„Pasaulyje, apgaubtame nežinomybės miglos, žmonės dažnai ieško aiškumo. Juk taip natūralu trokšti atskleisti ateities paslaptis ir suprasti savo paties gyvenimo kelią. Vienas senovinis ir intriguojantis metodas tai padaryti yra Taro kortos. Šios mistiškos kortos, papuoštos turtinga simbolika, šimtmečius buvusios gyvenimo patarimų šaltiniu, tokiu išlieka ir šiandieniame pasaulyje“, – sako asmeninius Taro skaitymus atliekanti tarologė Milda ir kviečia geriau susipažinti su šiomis kortomis.

 
Lunaria

Tarologė Milda, nuotrauka Augustinos Miknevičiūtės „Lunaria photography“

Kuo išskirtinės Taro kortos?

 

Taro kortos tarnauja kaip raktas į gyvenimo paslaptis ir jau seniai peržengė geografines ribas. Manoma, kad jos kilusios iš Italijos. Taip pat yra teorija, jog tai esą atlantų palikimas. Nepaisant paslaptingos kilmės, Taro kortos išplitusios visame pasaulyje: nuo šurmuliuojančių Niujorko gatvių iki idiliškų Azijos paplūdimių. Žmones traukia Taro dėl universalios kalbos, prabylančios žmogaus sielai suvokiamais simboliais. Nesvarbu, ar esate Europos širdyje, ar tyrinėjate mistines Rytų tradicijas, Taro kortos – prieinamas įrankis visiems, ieškantiems atsakymų. Visgi, norint suprasti Taro meną, reikia daugiau nei paviršutiniško žvilgsnio į kortas. Tikroji šių kortų interpretacija reikalauja ryšio tarp simbolikos ir kortų skaitytojo.

 

Kaip atradote šias kortas?

 

Į Taro kortų pasaulį pasinėriau 2018 m. Mano kelionė tapo nuolatinio mokymosi ir atradimų virtine. Kaip Taro kortų meistrė, mačiau šios intuityvios kortų kalbos transformuojančią galią tų, kurie naudojasi kortų išmintimi, gyvenimuose. Tuomet kelio atgal neliko, išbandžius vieną sritį, atsivėrė platūs horizontai – atrodytų, įdomesni vienas už kitą, tad ir mano, kaip būrėjos, darbas dažnai peržengia Taro kortų ribas. Esu amžina studentė, užsiimanti nepaliaujamu mistinių tradicijų tyrinėjimu. Tai atvedė į ezoterines mokyklas ir Vedų astrologijos studijas „Magha Vedic“ akademijoje. Taro, Vedų astrologijos ir apskritai visų ezoterinių studijų harmoninga integracija sustiprina įžvalgos gylį ir suteikia visapusišką simbolikos kortose supratimą. Visgi šalia žinių svarbiausia praktika bemaž visoje ezoterikoje išlieka intuicijos lavinimas, kuris dažniausiai trunka metų metus, yra ypač reikalingas ir Taro kortų skaitytojams. Neišlavinus intuicijos ir turint vien sausas žinias žmogui nei ateities vingių nenušviesi, nei apskritai naudos suteiksi, intuicija čia padeda pajusti, kokia informacija žmogui aktuali ir neužversčiau jo nereikalinga simbolikos teorija. Kiekviena korta ir jų kombinacijos tai lyg portalas į beribių galimybių erdvę, todėl kiekvienos jų analizei mokantis buvo skiriamas didžiulis dėmesys. Tai kortos, kurios apipina ne tik kabalistinius, bet ir krikščioniškuosius simbolius, susijusios su astrologija, hinduizmu, budizmu, pagoniškomis tradicijomis, pasakoja ir apie elementų, skaičių bei spalvų prasmę. Tad sujungti visas šias žinias reikalingas itin geras išmanymas. Visgi reikalingas ne tik jis…

 

Ko dar reikia patirti tikrąją transformaciją?

 

Reikalingas ryšys su žmogumi, kuris užmezgamas tik esant atvirai širdžiai. Uždaro žmogaus, nenorinčio gilintis į pasąmonę, skeptiko, norinčio kažką sau įrodyti, ir visko atmetančio žmogaus kortų magija jokiais būdais nepasieks. Ir tai ne apie tą atvirumą, kai žmogus prieš būrimo seansą išpasakoja savo gyvenimą. Kokybiškam ir net transformuojančiam būrimui užtenka atviros širdies, vidinio leidimo analizei ir pasitikėjimo tam, kad suprasčiau kortų žinutę ir žmogus gautų, ko atėjęs. Tokiam atvirumui nereikalingi nei žodžiai, nei palinksėjimai, jis jaučiamas, todėl jeigu žmogus nenori – būrimo metu gali nešnekėti visai. Visgi būtinas kliento ir kortas skaitančio bendras ketinimas atskleisti tai, kas reikalinga. Visa tai sujungus kartu su žmogumi leidžiamės į kitokio gyvenimo kūrimo kelionę, naudodami Taro kaip įrankį, parodantį, koks likimas jau nulemtas ir kiek jame žmogus turi laisvos valios jį keisti.

 

Galbūt galite papasakoti apie kortų dėliojimo metodikas, kodėl esama skirtingų?

 

Taro kortos dažnai suvokiamos kaip ateities spėjimo įrankis. Iš tikrųjų jos yra sudėtingo gyvenimo gobeleno atspindys. Žmogus, kuris leidžiasi į Taro skaitymo kelionę, prisiima tikro kūrėjo vaidmenį, naudodamas kortas kaip veidrodį savo vidiniam „aš“. Simbolika kortose veikia kaip vadovas, skatinantis savistabą ir savęs atradimą, o patyrusio specialisto rankose Taro kortos virsta galingu savęs įgalinimo instrumentu. Taro kortų dėliojimas – savitas simbolių menas, kuriame kortos išdėstomos į įvairias konfigūracijas, atskleisdamos gilių įžvalgų apie žmogaus gyvenimo aspektus ir atsakymus į svarbius klausimus. Populiariausios ir paprasčiausios dėliojimo metodikos yra Keltų kryžius, kuris išsamiai atskleidžia gyvenimo gijų vingius, o trijų kortų dėlionė – tarsi laiko kelionė, atverianti praeities, dabarties ir ateities šydą. Ypač populiarios ir intriguojančios metų būrimo delionės, kurios dėliojamos per Naujuosius metus ar per žmogaus gimtadienį, kiekvienam mėnesiui skiriant po vieną, kartais net keletą kortų. Dažniausiai atsakymui į klausimą užtenka ir vienos kortos, visgi iš asmeninės patirties žinau, jog dažniausiai po vieno klausimo seka kitas. Kuo daugiau situacijos detalių norima gauti, tuo daugiau kortų išdėliojama ant stalo. Taro pasaulis begalinis – čia susipina įvairiausi dėliojimo būdai ir kartais net kelios kortų malkos siekiant dar platesnio supratimo. Vis dėlto kiekviena būrėja, išugdžiusi intuiciją ir įgūdžius, galiausiai atranda unikalią dėliojimo techniką, kuri tampa jos įrankiu leidžiantis į dar vieną mistišką kelionę.

 

Fortune,Teller,Female,Hands,And,Tarot,Cards,On,A,RedAr esama klausimų, į kuriuos Taro atsakyti negali?

 

Taro kortų simbolika – gilus ir daugiasluoksnis reiškinys, tad net kylantis klausimas, ar galima atsakyti į visus užduodamus klausimus, yra sudėtingas. Paprastai Taro kortos naudojamos kaip įrankis, padedantis atskleisti gilesnes sąmonės sritis ir suteikiantis platesnę perspektyvą, tačiau kortų galimybės nėra beribės. Yra klausimų, į kuriuos atsakyti išties sudėtinga ir tokių, kurie lieka už Taro kortų būrimo ribų, ypač kas susiję su konkrečių ateities įvykių prognozavimu, tarkime, kiek vaikų žmogus turės, kada konkrečiai susituoks ir pan. Taro kortos dažniau padeda susiorientuoti dabarties situacijoje, atskleisti pasąmonėje glūdinčias tendencijas bei padėti geriau suprasti vidines dilemas. Todėl burdama visuomet primenu, kad viskas priklauso nuo dabartinio žmogaus energetinio lauko, primenu, jog kortos apie ateitį šneka tik iki vienų metų. Visgi kiekvieną dieną, su kiekviena nauja mintimi ir poelgiu koreguojame savo likimą, todėl beprotiška manyti, jog kortose galima atrasti visą subraižytą gyvenimo kelią su skaičiukais, datomis, tiksliomis vietomis ir žmonių vardais.

 

Taro kortų simbolika kartais vertinama prieštaringai. Juk Velnias, Mirtis ir Pakaruoklis gali atrodyti labai bauginantys. Ar verta jų baimintis?

 

Kalbant apie nemalonesnių ir kai kuriuos žmones gasdinančių kortų, tokių kaip Velnias, Mirtis ir Bokštas, simboliką svarbu suprasti, kad jos ne visada turi tiesioginę, negatyvią reikšmę. Pavyzdžiui, Mirties korta dažniausiai simbolizuoja pokytį, transformaciją, o ne fizinę mirtį. Velnias – priklausomybes ar materializmą, kartais vakarėlį ar karštą naktį su partneriu. Bokštas simbolizuoja griūtį to, kas neturi tvirto pagrindo, kartais tiesiog šokiruojančią naujieną arba paprasčiausiai remontą. Šios kortos siūlo gilintis į problemas ir iššūkius, o ne baimintis ir vengti jų. Taip pat teigiamai vertinamos kortos, tokios kaip Vėžimas ar Saulė, ne visada garantuoja lengvą sėkmę ar laimingą pabaigą. Jos gali reikšti galimybes, vidinę stiprybę ir augimą, tačiau visada reikia atsižvelgti į kontekstą ir kitas kortas. Svarbu prisiminti, kad Taro kortos veikia kaip veidrodis mūsų vidiniam pasauliui ir padeda geriau suprasti gyvenimo kelius ir pasirinkimus. Jos nėra nei geros, nei blogos – jų reikšmė priklauso nuo konteksto, bendros kortų kombinacijos ir asmeninės interpretacijos.

 

Ar klausimai Taro kortoms nevirsta priklausomybe? Juk maga užduoti joms klausimų kaskart suabejojus.

 

Dažnas Taro kortų naudojimas kelia įdomų klausimą apie priklausomybę nuo jų teikiamų atsakymų. Kartais žmonės, patiriantys neapibrėžtumą ar susiduriantys su iššūkiais, gali jausti pagundą reguliariai kreiptis į Taro kortų specialistą siekiant gauti patarimų ar užtikrintumo. Tačiau svarbu suvokti, kad pernelyg dažnas ar nuolatinis Taro kortų klausimas gali virsti priklausomybe ir net trukdyti asmeniniam sprendimų priėmimui, kaip iš tiesų nutiko ir man nuo pat tos dienos, kai jas įsigijau. Visgi tai buvo puikus mokymosi etapas, kurį, mano nuomone, pereina kiekvienas specialistas, tokiu atveju tai tėra aistros ir entuziazmo Taro kortoms ženklas. Kitaip yra su žmonėmis, kurie lankosi pas tarologus konsultacijoms, būtent dėl to klientams primenu, kad nereikia vaikščioti su tais pačiais klausimais kiekvieną savaitę, tokiais atvejais net kortų kombinacijos krinta identiškos. Taro kortos – įrankis save pažinti, tačiau jos neturėtų tapti vienintele sprendimų priėmimo priemone.

 

Ar Taro padeda žvilgtelėti ne tik į žmogaus, bet ir, pavyzdžiui, verslo įmonės, šalies ateitį? Jeigu taip, kas artimiausiu metu laukia Lietuvos?

 

Taro kortos dažnai naudojamos ne tik asmeniniams, bet ir platesniems klausimams nagrinėti, įskaitant verslo įmonių, net visos šalies ateities prognozes. Šios kortos padeda atskleisti tendencijas, galimus iššūkius ir galimybes. Tačiau noriu pabrėžti, kad Taro skaitymai yra simboliniai ir metaforiniai, o ne tiesioginiai ar garantuoti ateities įvykių atspindžiai.

 

Teisingumo korta byloja, kad balandį atgausime teisingumą ir harmoniją. Šis mėnuo bus svarbus ieškantiems pusiausvyros tarp priešybių. Tiems, kas pernelyg nuo kažko priklauso ar neturi užtektinai asmeninės laisvės, balandis atneš nusivylimą ir liūdesį. Tačiau net ir sunkiose situacijose derėtų neprarasti vilties, ieškoti šviesos tunelio gale, klausti savęs svarbių klausimų: jei situacijoje nerandate šviesiosios pusės, tai kodėl vis dar esate šioje padėtyje? Kitoje Teisingumo svarstyklių pusėje – Saulės korta. Ji balandį žada optimizmą, džiaugsmą ir augimą visose srityse tiems, kurie laisvi nuo obsesijų ir perdėto mąstymo, kurie nėra susikoncentravę į pinigus ir žemiškus malonumus. Balandį bus svarbu pasirinkti tinkamą svarstyklių pusę – pasirinkus priklausomybę ar materiją laukia nusivylimas.

 

Gegužę akcentuojami ugnies ženklai ir fiksuotieji ženklai: Liūtas, Jautis, Vandenis, Skorpionas. Jiems numatomos įspūdžių gausios kelionės. Bendrai visiems ženklams – gyvenimiško ciklo pabaigą, galimai įprasminančią ilgai puoselėtus projektus ar svajones. Tai laikotarpis, kupinas įvykių ir naujų pradžių, kuris atneš svarbių pokyčių ir naujų galimybių.

 

Daugiau informacijos www.sutema11.com