Gruodis – ne tik šeimos ir švenčių mėnuo, bet ir kone labiausiai įtemptas dovanų paieškų metas. Šiemet jį sutikti kitaip kvies išskirtinis per Lietuvą keliaujančių mugių ciklas ,,Didžiosios kalėdinės mugės’’. Net 8 Lietuvos miestus: Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Alytų, Marijampolę, Jonavą bei Uteną aplankysiantys renginiai suburs nuo mažo iki didelio. Kalėdiniais miesteliais po stogu tapusios miestų arenos vilios nuo gardžių maisto produktų iki dovanų idėjų, o mažųjų čia lauks ir pramogos.

 

^08B23D29F19F783A34F585A588D5002C1B94AD5D92010B39C8^pimgpsh_fullsize_distr

 

Nuo gardaus maisto iki drabužių

 

12.09 Vilniuje LITEXPO,  12.10 Šiauliuose ,,Šiaulių’’ areną, 12.10 Marijampolėje, Marijampolės kultūros centrą, 12.16 Kaune, ,,Žalgirio’’ areną, 12.16 Utenoje, Utenos areną, 12.17 Jonavoje, Jonavos areną, 12.17 Klaipėdoje, ,,Švyturio’’ areną, 12.23 Alytuje, Alytaus areną aplankys keli tūkstančiai iš visos Lietuvos bei Latvijos atvykusių prekybininkų. Smulkieji verslininkai ir gerai žinomi prekės ženklai dovanos plačiausią šalyje maisto ir gėrimų pasirinkimą, drabužių, tekstilės ir aprangos gaminius, dovanų ir idėjų šventinei aplinkai. Specialiai renginiuose suskirstytos zonos padės atrasti prekę kiekvienam lankytojui.

 

Nuo namų interjero detalių iki dizainerių kurtų žiemos kolekcijoms aprangoms detalių – ,,Didžiosiose kalėdinėse mugėse’’ šventinių idėjų atras kiekvieno miesto lankytojas. Smilkalai, žvakės, namų kvapai, muilai, kvapnieji aliejai, pirties tekstilės gaminiai, rankų darbo vilnos šlepetės, veltinukai, lininiai žaislai, daiktadėžės – puikiai pasitarnaus kaip dovana sau arba artimajam.  Renginyje parduodami advento vainikai, dekoracijos, kojinės su užrašais, dekoratyvinės pagalvėlės, vaško žvakės, mediniai žaisliukai, kalendoriai, užrašinės, dovanų kortelės, skirtukai, piešiniai – pripildys namus kalėdinio jaukumo dvasia.

 

Pasitiks ir kalėdinės veiklos

 

Kalėdiniais miesteliais po stogu virsiančios arenos kalėdinę tematiką paskleis ir čia žadamomis veiklomis. Skirtinguose miestuose žadamos ir skirtingos pramogos.

 

Gruodžio 9 dieną parodų ir kongresų centre lankytojus linksminti ir pritraukti pasiryžęs ne vienas prekės ženklas. Nuo 2007 metų lyderiaujantis dovanų čekių, kortelių ir rinkinių platintojas  „Gera dovana“ mugės lankytojų lauks su „Green Screen“. Tai specialus ekranas, kuriame galite būti įamžinti pačiose neįtikėčiausiose vietose. Šios pramogos dalyviai galės varžytis dėl dovanų čekių bei didžiojo prizo – pasivažinėjimo „Ferrariu“. Stende apsipirkusiems švečiams nebeteks rūpintis ir dovanos įpakvimu, nes jis bus visiškai nemokamas.

 

Keliauti laiku ir erdve, žvalgytis po skritingas pasaulio šalis ir nematytus kraštus? Kalėdiniame LITEXPO miestelyje visų lauks išskirtinė virtualios realybės pramoga 5D. 

 

 

Mažuosius sutrauks speciali žaidimų erdvė, kurioje vaikams bus suteikiama galimybė išbandyti, konstruoti ir kurti savo idėjas su iš ąžuolo pagamintais mediniais lego tipo konstruktoriais. Į kūrybą įtraukianti veikla nepaliks abejingų ir padės atsipūsti apsipirkimų maratone.

 

Tuo tapu gruodžio 17 dieną Klaipėdoje bus tortų ir kitų desertų kepimo ir dekoravimo pamokas pristatanti studija ,,Cukraus burtai’’,kuri skleis tikrą skonio ir vaizdo magiją. Šios išskirtinės dirbtuvėlės patrauks net saldumynais silpnybės neturinčius mugės lankytojus, kurie ,,Švyturio arenoje’’ galės įsitraukti į keksiukų puošimo, meduolių gaminimo darbus. ,,Didžiojoje kalėdinėje Klaipėdos mugėje’’ bus galima grožėtis ir specialiu demonstraciniu torto dekoravimu. Tad idėjų, kaip originaliai ruošti vaišių stalą didžiosioms metų šventėms apsilankius mugėje tikrai nepritrūks.

 

Šventinė atributika mugėse kurstys idėjas namams, muzika kels nuotaiką, o pirmųjų lankytojų lauks ir dovanos.

 

^958AAEDFBF1011C646D966ECE9E1446DD3E4B985DFA21750D5^pimgpsh_fullsize_distr

 

Renginio centre – gerumo akcija

 

,,Didžiosios kalėdinės mugės’’ šiemet neša ypatingą žinutę – kalėdinės mugės taps vieta susiburti, šildytis šventinio laikotarpio bendrystės ir artumo jausmu, kurti tradiciją, skatinti besiruošiant šventes pasitikti su artimaisiais, o gerumu pasidalinti su aplinkiniais. Todėl prie mugių jungiasi projektas ,,Už spalvingą ir teisingą vaikystę’’.Renginyje vaikai kartu su tėvais naudodami specialią techniką pieš piešinius ant vandens.  Ebru technika kurtus atvirukus lankytojai galės parsinešti namo,  o už darbelį renkamos aukos bus skirtos vaikams, sergantiems onkologinėmis ligomis.

 

Mugių žinutė – mėgautis apsipirkimu kartu su šeima ir draugais

 

Įtemptu dovanų paieškos metu virstantis gruodis neretai priveda prie ribos, kuomet šventinė nuotaika tampa darbu, o ne malonumu. Tikrąją didžiųjų metų švenčių aurą pajusti pakvies būtent ,,Didžiosios kalėdinės mugės’’, kurios skatins idėją – ruoštis iš anksto ir su malonumu. Vienetinių gaminių, originalių atradimų, iš užsienio atvežtų gaminių ir pramogų kupinas neįprastas kalėdinis miestelis po stogu vienai dienai suburs neįtikėtiną kalėdinę dvasią parodų ir kongresų rūmuose ,,LITEXPO’’, ,,Šiaulių arenoje’’, Marijampolės kultūros centre, ,,Žalgirio arenoje’’, Utenos daugiafunkciniame sporto centre, Jonavos arenoje, ,,Švyturio arenoje’’ bei Alytaus arenoje todėl nepamirškite ateiti drauge su brangiausiais žmonėmis.

 

Idėja sujungti 8 miestus

 

,,Didžioji kalėdinė Vilniaus mugė’’ tai – pirmoji iš 8 Lietuvos miestuose rengiamo kalėdinio turo mugių. Marijampolės Kultūros centre  ir ,,Šiaulių arenoje’’ tokio pat tipo renginiai vyks – gruodžio 10 dieną. Kauno ,,Žalgirio arenoje’’ ir Utenos daugiafunkciniame centre – gruodžio 16 dieną, Jonavos arenoje ir Klaipėdos ,,Švyturio arenoje’’-gruodžio 17 dieną, o Alytaus areną aplankys gruodžio 23-iąją.

Prekybos centruose nusidriekusios eilės ir nesibaigiantys kamščiai miestų gatvėse ne retą gruodžio laikotarpiu priveda prie ribos, kuomet šventės tampa ne galimybe pabūti su šeima, o beatodairiškai užsisukti skubėjimo rate. ,,Negana to, didžiuosiuose prekybos centruose parduodami gaminiai atsikartoja eilę metų, ieškantiems originalumo tenka nemažą dalį laiko praleisti spėliojimuose arba plėsti paieškos laukus internetinėje erdvėje.’’ – pasakoja renginio organizatoriai UAB ,,Festivus’’.

 

Šių pastebėjimų vedama renginių organizavimo įmonė nusprendė kalėdines muges paversti galimybe apsipirkti kitaip: be streso, drauge su šeima, atrandant vienetinius gaminius ir skleidžiant kaledinę dvasią. Ir kodėl gi to nepadarius didžiųjų miestų arenose?