiu tiesiog dirbdama kitą mylimiausią darbą – dainuodama, repetuodama ir mėgaudamasi koncertais. Nors fizinis nuovargis grįžus namo nemažas, bet pasikraunu dar daugiau gerų emocijų, o atitrūkimas nuo rutinos leidžia prisiminti, kaip gera namuose.

 

KOKIŲ moteriškų silpnybių turite?

   

Mielai lankausi parduotuvėse, salonuose – tiek drabužių, tiek baldų ar interjero. Visuomet domina naujos madų tendencijos: aprangos, namų įrengimo, papuošimo. Anksčiau viena silpnybių buvo įvairūs bateliai, basutės, kurių pilna spinta, o dauguma taip ir laukia, kada pirmą kartą apsiausiu. Turėdama laiko mėgaujuosi grožio procedūromis, masažais.

 

KOKIUS drabužius labiausiai patinka vilkėti?

   

Pagal metų laiką ir nuotaiką, taip pat veiklą. Kasdienėje aprangoje labiausiai vertinu patogumą ir praktiškumą, bet spintoje turiu įvairių drabužių. Puoštis ir blizgėti tenka scenoje, tad kasdienybėje retai norisi avėti aukštakulnius ir puošnias sukneles. Taip pat su laiku atėjo supratimas apie tvarumą, tad stengiuosi pirkti su saiku, gerai apgalvojusi, ar tai būtina, ar tikrai vienas ar kitas daiktas bus panaudotas. Šiuo metu mano spintoje daugiausia laisvalaikio kostiumų bei laisvų, nevaržančių drabužių.

 

BE KOKIO maisto negalėtumėte ištverti?

 

Man patinka įvairus maistas, skirtingos virtuvės. Kartais, atrodo, negalėčiau ištverti be lietuviškų bulvinių patiekalų, bet sykiu niekada neatsisakysiu sušių ar kitų jūrų gėrybių. Ypač patinka maistas, kuriuo lepina mama – dideli blynai, kotletukai, kugelis – iš tėvų namų alkana niekuomet neišvažiuosi.

 

KĄ laikote savo firminiu patiekalu?

   

Savęs nelaikau didele maisto gaminimo entuziaste. Man svarbu, kad nebūtų prėskas, mėgstu daugiau prieskonių, druskos, cukraus. Tad nesakyčiau, kad gaminu labai sveikuoliškai. Neblogai ruošiu troškinius, makaronų patiekalus, su malonumu valgau pačios pagamintus desertus.

 

KAS geriau – eiti į svečius ar juos priimti namuose?

   

Svarbiausia, kad būtų, kas kviečia, arba pakvietus neatsisako apsilankyti (šypsosi). Turėdama laiko apsitvarkyti namus ar paruošti skanesnes vaišes mielai kviečiuosi svečių. Namuose atsiradus kūdikiui tenka mokytis praleisti pro akis vieną ar kitą ne ten padėtą daiktą, nepavyksta išlaikyti tokios tvarkos, prie kokios buvau pratusi.

 

KOKIA draugė esate? AR svarbu pabūti vien moteriškoje kompanijoje?

   

Man labai patinka pabūti moteriškoje kompanijoje, paliesti įvairias tik mums, moterims, aktualias intymias temas, pasidalinti moteriškąja energija, paieškoti įkvėpimo ir įkvėpti. O draugė iš manęs gal nėra bloga (šypsosi). Dėl artimiausių draugių padaryčiau bet ką, padėčiau bet kuriuo paros metu. Niekada nebuvau savanaudė, galvojanti ar kalbanti tik apie save. Manau, kad galiu išklausyti, išgirsti ir atjausti.

 

SU KUO dažniau susiduriate – moteriška konkurencija ar solidarumu?

   

Tik pradėjusi lankyti terapiją išmokau atsiriboti nuo blogesnes emocijas keliančių darbų, žmonių, apsupti save gera energija, pozityvumu, jaukiais ir nuoširdžiais žmonėmis. Sakyčiau, moteriškos konkurencijos visiškai nejaučiu. O tapus mama tas moteriškas solidarumas jaučiamas ypač stipriai. Mamos yra tokia galinga jėga, kad, rodos, dėl viena kitos padarys viską, ką tik gali. Padės, patars, užjaus. Tai mane taip žavi! Gaila, kad pati tik dabar suprantu, kaip nelengva būti mama… Tiek draugių susilaukė vaikučių, o aš net nepaklausiau, kuo galiu padėti… Šiandien elgčiausi visai kitaip.

 

KAIP puoselėjate vidinį grožį?

   

Iki gimstant sūnui vidinį grožį puoselėti pavyko lengviau. Turėdama laiko skaitydavau knygas, lankiau terapiją, aktyviau domėjausi skirtingomis sritimis – interjero dizainu, nekilnojamuoju turtu, investicijomis, plėčiau interesų sritis. Dabar visas dėmesys sutelktas į mažąjį šeimos narį, tad įsivaizduoju, jog vien tos geros emocijos mano vidų padaro labai gražų (šypteli).

 

KADA diena būna pavykusi?

   

Šiandien reikia tiek nedaug, kad pasakyčiau, jog diena pavykusi. Tiesiog atsikėlusi noriu matyti sveiką, augantį sūnų, laimingą vyrą šalia ir sveikus tėvelius. O jeigu dar atsikeliu gerai išsimiegojusi, vyras padaro skanios kavos ir pusryčius, už lango šviečia saulė, namai švarūs, o šaldytuvas pilnas – mano šių dienų realybėje tokia diena jau tobula.

 

APIE KĄ svajojate?

   

Kad visi aplink būtume sveiki ir galėtume mėgautis gyvenimo teikiamais malonumais – auginti laimingus vaikus, keliauti, skaniai valgyti, kurti muziką, koncertuoti ir nesustoti toliau svajoję!

 

Autorius Laima Samulė