Į „TV pagalbą“ paskambino sunerimęs Ovidijus. Vyras sako, kad tai, ką jis pamatė vienų giminaičių namuose, jį labai sukrėtė – jo močiutės sesuo, senyvo amžiaus moteris, sunkiai serga.

 

1 (Small)

 

Su Ovidijumi susitikusi Rūta Filejeva iš sunerimusio vyro išgirdo daugiau detalių. „Dar visai neseniai viskas buvo gerai. Močiutė buvo ir kalbi, ir bendraujanti. O dabar, akivaizdu, jai reikalinga gera priežiūra, tačiau ja niekas nesirūpina. Per porą mėnesių ji nustojo vaikščioti, pasidarė pasyvi“, – sakė Ovidijus.

 

2 (Small)

 

Prieš keletą dienų nuvykęs dar kartą aplankyti sergančios giminaitės, vyras buvo šokiruotas – jis rado močiutę nukritusią ant grindų. Pasak Ovidijaus, senolė gyvena su sūnumi. Jis nėra oficialus jos globėjas. Oficialiai ja rūpintis turėtų kita giminaitė. Taip pat močiutę turėtų prižiūrėti ir dvi socialinės darbuotojos. „Esu sunerimęs, kad tiek žmonių, o niekas tinkamai nepasirūpina senole“, – sakė Ovidijus.

 

3 (Small)

 

Rūta ir Ovidijus nuvyko į namus, kuriuose gyvena močiutė. Vos pravėrus duris, pasigirdo riksmai ir keiksmai – taip savo įniršį liejo senolės sūnus.

 

4 (Small)

 

Pamačiusi ant lovos sėdinčią močiutę, Rūta neslėpė susirūpinimo. „Moteris atrodė baisiai, jos veidas – apdaužytas. Ji sunkiai orientavosi aplinkoje. Vaizdas buvo siaubingas“, – sakė gelbėtoja.

 

5 (Small)

 

Senolės sūnus Rimas tuoj pat rado viskam pateisinimą. „Ji pati keliasi, griūna, apsidaužo. Aš vienas ja rūpinuosi, man ir pečių pakurt, ir valgyt padaryt. Niekas nepadeda“, – skundėsi jis.

 

„Senolė turi net keturis ją prižiūrinčius asmenis. Tačiau kas paima pensiją, kas daro valgį, kas rūpinasi jos higiena kol kas neaišku“, – stebėjosi Rūta.

 

„TV pagalbos“ komanda pradėjo aiškintis, kas atsakingas už tai, kad močiutė prastai prižiūrima. „Vieni nuo kitų stumdo – vienas paima pinigus, antras nemaitina, trečias nenuperka maisto,  ketvirtas išverda tik manų košės su vandeniu. Absoliuti netvarka“, – konstatavo Rūta.

 

Atvykusi socialinė darbuotoja Jolanta tikino – ji senolę aplanko kiekvieną rytą. Moteris pakeičia sauskelnes, apiprausia ligonę, ją pamaitina, duoda reikalingus vaistus. Tačiau Rūtai iškilo klausimas, kodėl matydama, kad senolė sužalota, socialinė darbuotoja nekviečia greitosios pagalbos, o palieka ją kankintis. „Visi lyg vienas tvirtina, kad senolės neįmanoma išvežti į ligoninę. Taip, slaugos skyriuje žmogus gali gulėti nustatytą laiką. Tačiau gal močiutei dabar reikalinga medikų pagalba? Gal žmogus gali tiesiog nebesulaukti kažkokio termino, kol paklius į medikų rankas. Ar gali būti, kad visi senolės prižiūrėtojai į medikus neskuba kreiptis dėl pinigų“, – svarstė Rūta.

 

Ar pavyks Rūtai padėti apleistai senolei? Žiūrėkite šiandien 16.30 val. laidoje „TV pagalba“ per TV3.